Úsměvy a radost. Takový výsledek přinesla akce Pojď hrát hokej
Mládežnický hokej
Ve čtvrtek 26. září 2019 proběhla již pošesté náborová akce v hale Polárka Pojď hrát hokej, v rámci Týdne hokeje, který se koná pod záštitou Českého svazu ledního hokeje.

Tradiční akce přilákala opět na zimní stadion velký počet dětí. Bylo zaregistrováno 40 účastníků, které tvořily dvě skupiny. První byli předškoláci, kteří ještě nikdy na bruslích nestáli a přišli si vyzkoušet za doprovodu rodičů první kroky na ledě. Druhou skupinu tvořily děti, které už nějaké zkušenosti s bruslením mají, především díky své účasti na bruslení pro veřejnost nebo bruslení městských základních škol.

Oficiální začátek akce a registraci dětí uvedl manažer klubu Michal Bobok s pomocí trenéra mládeže Vojtěcha Trnky. Po registraci přivítal děti a jejich rodiče hlavní trenér přípravky Pavel Palát. Všechny zúčastněné seznámil s činností hokejové přípravky ve Frýdku-Místku. Rodiče a děti se dověděli základní informace k činnosti hokejové přípravky, kdy probíhají pravidelné tréninky a jakou výstroj si mohou v klubu zapůjčit. V následné diskusi pak trenér zodpovídal dotazy, např.: Od kolika let učit děti bruslit? Zda je omezen věk dětí pro vstup do hokejové přípravky? V kolika letech může dítě začít navštěvovat tréninky přípravky, apod. Pavel Palát pak dodal, že další konkrétní dotazy je možné s rodiči dořešit individuálně na tréninku přípravky.

Od 17 hodin poté začal program na ledě. Děti se převlékly do zapůjčené výstroje a rozdělily se do skupin. Trenéři si připravili činnosti na jednotlivých stanovištích. Probíhal zde malý hokej, hra na jednu bránu, střelba, nájezdy na jednu bránu, hry na ledě a první kroky na ledě s podporou tzv. motorkáři. Rodiče mohli své děti doprovodit na led, nebo sledovat ukázku tréninku a modelového utkání žáků hokejové přípravky HC Frýdek-Místek.

Přestávku v polovině akce jsme využili na společnou fotografii všech účastníků akce.

Po celou dobu akce probíhaly v předsálí i na hlavní obrazovce v hale mediální prezentace hokejového svazu i HC Frýdek-Místek.

Hodina dětem rychle utekla a nechtělo se jim z ledu. Při odchodu dostaly sladkou odměnu a ptaly se, kdy mohou přijít znova na led.

Pojď hrát hokej ve foto