Vedení nad Zubry jsme udržet nedokázali
V dohrávce 11. kola Chance ligy jsme na domácím ledě nestačili na přerovské Zubry, kteří dokázali dvěma slepenými góly obrátit skóre ve třetí třetině.
11., sobota 21.11.2020, hala Polárka
2:3
0:1, 1:0, 1:2

Raszka – Haman, Zahradníček, Hrachovský, Husák, Michálek, Adámek – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša, Veselý, Tomi – Martynek, Przybyla, Kurovský – Raška, Peterek, Matiaško. Trenér: Vlastimil Wojnar.

HC ZUBR Přerov

Kacetl – Kubeš, Hrabal, Krisl, Zbořil, Dluhoš, Kučeřík – Dostálek, Indrák, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Ryšavý, Dvořák, M. Svoboda – Dobša, Šoustal, Václavek. Trenér: Vladimír Kočara.

22. Matiaško (Raška, Peterek), 45. Tomi (Peterek, Martynek)
12. Číp (Zbořil, Krisl), 54. Dostálek (Indrák, Hrabal), 55. J. Svoboda (Kučeřík)
Diváci: bez diváků

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Velká škoda, že jsme nedokázali udržet vedení 2:1. Bohužel jsme inkasovali v oslabení vyrovnávací gól a pak z takové skryté střely dostali ještě třetí. Nezvládli jsme zápas výsledkově. Věřím ale, že to v dalších kolech zlomíme a budeme bodovat.

Jakub Grof (asistent trenéra HC ZUBR Přerov): Odehráli jsme náročný zápas, ve kterém celý tým podal kvalitní výkon. Kluci po celých šedesát minut bojovali, v bráně parádně zachytal Ondra Kacetl. Získaných tří bodů si velmi vážíme. V některých pasážích zápasu jsme sice měli rezervy, ale je to dobrý základ do dalších kol. Věříme, že náš výkon půjde ještě nahoru.

Po dlouhých 42 dnech jsme odehráli další z utkání Chance ligy. Našim soupeřem byli přerovští Zubři, kteří si nakonec z Polárky odvezli všechny body.

Velká škoda, že v první třetině nedokázali rysi zužitkovat šance, které si dokázali vytvořit. Po gólu volaly střely Michálka či Kurovského, velkou příležitost měl také Przybyla. Skóre se ale měnilo na druhé straně. Ve 12. minutě se z vlastní poloviny kluziště rozjel Radek Číp, na modré si vyměnil puk se Zbořilem a pak jej pohotově zasunul za záda brankáře Raszky - 0:1. V polovině 18. minuty putoval za katr hostující Šoustal, rysi tak dostali možnost k vyrovnání, kterou ale v následné přesilovce využít nedokázali.

To, co se klukům nepodařilo během první dvacetiminutovky, to přišlo v úvodu druhé periody. V čase 21:41 našel Raška z rohu kluziště zcela volného Michala Matiaška, který trefil přesně do horního růžku - 1:1. Tento vyrovnaný stav vydržel až do 45. minuty, ve které se domácím podařilo skóre překlopit na svou stranu. V samém závěru přesilové hry dostal osamocený Vojtěch Tomi přihrávku zpoza branky a přerovského gólmana překonal střelou mezi betony - 2:1.

Zubři se dokázali vrátit do utkání další využitou přesilovkou, když se v 54. minutě podařilo srovnat na 2:2 Vlastimilu Dostálkovi. Z dalšího průběhu hry uplynulo pouhých 76 vteřin a skóre se měnilo v tomto střetnutí již popáté. Přerovský obrat dokonal Jakub Svoboda, který ve dvou dnech dokázal odehrát druhé utkání. V pátek ještě figuroval v sestavě zlínských Beranů proti Mladé Boleslavi. "Zápasy pátek - sobota po dvou měsících byly cítit, ale mohlo to být i horší. Proti Boleslavi to byl jiný rachot, ti tam lítali... V sobotu to bylo vyrovnané, dobře bruslit jsme dokázali my i Frýdek," sdělil třicetiletý forvard pro přerovský web.

V závěru se sice rysi snažili o vyrovnání, na gólmana Kacetla si už ale nepřišli. I když jsme Zubry jasně přestříleli, body si z Polárky odvezl náš soupeř. "Bylo to takové podobné utkání, jako proti Vrchlabí. Tlak byl, měli jsme tam dobré věci, ale bohužel se i v hokeji hraje na góly a ty jsme soupeři nedali. To jsem řekl po zápase i klukům v šatně," hlesl po skončení střetnutí domácí trenér Vlastimil Wojnar.