Z Ústí nad Labem Frýdek-Místek žádné body nepřivezl
Reportáže
Slezané z daleké cesty do Ústí nad Labem body nevezou, se Slovanem prohráli 2:4. Na úvodní branku domácích zareagoval ještě v první třetině David Květoň, Ústí ale ještě do přestávky znovu vedlo ve druhé třetině zvýšilo už na 3:1. Další naději přinesl rysům Rostislav Martynek, ale na vyrovnání už Frýdek-Místek nedosáhl, naopak ještě ve třetí třetině jednou inkasoval, opět v oslabení.
8., sobota 28.9.2019, Zimní stadion Ústí nad Labem
4:2
2:1, 1:1, 1:0
HC Slovan Ústí nad Labem
Brízgala – M. Zdvořáček, Hes, Müller, Vl. Brož, D. Krejčí, Veber – Filip, Maršoun, Vildumetz – O. Bláha, Dörner, Roubík – Severa, Pšenička, J. Havel – D. Merta, Kružík, O. Procházka.
HC Frýdek-Místek
Malík – Hrachovský, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, Haman, D. Stránský, Kudla, J. Adámek – Stuchlík, Kaukič, D. Květoň – Flok, Motloch, Geidl – Havránek, Martynek, Novotný – Przybyla.
Branky
1. D. Merta (J. Havel, Hes), 18. Kružík (Severa, Vl. Brož), 24. Vildumetz (Maršoun), 55. Roubík (Kružík)
6. D. Květoň (Novotný, Martynek), 36. Martynek (Novotný, D. Květoň)
Statistiky
Vyloučení: 4:4
Využití: 3:0
V oslabení: 0:0
Střely na branku: 25:30
Zblokované střely: 4:7
Vhazování: 30:31
Rozhodčí: Wagner, Pavlovič– Tichý, Janíček
Diváci: 521
Ohlasy
Jozef Daňo (HC Frýdek-Místek): Zápas jsme si prohráli sami, individuálními chybami, které se staly. Dostali jsme tři góly v oslabení, což je samozřejmě špatně. My sami jsme ani jednu přesilovku nevyužili. I když si myslím, že jsme měli asi trošičku herně navrch, tak body bohužel zůstávají v Ústí. Pro nás je to zklamání, my už jsme třetí zápas po sobě venku nehráli dobře.

Patnáct vteřin po úvodní buly fauloval Novotný a Slovan měl k dispozici první přesilovku, ve které prostřelil, po přihrávce Havla, hostujícího brankaře David Merta. Soupeř dokázal rychle odpovědět, přesilová hra se jim sice nepovedla, ihned po ní ale dokázal vyrovnat David Květoň. Další větší příležitost jsme viděli až ve dvanácté minutě. Flok ovšem Brízgalu nepřekonal. Tři minuty před sirénou měli domácí druhou početní výhodu, kterou opět využili. Severovu střelu dorazil za záda Malíka Daniel Kružík.

V úvodu druhé části se blýskl svým zákrokem proti Martynkovi Brízgala. Tento zákrok jako by zmrazil hráče Frýdku-Místku a led byl plný hráčů Ústí. Nejprve si velikou šanci vytvořil Maršoun, po něm už brankaře hostí překonal Tomáš Vildumetz. V polovině druhé třetiny měl ještě dvě velké šance Kružík, na Malíka ovšem jeho pokusy nestačily. Hostující tým dostal další možnost ke skórování v podobě přesilovky. Dokázali si vytvořit několik skvělých šancí, nicméně Brízgala v brankovišti zářil. Pět minut před koncem ho ale dokázal překonat Rostislav Martynek.

Poslední třetinu začínal hostující tým v početní výhodě. Slovan své oslabení ale sehrál na výbornou. Dlouho jsme v této periodě čekali na nějakou větší šanci, ta přišla až po skoro deseti minutách z hokejky Procházky. Poté přišla třetí přesilová hra domácích, a i tu dokázalo Ústí proměnit. V předbrankovém prostoru zůstal osamocený Jaroslav Roubík, který si položil Malíka a nekompromisně zakončil. Dvě minuty před koncem dostal trest Procházka a Frýdek-Místek svou výhodu vylepšil odvoláním brankaře. Hostům ovšem přesilová hra nevyšla, sami v ní faulovali a utkání se pak už jen dohrávalo. Ústí nad Labem si tak mohlo připsat první letošní domácí výhru.