Do Frýdku-Místku přijíždí Dukla a Rysi potřebují bodovat!
Preview k zápasu
Frýdek-Místek přivítá na svém stadionu Jihlavu, vítěze základní části loňské sezóny. Letos se ale Dukle tolik nedaří a rysi zatím doma neprohráli. Na to, jestli prodlouží vítěznou domácí sérii, se můžete přijít podívat v pondělí 7. října do haly Polárka. Utkání začíná v 18 hodin.

Rysi ještě doma nenašli pokořitele

V aktuálně probíhajícím ročníku Chance ligy se doma rysům daří, jelikož ještě v hale Polárce svému soupeři ani jednou nepodlehli. Dokázali zde už udolat silnější i slabší soupeře. V první zápase doma podstoupili těžkou zkoušku s rivalem z Havířova. Z utkání však po nájezdech brali dva body. V zápase s Prostějovem sice ze začátku prohrávali, ale stav srovnali a výsledek byl stejný jako v prvním utkání – 2:1 po nájezdech. Po jestřábech do Polárky dorazila Kadaň, která si zde ale ani neškrtla a rysi jí deklasovali v poměru 8:0. A naposledy zkusily domácí pokořit Benátky, které ale nedokázaly ustát poslední třetinu, ve které inkasovaly čtyři branky a zápas skončil 5:3.

Foto:HC Slavia Praha

Poslední zápas Frýdku-Místku

HC Slavia Praha – Frýdek Místek 2:1

Branky a nahrávky: 42. Kuťák (Vampola, Šmerha), 48. Jar. Brož (Vrdlovec, Vampola) – 17. Hladonik (Mikulík). Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:27. Vhazování: 44:28.

HC Frýdek-Místek: Daneček (Loubal) – Haman, Kudla, Zahradníček, J. Adámek, L. Kovář, Hrachovský, J. Michálek – D. Květoň, Novotný, Martynek (A) – Kofroň, Hladonik, Mikulík (C) – Kvasnica, Stuchlík, Klimša (A) – Motloch, Kaukič, Przybyla.

Jihlava zatím nenavázala na minulou sezonu

V ročníku Chance ligy 2018/19 byla Jihlava dominantní a základní část celé soutěže nakonec opanovala se 118 body, náskokem 6 bodů na druhý Vsetín a jen patnácti prohranými duely. Tuto sezónu je ale zatím Dukla jen zábleskem toho, co byla loni. Po desíti odehraných kolech se krčí až na devátém místě se ziskem patnácti bodů. Už pětkrát prohrála, což je třetina proher z loňska. A na vedoucí porubu ztrácí už 11 bodů. Jihlava se potrápila s Kadaní a Ústím, podlehla Slávii, Benátkám, Motoru, Porubě i Vsetínu a přesvědčivý výkon zatím ukázala jen proti Chomutovu, který přehrála 4:0.

Poslední zápas Jihlavy

HC Dukla Jihlava – VHK ROBE Vsetín 2:4

Branky a nahrávky: 9. Fronk (Piegl, Davídek), 58. Piegl (Jiránek, J. Holý) – 9. Kucharczyk (Procházka), 31. Jonák (Pechanec), 49. Dudáš (Pechanec, D. Tůma), 60. L. Volf. Vyloučení: 10:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:38. Vhazování: 32:32.

HC Dukla Jihlava: Lundström (Jan Brož) – Staněk, J. Pohl, Půža, J. Holý, Mareš, D. Kolář, Piegl – Anděl, Skořepa (C), Pekr – Harkabus, Čachotský (A), A. Zeman – Jiránek (A), Poletín, Lichanec – Fronk, Davídek, D. Čermák.

Rysům se loni proti Dukle nedařilo

Frýdeckomístečtí hokejisté minulou sezónu Jihlavě třikrát podlehli. A pouze jednou jí dokázali porazit. Stalo se tak ve čtyřicátém kole, kdy hráli rysi na Horáckém zimním stadionu a vyhráli tam 3:4 po prodloužení. Jihlava je doma porazila v říjnu 3:2, v listopadu jim v Polárce nadělila šestku (3:6) a v únoru jim v Polárce vrátila porážku, když Frýdek-Místek porazila také v prodloužení, 2:3.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek – HC Dukla Jihlava 2:3pp

Branky a nahrávky: 24. Zahradníček (Christov, Mikulík), 32. Bartko (Martynek) – 11. Klíma (Skořepa), 60. Čachotský (J. Pohl, M. Hlinka), 61. Pekr (J. Pohl) . Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 29:39. Vhazování: 30:42.

HC Frýdek-Místek: L. Daneček (Malík) – Krisl, Husák, Bartko, Zahradníček, Hrachovský, D. Stránský – Martynek (A), Hladonik, Mikulík (C) – Kofroň, Motloch, Christov – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Peterek, J. Kalus – Przybyla.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Štebih, J. Holý, Suchánek, Černohorský – Bezúch (C), Skořepa, Anděl – Hrníčko, Čachotský, Harkabus – A. Zeman, M. Hlinka (A), Jiránek – Pekr, Klíma, Půža.