Výsledkový servis mládeže_4. 10. - 6. 10. 2019
Mládežničtí hokejisté HC Frýdek-Místek mají za sebou další víkendovou porci zápasů. V akci byli téměř všechny kategorie.

Hokejisty 3. třídy HC Frýdek-Místek čekalo o uplynulém víkendu 1. mistrovské utkání v letošní sezóně. K tomu Palátovi svěřenci odcestovali do Rožnova pod Radhoštěm, kde tým „A“ i „B“ čekalo utkání proti domácímu Rožnovu a Vítkovicím. Bilance z těchto zápasů je 100% úspěšnost.

Šesťáci na své vystoupení na ledě Orlové nebudou rozhodně vzpomínat v dobrém. Úvodní třetina zápasu se jim příliš nevydařila, když třikrát inkasovali. Ve druhé periodě se domácí Orlová brzo dostala do čtyřbrankového náskoku, ale o ten vzápětí přišla, když se prosadil Kryštof Socha. Zpátky do hry vrátil mladé rysy Matěj Doupal, který snížil na rozdíl dvou branek ve 25. minutě. Jenže v dalším průběhu utkání mířili přesně už jen domácí, kteří svou kanonádu zastavili na čísle 10. Na začátku 55. minuty se ještě prosadil Jakub Marek, který tak dal výsledku konečnou podobu 10:3.

HC Orlová – 6. třída 10:3

Branky FM: Socha, Doupal, Marek

Vylepšit si náladu měli možnost hráči ročníku 2007 + 2008 v domácím utkání proti Metropolii Silesia. Družina Tomáše Snášela se svého soupeře nezalekla a držela otěže zápasu pevně na svých hokejkách. V utkání doslova řádil Jan Hrček, který zaznamenal pět gólů z celkových šesti. Domácí Frýdek-Místek tak vyhrál 6:3.

6. třída – Metropolia Silesia 6:3

Branky FM: 5x Hrček, Malý

Hráči 7. třídy přivítali v domácí sportovní hale porubský RT Torax, ale i přes bleskový gól z první minuty utkání se domácím střelecky nedařilo, což se o jejich soupeři říct nedalo. Poruba pálila celkem 7krát ostrými a v Polárce se tak radovala z pohodového vítězství 7:2.

7. třída – HC RT Torax Poruba 2:7

Branky FM: 2x Ostřížek

Hokejisté 8. třídy čekalo sobotní utkání na ledě nedaleké Orlové. Úvodní třetina byla nabídla vyrovnaný hokej, byť o jednu branku byli lepší domácí. Druhá dvacetiminutovka se našim hráčům nepodařila, když v ní třikrát inkasovali a zkomplikovali si cestu za soutěžními body. Start do závěrečné třetiny se frýdecko-místeckým vydařil, když se dvěma slepenými góly během dvou minut vrátili zpátky do hry. Bohužel Orlová v 51. minutě znovu odskočila na rozdíl dvou branek a tento vývoj zápasu už naši hráči nedokázali zareagovat a z Orlové si přivezli porážku 7:5.

HC Orlová – 8. třída 7:5

Branky FM: Eliáš, Badžgoň, Mišurec, 2x Muroň

Nevydařené soutěžní utkání z Orlové museli osmáci rychle hodit za hlavu a soustředit se na domácí střetnutí s Metropolií Silesia. To se taky povedlo. Prvních dvacet minut patřilo domácím, kteří vedli 2:0 a když po druhé periodě svítil na ukazateli skóre stav 6:1, nikdo nepochyboval o tom, že si domácí hokejisté připíší proti Silesií vítězství.

8. třída – Metropolia Silesia 8:3

Branky FM: Muroň, Eliáš, Badžgoň, Bobok, Čagala, Čagala, Badžgoň, Bobok

Stejně jako sedmičku, tak i 9. třídu čekalo domácí utkání s Porubou. Jenže pro domácí bylo toto utkání ještě horší, než tomu bylo u jejich o dva roky mladších spoluhráčů. Začátek utkání byl opatrnější, ale od 10. minuty se začalo přesně mířit a pálit ostrými. Frýdecko-Místečtí v prvních dvaceti minutách inkasovali dvakrát, ale ve druhé třetině bylo daleko hůř. Porubští zvýšili své vedení na rozdíl šesti gólů. Domácí se ještě dokázali vrátit do zápasu třemi góly, když dva vstřelili do druhé sirény a třetí zásah si nechali na začátek závěrečné periody, ale to bylo z jejich strany vše a potom se o slovo přihlásili hosté, kteří přidali dalších pět branek a zvítězili vysoko 11:3.

9. třída – HC RT Torax Poruba 3:11

Branky FM: Grác, 2x Rypka

Junioři v pátečním podvečeru (4. 10.) čekali na domácím ledě hráči polské U18. Při první konfrontaci těchto týmů uspěli hráči Polska a tak v odvetném zápase nechtěla družina Radima Nečase a Vojtěcha Trnky pomýšlet na neúspěch. To se hráčům s Rysem na prsou nakonec podařilo a zvítězili 4:2.

Junioři – Polsko U18 – 4:2

Branky FM: Hudeček, Kolder, Hudeček, Kolder

Dorostenci Frýdku-Místku nastoupili v neděli 6. října na domácím ledě v dalším soutěžním utkání. V tom přivítali nedaleký Nový Jičín. Utkání měli domácí hráči velmi slibně rozehrané, když na začátku 22. minuty vedli již 4:1. Jenže v závěrečné třetině se hosté nastartovali k obratu, který dokonali v samostatných nájezdech, po kterých slavili výhru 6:5.

Dorost – HK Nový Jičín 5:6 po samostatných nájezdech

Branky FM: Siekierka, Siekierka, Stuchlík, Hylský, Hykl

O tom, že některé zápasy bývají jako ze zlého snu, by mohli vyprávět junioři. Ti se v neděli vydali k utkání na led Opavy. Jenže o tom, kdo vyhraje a získá plný počet bodů, bylo rozhodnuto už v polovině zápasu. Opava vedla 5:2 a nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k drama. Strašidelné bylo jen skóre. To po odehrání 60. minut ukazovala stav 13:4 z pohledu domácí Opavy.

Hokejový klub Opava s.r.o. – Junioři 13:4

Branky FM: Kotala, Bulava, Bláha, Jurzyca

Mužský tým B se v sobotním podvečeru představil domácím divákům, když do Polárky dorazil Český Těšín. První i druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej se šancemi na obou stranách. Skóre zápasu bylo rovněž vyrovnané, ale v závěru druhé periody se hosté dostali do vedení, které už neztratili. Naopak jej navyšovali až na konečných 7:4 z jejich pohledu.

Muži „B“ – HC Wolves Český Těšín 4:7

Branky FM: Mičulka, Gottwald, Fiala, Mičulka