V devátém kole Frýdečtí přivítají Benátky nad Jizerou
Benátky, mužstvo, se kterým si Frýdečtí naposledy poměřili síly v únoru letošního roku. V letošní sezóně budou mít mančafty premiéru v nových složeních na frýdecko-místeckém ledu. Mimo jiné v loňském ročníku bojovala nadřazená mužstva těchto dvou týmů o Masarykův pohár. Utkání proti Benátkám se uskuteční v Polárce 2.10. v 18:00.

Benátky jsou krůček za rysy

Aktuálně se Benátky nad Jizerou nacházejí na třinácté pozici v tabulce se sedmi body a Frýdku-Místku dýchají na krk, rysi se nalézají na desáté příčce s deseti body. Tudíž by se hostům tři body náramně hodily.

Na domácí půdě v posledním kole Chance Ligy hostily Benátky Vsetín. V úvodní třetině domácí mančaft vedl pouze o jednu branku. Během druhé třetiny ale přišel zvrat, a to v podobě 1:3. Během dvaceti minut dokázali hosté domácím nastřílet hned tři branky. V závěrečné dvacetiminutovce Benátky dokázaly dostat kotouč za brakovou čáru ještě jednou, ale to byla finální úprava skóre. Vsetínu tedy podlehly 2:3.

Poslední utkání Benátek nad Jizerou

HC Benátky nad Jizerou 2:3 VHK ROBE Vsetín

HC Benátky nad Jizerou: Schwarz (Kašpar) – Kolmann, Kunst, Buchtela, Havlín, Niko, Aubrecht, Žůrek – R. Duda, A. Musil, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Jiruš, Chrtek, A. Dlouhý – Klapka, Šafařovský, Wiencek.

Branky a nahrávky: 13. R. Duda (Šír, A. Musil), 60. D. Špaček (R. Duda, Kolmann) – 25. Procházka (L. Volf), 36. Jonák (Březina, Teper), 58. Rehuš (Jonák, Teper). Rozhodčí: Barek, Kostourek - Pechánek, Roischel. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 395. Střely na branku: 27:31. Zblokované střely: 7:10. Vhazování: 41:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Rysi by rádi udrželi body doma

V posledním kole se frýdeckomístečtí hráči vypravili na dlouhou štaci do Ústí nad Labem a vrátili se s prázdnou. Ústí do zápasu lépe nastoupilo už od první minuty, kdy proměnili stav na 1:0. Hosté na sebe nenechali dlouho čekat a po pěti minutách vrátili domácím úder. Dvě minuty před zazněním první sirény přišel gól na 2:1. V prostřední části bylo Ústí opět lepším týmem, ve 24. minutě přišla další branka a už to bylo 3:1.

Frýdku se ještě v 36. minutě podařilo zmírnit dvoubrankový náskok na 3:2. Závěrečná branka padla v 55. minutě z hokejky domácího hráče a bylo vymalováno, Frýdek odjížděl s porážkou 2:4.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 2:4 HC Slovan Ústí nad Labem

HC Frýdek-Místek: Malík – Hrachovský, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, Haman, D. Stránský, Kudla, J. Adámek – Stuchlík, Kaukič, D. Květoň – Flok, Motloch, Geidl – Havránek, Martynek, Novotný – Przybyla.

Branky a nahrávky: 1. D. Merta (J. Havel, Hes), 18. Kružík (Severa, Vl. Brož), 24. Vildumetz (Maršoun), 55. Roubík (Kružík) – 6. D. Květoň (Novotný, Martynek), 36. Martynek (Novotný, D. Květoň). Rozhodčí: Wagner Radek, Pavlovič Alexander – Tichý Rudolf, Janíček Michal. Vyloučení: 4:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 521. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2.