Rysi předvedli ve třetí třetině parádní obrat
Po čtyřiceti minutách by si na domácí hokejisty nejspíš už nevsadil ani ten nejoptimističtější fanoušek rysů. Frýdecko-Místečtí ovšem v duelu s Benátkami flintu do žita rozhodně nehodili a čtyřmi góly v závěřečné části obrátili nepříznivý průběh na svou stranu a po zásluze svého soupeře porazili 5:3.
9., středa 2.10.2019, Hala Polárka
5:3
0:1, 1:2, 4:0
Daneček – Kudla, Haman, Zahradníček, J. Adámek, L. Kovář, Hrachovský, J. Michálek – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Klimša (A) – Motloch, Kaukič, Przybyla.
HC Benátky n. Jizerou
Kašpar – Kunst (A), Kolmann (C), Havlín, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – Šír (A), A. Musil, R. Duda – D. Špaček, Najman, Rychlovský – A. Dlouhý, Chrtek, Klapka – Wiencek, Šafařovský, Šeliga.
24. Kaukič (Przybyla, Motloch), 44. Mikulík (L. Kovář), 44. D. Květoň (Novotný, J. Michálek), 46. Motloch (Kvasnica), 58. Haman (Klimša, Kaukič).
13. Rychlovský (Kolmann, Kunst), 38. R. Duda (A. Musil, Buchtela), 40. A. Musil (R. Duda, Kolmann).
Vyloučení: 4:4
Využití: 0:1
Střely na branku: 39:34
Zblokované střely: 5:6
Vhazování: 35:34
Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Zídek, Polák.
Diváci: 960
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Řeknu to takhle. V této soutěži jsou snad všichni soupeři hodně vyrovnaní. Nevidím tady vyloženě extra silného soupeře, každý může porazit každého. I proto jsme rádi, že sbíráme body v domácích zápasech, ale jsme si rovněž vědomi, že už potřebujeme získat nějaké body z venku. Třeba v Ústí jsme měli bodovat. Teď nás čeká utkání na Slavii, kde jsme vloni dokázali uspět. Musíme si věřit a doufat, že si přivezeme body i tentokráte, což by nás pak mohlo v tabulce posunout výše.

Rysi famózním závěrem ve třetí třetině dokázali udržet domácí neporazitelnost. O jejich bodovém zisku rozhodla hlavně pasáž mezi 44. a 46. minutou, ve které domácí hokejisté dokázali třikrát překonat hostujícího gólmana Kašpara, čímž smazali nepříznivé manko z 1:3 na 4:3. Pod dohledem hlavního trenéra třineckých Ocelářů Václava Varadi, tak rysi porazili nakonec hokejisty z Benátek nad Jizerou 5:3.

Hosté na sever Moravy dorazili nejen se zkušeným forvardem Radkem Dudou, ale také i s jeho parťákem z útočné lajny Adamem Musilem, který má rovněž extraligové zkušenosti, a to z partnerského Liberce. Oba hostující hráči se nakonec postarali rovným dílem o dva kanadské body svého celku a právě díky nim si Benátky držely po dvou odehraných třetinách nadějný náskok 1:3.

"Ten začátek zápasu byl z naší strany takový ospalý až mdlý. Gól jsme inkasovali ale z ojedinělého tlaku hostů, kdy my jsme své šance neproměnili a naopak branku dostali. To tým trochu srazí. Naopak druhá třetina byla z naší strany paradoxně asi nejlepší. Kluci si vypracovali spoustu šancí, jenže do zápasu nás nepustily hrubé individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. I za nepříznivého stavu 1:3 jsem ale stále věřil, že s tím zápasem můžeme stále něco udělat," prozradil po utkání frýdecko-místecký trenér Vlastimil Wojnar.

Frýdku-Místku se třetí část zápasu náramně povedla. V čase 43:25 vykřesal jiskřičku naděje ranou nad gólmanova ramena Milan Mikulík. Ze hry pak uběhlo dalších čtyřiatřicet vteřin a bylo srovnáno! Tečovanou ranou překonal brankáře Kašpara David Květoň. Aby bylo dílo zkázy pro hostující celek dokonáno až do konce, tak se za dalších 77 sekund trefil přesně Lukáš Motloch a na světelné tabuli rázem svítil příznivý stav pro domácí rysy 4:3. "Kluci jasně ukázali, že síla v tomhle týmu je," pochvaloval si Wojnar. "Střídačka ožila, byla na ní hodně pozitivní atmosféra," těšilo domácího kouče.

Hosté pak v samém závěru zkusili ještě hru bez brankáře, ve které neuspěli, ba naopak. Zasloužené vítězství pečetil ranou do prázdné branky Filip Haman - 5:3.

K dalšímu utkání Chance ligy budou svěřenci trenéra Vlastimila Wojnara zajíždět v sobotu 5. října, kdy se od 17 hodin představí v pražském Edenu proti Slavii.