Rysi jedou až do Ústí, dovezou z daleké cesty body?
Osmé kolo nabídne souboj Frýdku-Místku proti Ústí nad Labem. Rysi určitě budou chtít bodovat i venku a proti „slabšímu“ soupeři budou mít skvělou příležitost. Utkání se hraje na zimním stadionu v Ústí v sobotu 28. září od 16 hodin.

Ústečtí nebodovali už šestkrát

Slovan Ústí nad Labem se nachází v mizerné formě. Lvi už šestkrát po sobě prohráli, a to dokonce pokaždé v základní hrací době. Zvítězit se jim podařilo jen jednou, a to ve venkovním utkání s pražskou Slavií, kterou porazili těsně 2:1 po prodloužení. Od druhého kola se už ale táhne série zmaru, kdy postupně Lvi podlehli Jihlavě, Českým Budějovicím, Přerovu, Chomutovu, Porubě a v posledním kole Vsetínu. Ústí se tak nachází po 8 zápasech až na patnácté pozici se dvěma body.

Poslední zápas Ústí nad Labem

ROBE Vsetín – HC Slovan Ústí nad Labem 3:1

HC Slovan Ústí nad Labem: Brízgala (Stahl) – Müller, Zelingr, Vl. Brož, D. Krejčí, Veber, M. Zdvořáček – Kružík, Pšenička, J. Havel – Severa, Roubík, Melka – O. Procházka, Vildumetz, Maršoun – Filip, Dörner, O. Bláha. Vyloučení: 9:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:18. Vhazování: 49:28.

Frýdek-Místek chce prolomit venkovní smůlu

Rysi jsou na tom zatím v sezoně o mnoho lépe. Body ale získávali hlavně doma. Kromě výhry po prodloužení v prvním zápase ligy ve Vsetíně venku nevyhráli. V Litoměřicích padli po prodloužení a ze Sokolova a Třebíče si už nedovezli žádný bod. V posledním zatím odehraném utkání si ale doma s chutí zastříleli, když Kadani naložili osmičku a uvidíme, zda se jim podobný výsledek podaří předvést i v Ústí.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Frýdek-Místek – SK Kadaň 8:0

HC Frýdek-Místek: Malík (L. Daneček) – Kudla, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský (A) – D. Květoň (C), Novotný, Martynek – Mikulík, Stuchlík, Flok – Motloch, Kaukič, Havránek – Geidl, Przybyla. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 35:22. Vhazování: 28:36.

V minulé sezoně měl převahu slezský tým

Po čtyřech utkáních minulé sezony se bilance rysů proti Ústí zastavila na třech výhrách a jedné prohře. Začalo to výhrou v září venku 1:2, následovala výhra 6:2 v Polárce. Když se rysi vrátili do Ústí, vydolovali po prodloužení jen bod, ale v posledním zápase proti Ústí v sezoně svým protihráčům nedali šanci a zvítězili s čistým kontem – 4:0.

Poslední vzájemné utkání

Frýdek-Místek – HC Slovan Ústí nad Labem 4:0

Frýdek-Místek: Malík (Hlaváč) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Novotný (C), Martynek – Peterek (A), Klimša, Kaukič – Flok, Motloch, J. Kalus.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stezka (Volke) – M. Zdvořáček (A), Hes, Weinhold, Blaha, Zukal, Mert – J. Veselý, Roubík (C), Schwamberger – Chlouba, Šťovíček, Krliš – Tůma, T. Jandus, D. Merta (A) – Planý, Davídek, Chrpa.