Tři body z Kadaně trefil po krásné akci Peterek
I když se výhra v Kadani rodila těžce, dokázali jsme Trhače porazit potřinácté v řadě. Rozhodující trefu si připsal ve třetí třetině Jonáš Peterek.
6., pondělí 28.9.2020, ZS Kadaň
2:3
1:2, 1:0, 0:1
SK Kadaň

Hanuljak - Trefný, Kottek, Havel, Běhula, Březák, Havlín, Seemann - Koblížek, Chlouba, J. Veselý - M. Svoboda, Morong, J. Svoboda - Homer, Sursov, Akhmetianov - Hradecký, Zabloudil. Trenér: Petr Rosol.

Suchánek - Husák, Haman, Zahradníček, Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Z. Malík - Kofroň, R. Veselý, Kurovský - Šedivý, Peterek, Mikulík - Raška, Klimša, Tomi - Przybyla, Stuchlík, Kaukič. Trenér: Vlastimil Wojnar.

13. Havel (Seemann, Svoboda), 28. Chlouba (Kottek)
6. R. Veselý (Haman, Hrachovský), 18. Šedivý (Klimša, Husák), 51. Peterek (Stuchlík, Zahradníček)
Vyloučení: 3:5
Využití: 2:2
Střely na branku: 30:26
Zblokované střely: 6:16
Rozhodčí: Petružálek, Valenta - Baxa, Belko
Diváci: 235

Petr Rosol (trenér SK Kadaň): Duel s Frýdkem-Místkem se mi hodnotí velice špatně. Myslím si, a dle mého si i diváci myslí to samé, že jsme si zasloužili bodovat. Když neříkám, že zvítězit, tak aspoň opravdu remízovat. Je to obrovská škoda, protože jsme hráli velice dobře, obětavě, vyslali jsme spoustu střel na jejich bránu. Bohužel však dáváme hrozně málo gólů. Následovala naše chyba, kde jsme propadli a inkasovali jsme rozhodující branku na 2:3. Je to opravdu obrovská škoda.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Do utkání jsme vstoupili vcelku vlažně, i když jsme si před zápasem jasně zdůrazňovali, že ten zápas nebude vůbec jednoduchý. Škoda těch dvou oslabení, ve kterých jsme inkasovali. Domácí se dlouho drželi a my tak rozhodli až ve třetí třetině. Ještě před ní si kluci v kabině něco řekli a svůj výkon ve třetí části zlepšili. Kadaň se nám podařilo zatlačit a vyvrcholením pak byl krásný gól po buly v našem obranném pásmu. Závěr jsme zvládli, za mě jsme získali hodně důležité body. Já totiž tvrdím, že žádný tým nebude jednoduchým soupeřem, zvláště pak na začátku sezony. Teď se musíme dobře připravit na Sokolov, kde hrajeme hned zítra.

Trenér Wojnar už před samotným zápasem s Kadaní upozorňoval, že duel s posledním týmem tabulky nebude pro rysy vůbec jednoduchý. "I když se nám na ně výsledkově daří, tak u nich se hraje hodně špatně," řekl v pozápasovém rozhovoru po domácím střetnutí s Ústí nad Labem.

V brance dostal poprvé v letošní sezoně příležitost sedmnáctiletý talent Tomáš Suchánek, v sestavě rysů naopak chyběl zkušený Rostislav Martynek. "Rosťa s námi ani neodcestoval. Po zápase s Ústí jej trápí nastřelená boční strana kolene, takže jsme jej nechali doma, abychom s ním mohli počítat na utkání v Šumperku," prozradil frýdecko-místecký trenér.

V první třetině se více jak dvoustovka diváků dočkala tří branek a všechny padly v početní převaze. Jako první šli do vedení rysi, když R. Veselý dorážel puk z předbrankového prostoru do branky, který se odrazil od zadního mantinelu. Domácím se podařilo vyrovnat ve 13. minutě, kdy puk za Suchánkova záda tečoval Havel. Frýdečtí si v závěru první třetiny vzali vedení nazpátky a gól si byl hodně podobný tomu prvnímu. I tentokráte se černý touš odrazil od zadního mantinelu, tentokráte gólmana Hanuljaka překonal zblízka Šedivý.

Z vedení jsme se ale dlouho neradovali. Krátce po návratu obou týmů na led se dokázal Chlouba zbavit dotírajícího Michálka a povedenou kličkou do bekhendu nedal brankáři Suchánkovi šanci. No a nebylo tomu jinak, než znovu z přesilové hry. "První dvě třetiny jsme se vůbec nemohli dostat do tempa. Zkomplikovali jsme si to navíc dvěma zbytečnými vyloučeními, ze kterých jsme dostali v oslabení dvě branky," mrzelo trenéra Wojnara.

Rozhodnutí nakonec padlo v třetí části hry. Rysi si dokázali vytvořit mírný tlak, který dokázali zužitkovat devět minut před vypršením šedesáté minuty. To domácím hráčům ujela dvojice Stuchlík s Peterkem a druhý jmenovaný potřetí poslal náš tým do vedení - 2:3. V 56. minutě mohlo být již rozhodnuto. Po vhazování v našem obranném pásmu se následně dostal do samostatného úniku Kofroň, který si ale na gólmana Hanuljaka nepřišel. Kadaň tak porážíme potřinácté v řadě a do průběžné tabulky si připisujeme další důležité tři body.

Rysi si od hokeje příliš neodpočinou. Už zítra je totiž čeká předehrávka 7. kola, kdy se představíme v Sokolově. Ten je momentálně na 3. místě tabulky, když získal 12 bodů. Rysi jsou po třech odehraných zápasech prozatím s šesti body jedenáctí.