Západočeská mise dopadla úspěšně. Rysi si připsali 3 body i proti Sokolovu
Frýdek-Místek se pouhý den po výletu do Kadaně postavil dalšímu ze soupeřů ze západu. Ačkoliv šel Baník do utkání ve velmi dobré formě, nakonec rysům podlehl už pošesté v řadě. Ve zvláštním zápase padl jen jeden z šesti gólů při vyrovnaném počtu hráčů na ledě.
7., úterý 29.9.2020, ZS Sokolov
1:5
0:0, 1:1, 0:4
HC Baník Sokolov

Hamrla (56. Horák) – J. Pohl, Houdek, D. Zeman, Kadeřávek, Přindiš, Klodner, Tureček, A. Rulík – M. Kadlec, Gut, Šik – Vracovský, Jiskra, D. Tůma – Švec, T. Rohan, Prymula – Kropáček, Osmík. Trenér: Tomáš Hamara.

N. Malík – Husák, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Z. Malík – Kofroň, R. Veselý, Kurovský – Peterek, Mikulík, Raška – Klimša, Šedivý, Tomi – Przybyla, Stuchlík, Kaukič. Trenér: Vlastimil Wojnar

26. Šik (Prymula)
23. Šedivý (Klimša, Kaukič), 44. R. Veselý (Kurovský), 56. Mikulík (Šedivý, Husák), 59. Šedivý (N. Malík), 60. R. Veselý (Zahradníček, Kofroň)
Diváci: 456

Tomáš Hamara (trenér HC Baník Sokolov): Je to pro nás trošku kruté. Za ty první dvě třetiny bychom si zasloužili určitě přívětivější výsledek. V té třetí jsme už trošku odpadli. Zbytečné fauly kvalitní soupeř dokáže potrestat a my jsme se z toho už nevzpamatovali. Dvě třetiny jsme byli určitě vyrovnaným soupeřem, měli jsme nějaké šance. Proměnili jsme jednu. V poslední třetině to oni už výborně zavřeli, počkali si, dali gól a nepustili nás do ničeho.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Sokolov není týmem z loňské sezony. Posílil o nejlepšího střelce minulé sezony Kadlece. Dále pak o Šika a další hráče. Jsou letos mnohem silnější, což za ně hovoří i dosavadní výsledky. Z naší strany to byl skvěle takticky zvládnutý zápas, kdy kluci hráli poctivě střední pásmo a čekali na svou šanci. Ta přišla a Veselka (Veselý, pozn. red.) ji po pěkné akce Kuryho (Kurovského), proměnil. Zlomem pak byl určitě gól Mikyho (Mikulíka) ve vlastním oslabení. Poté padly ještě dvě branky z přesilovky pět na tři. Takže za nás určitě velká spokojenost a hlavně impuls do dalších utkání.

Téměř 460 diváků se dostavilo na utkání do sokolovského zimního stadionu. Sledovat mohli zajímavou podívanou, v režii byl ale hlavně Frýdek-Místek. Do branky rysů se opět postavil Nick Malík. K zápasu stejně, jako v Kadani, nenastoupil zkušený forvard Rostislav Martynek, kterého trápí nastřelené koleno a měl by se na ledě objevit až v utkání se Šumperkem, které je na programu v sobotu 3. října.

Oba týmy do zápasu vstoupily velmi aktivně. Již ve třetí minutě měl obrovskou šanci Radek Veselý, který se dostal zčistajasna do zakončení, ale nedokázal překonat brankáře Hamrlu. Na druhé straně pak byl v šanci jeden z hráčů Sokolova, který se dostal blízko k Malíkovi, ale branku minul. Stejně skončila i šance nehlídaného Zemana s Rulíkem. V první třetině jsme toho již moc neviděli.

Ve druhé části už ale ano. Ve 23. minutě okupovali hosté v početní výhodě útočné pásmo. Ondřej Šedivý si sjel k brance, dostal do jízdy kotouč a poslal ho pod víko branky. Rysi se radovali, ne však na dlouho. Po Husákově vyloučení se totiž trefil i Baník. Otakar Šik dostal nahrávku od Prymuly přímo před branku, odkud už kotouč dostal jednoduše do sítě.

Další větší akci jsme pak viděli až ve 35. minutě, kdy se domácí tým dostal do nebezpečného přečíslení dva na jednoho, ovšem jeden z hostů do finální přihrávky strčil hokejku a domácí akci pokazil. Po Hamanově vyloučení se ještě ke konci třetiny dostal ve vlastním oslabení do úniku Tomi, ovšem nedokázal překonat hostujícího gólmana.

Až poslední dějství nám nabídlo gólové hody. Už v úvodních minutách se ve vyložené šanci mýlil Stuchlík. Minutu po tom už hosté skórovat dokázali. Rysi odebrali kotouč a šli do rychlého protiútoku. Kurovský nastřelil gólmana, ovšem od něj se kotouč odrazil do mezikruží do jízdy Radku Veselému, který si již s kotoučem poradil. Velkou šanci měl i Kaukič, jenže z blízkosti nedokázal dostat kotouč za Hamrlu.

Vše to ale zlomila bekhendová rána Milana Mikulíka. Ten se totiž ve vlastním oslabení dostal celkem náhodou ke kotouči, který vybojoval v útočném pásmu Ondřej Šedivý a octl se úplně sám před Hamrlou. Toho hezkým přehozením na bekhend a následnou ránou lehce překonal. Hamrla se pak z ledu poroučel, místo něj si přišel na krátkou chvíli zachytat Horák.

Ten si však za necelých pět minut moc nezachytal. Stejně ale propustil za sebe další dvě branky. Ta první byla z hole Ondřeje Šedivého, který dokázal vstřelit svůj druhý přesilovkový gól v zápase. Měl hodně prostoru na levém kruhu, takže potáhl kotouč a vyslal puk přímo do branky. Dvojnásobné střelce měl Frýdek-Místek v zápase nakonec dva. Padesát dvě sekundy před koncem totiž ještě upravil na konečných 1:5 Veselý, taktéž z přesilovky. Rysi tedy získali další tři body a v neúplné tabulce Chance ligy jsou zatím šestí.