Peksa – Gewiese, Dosek, Kabelka, Nepokoj, Věntus, Weintritt – Jaroš, Milfait, P. Kratochvíl – Bernovský, Baláž, Krejčiřík – Uhlík, Tadeáš Král, Hroch – Kučera, Spratek, Horký – Krč. Trenér: Martin Sobotka.

N. Malík (15. Suchánek) – Haman, Husák, Zahradníček, Hrachovský, J. Michálek, J. Adámek – Kofroň, Mikulík, Šedivý – Peterek, R. Veselý, Martynek – Klimša, Raška, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič – Matiaško. Trenér: Vlastimil Wojnar.

4. Bernovský (Baláž), 10. Baláž (Bernovský, Krejčiřík), 15. Krč (Kučera, Spratek), 39. Baláž (Gewiese, Jaroš), 42. Jaroš (Gewiese, Kratochvíl)
Vhazování: 35:33
Tresty: Weintritt 5 + do konce utkání - Tomi 5 + do konce utkání
Rozhodčí: Šudoma, Barek - Bohuněk, Zedník
Diváci: 412

Martin Sobotka (trenér Salith Šumperk): Výsledek 5:0 vypadá krásně, ale určitě se nerodil lehce. V první třetině jsme sice dali tři góly, ale taky jsme klidně tři mohli dostat. Měli jsme tam velké štěstí, a také dobře zachytal Marek Peksa. V kabině jsme si řekli, že musíme hrát zodpovědněji zezadu. To se nám pak dařilo. Za vítězství jsem strašně rád a spadl mi kámen ze srdce, že se to už konečně povedlo. Jen škoda, že teď je to naposledy před vlastními fanoušky, protože dnes byli opět naprosto úžasní.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): O naší porážce rozhodla první třetina, ta byla z naší strany katastrofální. Pak už bylo těžké něco s rozjetým soupeřem udělat. Jak jsem už jednou říkal, žádný zápas nebude v soutěži jednoduchý. I když jsme chtěli všechny body, nemáme je. V Šumperku nám nevyšlo téměř skoro nic.

Škoda, rysi na ledě šumperských Draků nedokázali navázat na svá předešlá dvě venkovní vítězství. Co mrzí ale ještě víc, že jsme se na ledě nováčka nedokázali prosadit střelcky. Šumperští tento duel zvládli na jedničku a zvítězili 5:0.

Čert ví, jak by se utkání vyvíjelo, kdybychom se vyvarovali individuálních chyb, ze kterých nás pak domácí hráči trestali. Jako tomu bylo například hned ve 4. minutě zápasu, kdy se po chybě dostal k puku Baláž a po jeho přesné přihrávce pálil do černého Bernovský - 1:0. Rysi se s nepříznivým začátkem nechtěli jen tak srovnat a rvali se o co nejrychlejší vyrovnání. Bohužel v 10. minutě se před naší brankou nejlépe orientoval Baláž, který podruhé rozjásal šumperské příznivce - 2:0. Rysi nadále bojovali o změnu stavu, blízko gólu byl třeba Hrachovský, který se ale prosadit nakonec nedokázal. Pět minut před vypršením první dvacetiminutovky přišel třetí zásah domácích, když se z dorážky nemýlil Krč - 3:0. A to byl moment, kdy Nick Malík přenechal své místo v brance svému mladšímu kolegovi Suchánkovi.

Další dvě třetiny se nesly spíše v duchu častého vylučování a také došlo i na pěstní souboje. Jeden takový nabídli divákům například domácí Weintritt s našim Tomim. V tomto souboji jsme sice vyhráli, na ledě ale nadále skórovali domácí Draci. Čtvrtou branku Šumperku přidal při početní výhodě Baláž, který vložil hůl do střely domácího kapitána Gewiese. O pátý gól se pak v závěrečné periodě postaral domácí forvard Tadeáš Jaroš, kterého si naši fanoušci mohou pamatovat z jeho působení u nás v letech 2015 až 2017.

Střetnutí v Šumperku nám bohužel nevyšlo. Vylepšit náladu a hlavně bodový zisk, si budou moci rysi hned v úterý 6. října, kdy k nám do Polárky zavítá nováček z Vrchlabí. Co je na tom ale nejsmutnější, že na tento zápas kvůli vládním nařízením nemají fanoušci vstup povolen. Držte klukům palce alespoň na dálku. Třeba sledováním streamu na portálu HokejkaTV.cz, který mají naši pernamentkáři k dispozici ZDARMA (bližší informace ZDE).