Po Jihlavě následuje další těžký soupeř, České Budějovice
Po velice napínavém a těžkém domácím zápase s Jihlavou budou na rysy čekat České Budějovice. Tento soupeř se aktuálně nachází na druhé pozici v tabulce s dvaceti šesti body, zatímco Frýdek-Místek okupuje jedenáctou příčku s patnácti body. Utkání se odehraje dnes, 9.10., v Budvar Aréně v Českých Budějovicích v 17:30.

Jedno těžké utkání za druhým

U posledního domácího utkání musel zadržet dech ne jeden přihlížející. V Polárce se naskytl k vidění opravdu velmi napínavý zápas. První branku vsítili hosté v patnácté minutě, ač o několik málo vteřin později přišlo vyrovnání, zároveň tímto vyrovnaným stavem skončila první třetina. V následující dvacetiminutovce si rysi zajistili dvoubrankové vedení, které Jihlava dokázala do zaznění sirény snížit na jednobrankové.

Bylo to tedy pouze o jednu branku a jihlavští borci dýchali domácím na záda. Avšak zvrat přišel čtyřicet devět vteřin před finální sirénou. Hosté vyrovnali a nezbývalo nic jiného, než se přesunout do prodloužení. Prodloužení uteklo jako voda a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byl úspěšnější Frýdek-Místek.

Poslední utkání Frýdku-Místku

HC Frýdek-Místek 4:3 HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 15. Hrachovský (Novotný, Klimša), 25. Kofroň (L. Kovář, Mikulík), 27. Motloch (Przybyla, Zahradníček), rozh. náj. Mikulík – 15. Anděl (Holý), 36. Poletín (Staněk, Černohorský), 60. Pekr (Pohl, Čachotský). Rozhodčí: Dědek, Fiala - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1132. Střely na branku: 27:43. Zblokované střely: 3:1. Vhazování: 29:42. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.

HC Frýdek-Místek: Malík – L. Kovář, Haman, Zahradníček, J. Adámek, Kudla, Hrachovský, J. Michálek – Klimša, Novotný, Martynek – Kofroň, Hladonik, Mikulík – Kvasnica, Stuchlík, Eret – Motloch, Kaukič, Przybyla.

Po výhře nad Vsetínem si dělá Motor chutě na Frýdek

Doma jsou Budějovice na tom s neporazitelností dobře. Z odehraných šesti zápasů odevzdali body pouze ve dvou z nich. A Frýdku rozhodně nebudou chtít darovat ani bod. V posledním kole ale Motor nehrál doma, nýbrž venku, a to se Vsetínem. Zápas to byl pestrý, co se gólů týče.

Již v sedmé minutě se Motor ujal vedení a o pár minut později přidali další branku. Vsetín během úvodní třetiny nevstřelil ani gól, ačkoli k tomu byli velice blízko. V druhé třetině hosté pokračovali ve své krasojízdě a vedli už 3:0. I když se Vsetín snažil sebevíc, nedařilo se jim Strmeně propálit. Nakonec se to povedlo ve třicáté třetí minutě. A do kabin se odcházelo s velkou nadějí. Ta stoupla po druhé domácí brance a Vsetín se začínal vracet do utkání. Následovala branka hostů, na kterou domácí zareagovali rovněž gólem. Celé představení zakončily Budějovice střelou na 5:3 a domu vezli celé tři body.

Poslední utkání ČEZ Motor České Budějovice

VHK ROBE Vsetín 3:5 ČEZ Motor České Budějovice

Branky a nahrávky: 33. Procházka, 42. L. Volf (Procházka, Slováček), 48. Rehuš (Slováček, Jonák) – 7. Holec (Vydarený), 10. Christov (Plášil, Holec), 24. Pýcha (Holec, Venkrbec), 44. Karabáček (Endál, Pýcha), 50. Z. Doležal (Pýcha, Plášil). Rozhodčí: Pilný, Maršálek – Blažek, Zedník. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 2910. Střely na branku: 35:27. Zblokované střely: 17:12. Vhazování: 33/67 - 34/67.

ČEZ Motor České Budějovice: Strmeň - Pýcha, Plášil, Suchánek, Vydarený, Pavel, Lytvynov - Holec, Venkrbec, Christov - Doležal, Přikryl, Šimánek - Endál, Novák, Karabáček - Babka, Prokeš, Beránek - Veselý.