Televizní duel s Kladnem rozhodla hra v početní výhodě
Před zraky celé republiky (utkání s Kladnem bylo v přímém přenosu vysíláno v TV na stanici ČT Sport) jsme v domácím prostředí přivítali kladenské Rytíře. Duel s loňským extraligistou nakonec lépe zvládl náš soupeř, který třikrát udeřil v přesilových hrách.
10., sobota 10.10.2020, hala Polárka
3:5
2:2, 0:1, 1:2

Suchánek - Husák, Haman, Zahradníček, Michálek, Z. Malík, Hrachovský, J: Adámek - Kaukič, Mikulík, Šedivý - Tomi, R. Veselý, Klimša - Raška, Peterek, Martynek - Matiaško, Stuchlík, Przybyla. Trenér: Vlastimil Wojnar.

HC Rytíři Kladno

Košarišťan - Kehar, Zelingr, L. Douder, Frye, Barinka, Mikliš, Ticháček - Kubík, Plekanec, Melka - Hlava, Filip, Račuk - Guman, Pitule, Bílek - Bláha, Šapovaliv, Hajný. Trenér: David Čermák.

11. Šedivý (Mikulík), 14. Šedivý, 59. Tomi (Peterek, R. Veselý)
11. Frye (Plekanec), 20. Pitule (Guman, Račuk), 35. Frye (Guman, Račuk), 54. Plekanec (Kubík), 54. Račuk (Filip)
Diváci: bez diváků

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Narazili jsme na vůbec nejtěžšího soupeře ze všech těch sedmi odehraných kol. Věřím, že Kladno půjde určitě tabulkou ještě nahoru. I přesto to byl ve hře pět na pět vyrovnaný zápas, dokonce byl řekl, že náš vůbec nejlepší. Rozhodly ale přesilovky, ve kterých se nám tentokráte nedařilo. Je to paradox, jelikož máme nějaké třetí nejlepší využití v lize. Hokej je zkrátka o gólech. Těch dal soupeř více, takže jsme ve třetím utkání po sobě vyšli bodově naprázdno.

Jak se po utkání ukázalo, rozhodujícím faktorem zápasu byla hra v početní převaze. Zatímco rysům se v přesilovkách moc nedařilo (nevyužili jsme dvě početní převahy pět na tři), sami pak ve vlastním oslabení třikrát inkasovali. O první změnu skóre se postarali hosté v 11. minutě, když Plekanec vybídl v přesilovce ke střele Zacha Frye a americký obránce propálil mladého Suchánka v naší brance - 0:1. Radost z gólu vydržela Rytířům pouhých devatenáct vteřin. Milan Mikulík našel přihrávkou zpoza branky Šedivého, který ač byl tísněn, tak dokázal puk procedit za kladenského brankáře - 1:1. O tři minuty později to byl opět náš nejproduktivnější hráč Ondrej Šedivý, který obral o puk chybujícího Kehara a ranou nad pravým betonem nás poslal poprvé a také i naposledy v zápase do vedení - 2:1. Škoda, že jsme příznivý stav nedokázali udržet do konce první třetiny. Kladno totiž z druhé přesilové hry znovu skórovalo. Plekanec nejprve nastřelil tyčku, o chvíli později se už ale hosté přeci jen dokázali prosadit, když po Gumanově střele dorážel pohotově do prázdné branky Pitule - 2:2.

V úvodu druhého dějství jsme dostali velkou možnost soupeři znovu odskočit. Nejprve rysi nedokázali zužitkovat přesilové hry pět na tři, vzápětí jsme prohospodařili také pětiminutový trest Jakuba Hajného. A tak ve 35. minutě udeřili znovu hosté a jak jinak, než opět v početní výhodě. Autorem jejich třetí branky byl podruhé v zápase Zach Frye - 2:3. „Ubráněná oslabení byla jednoznačně zlomovým momentem zápasu. Kluci skvěle bránili a měli jsme i kopec štěstí při odražených pucích,“ řekl kladenský gólman Andrej Košarišťan.

Ve třetí dvacetiminutovce jsme se drali za vyrovnáním. Blízko tomu byl Vojtěch Tomi, který pláchnul hostující obraně, ale střelou mezi betony si na slovenského gólmana v kladenských službách nepřišel. A tak televizní duel rozhodla naše chyba, kterou dokázal po samostatném úniku potrestat zkušený Plekanec - 2:4. "Viděl jsem, že se nám tam pokazil puk na červené čáře a viděl jsem, že jede sám na bránu. Bohužel ukázal ty své zkušenosti, které má a dal to velice dobře. Bohužel jsem dostal gól," řekl v pozápasovém hodnocení brankář Tomáš Suchánek. Ze hry následně uběhlo dalších patnáct vteřin, když se povedenou kličkou prosadil Marek Račuk a upravil již na 2:5. Rysi stačili už jen v samém závěru korigovat na konečných 3:5, když se v přesilové hře poprvé v sezoně prosadil Vojtěch Tomi.