Soupeře jsme přestříleli, přesto jsme body s Vrchlabím nezískali
Pokud rysům proti nováčkovi ze Šumperku nevyšla první část zápasu, tak proti dalšímu nováčkovi z Vrchlabí to byl zase úvod třetí třetiny.
9., úterý 6.10.2020, hala Polárka
3:5
1:1, 1:1, 1:3

Suchánek - Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Z. Malík - Šedivý, Mikulík, Kofroň - Klimša, R. Veselý, Tomi - Martynek, Peterek, Raška - Kaukič, Stuchlík, Matiaško. Trenér: Vlastimil Wojnar.

HC Stadion Vrchlabí

Štěpánek - Linhart, Hrádek, Oliva, Niko, Blažej, Jirků, J. Moník - Heřman, Chrtek, Nouza - M. Kratochvíl, Pochobradský, Paulovič - Mrňa, Urban, F. Moník - Hozák, Matýs, Chalupa. Trenér: Václav Baďouček.

4. R. Veselý (Hrachovský, Klimša), 34. Mikulík (Kofroň, Šedivý), 53. R. Veselý (Klimša, Tomi)
19. Matýs (Mrňa, Moník), 23. Mrňa (Moník), 41. Chrtek (Heřman, Nouza), 45. Nouza (Niko, Paulovič), 48. Paulovič (Pochobradský, Kratochvíl)
Diváci: bez diváků

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Těžko se mi takový zápas hodnotí, jelikož soupeře jasně přestřílíte, ale góly vám dává on. Bohužel jsme se nedokázali v průběhu utkání vyrovnat s hrubými individuálními chybami, které nám prohrály v podstatě celý zápas. Samozřejmě, že po těch dvou nezdarech panuje v šatně hodně velké zklamání. Musíme se s tím nějak teď poprat. V sobotu nás čeká Kladno, možná právě televize kluky vyhecuje tím správným způsobem a podají nadstandardní výkon, který povede k plnému zisku bodů.

Oproti poslednímu utkání si rysi začátek zápasu pohlídali. Ba dokonce brzy skórovali, když ve 4. minutě nahodil puk před hostující branku Hrachovský, gólman Štěpánek pouze vyrážel před sebe a R. Veselý stál přesně tam, kde měl - 1:0. Kdo ví, jak by se zápas vyvíjel dál, kdyby o chvíli později proměnil svůj únik David Kofroň. V 16. minutě v podobné situaci neuspěl ani hostující Mrňa, což byla v podstatě první největší příležitost vrchlabského Stadionu. Minutu a jedenáct vteřin před zvukem první sirény ztratili domácí puk ve středu hřiště, Mrňa připravil puk na střelu Matýsovi a ten prudkou ranou na lapačku propálil Suchánka v naší brance - 1:1.

Také druhá třetina nabídla po jedné brance na obou stranách, i když rysi svého soupeře dokázali jasně přestřílet. Poměr střel 16:8 hovořil totiž jasně. Jenže na začátku 23. minuty dokázal Stadion potrestat nedůslednost v našich zadních řadách a po Moníkově přihrávce zpoza branky obrátil skóre střetnutí Mrňa - 1:2. Blízko srovnání stavu byl ve 28. minutě Milan Mikulík, který pálil ve vlastním oslabení. Na hostujícího gólmana si ale náš zkušený forvard ještě nepřišel. Co našemu kapitánovi nevyšlo v početní nevýhodě, tak vyšlo naopak při přesilovce. To si Mikulík sjel od pravého kruhu a po Kofroňově přesné přihrávce pálil v podstatě do prázdné branky - 2:2. Když pak v závěru třetiny pálil Matiaško ve slibné pozici pouze do vrchlabského gólmana, skončila také druhá část zápasu nerozhodně.

Šok pro domácí stranu přišel na začátku třetí periody. Sotva ze hry uběhlo patnáct vteřin, tak se hosté radovali ze třetí vstřelené branky v hale Polárka. Úspěšným střelcem byl Chrtek. Ještě hůře bylo pro naše barvy ve 45. minutě, kdy hosté dokázali zužitkovat přesilovku čtyři na tři. To se s pomocí tyče trefil Nouza - 2:4. No a o další tři minuty později si krásně sjel před naší branku slovenský reprezentant Paulovič, který se ve Vrchlabí rozehrává po zranění (hráč extraligových Pardubic) a pohotovou ranou k levé tyči zužitkoval Pochobradského vybídnutí - 2:5.

Začátek třetí třetiny tedy rysům absolutně nevyšel.

Určitou naději vykřesali Frýdečtí v 53. minutě, kdy Klimša od mantinelu prokázal svůj velký přehled, parádní přihrávkou našel najetého R. Veselého, kterému stačilo už jen nastavit hůl - 3:5. Následně rysi svého soupeře přišpendlili na jeho obrannou polovinu, k dalšímu zdramatizování bohužel nepomohla ani následná hra bez brankáře. "Jsme hodně zklamaní, jelikož, když si to tak shrnu, byli jsme určitě lepší. Rozhodly naše individuální chyby. Věřím, že nás právě takováto porážka nakopne. Hodně nám ale chyběli naši fanoušci v hale. Věřím, že kdyby mohli na stadionu být, tak jsme zápas vyhráli," sdělil po utkání frýdecko-místecký trenér Vlastimil Wojnar.

Nedá se nic dělat. Poslední dva duely s nováčky Chance ligy je třeba hodně rychle hodit za hlavu a pořádně se teď připravit na sobotní souboj s Kladnem. Další domácí zápas se bude navíc hrát v přímém televizním přenosu stanice ČT Sport (původně se měl vysílat zápas mezi Vsetínem a Jihlavou). Začátek sobotního duelu je malinko posunut na 17.10 hodin.