Tomáš Suchánek: Všichni se těšíme, až naskočíme zpátky do zápasového tempa
Rozhovory
Dnes se opět rozjíždí Chance liga, Frýdecko-Místecké čeká na domácím ledě Přerov. Před zápasem jsme ještě vyzpovídali mladého brankáře Tomáše Suchánka ohledně přestávky a dnešního startu.

Naposledy jste hráli 10. října, takže skoro po měsíc a půl dlouhé přestávce jdete konečně zase do akce. Jak se těšíte na dnešní zápas, i na pokračování soutěže?
Je super, že už se to rozeběhlo. Všichni jsme natěšení a chceme vyhrát co nejvíc zápasů.

Jak těžký zásah do sezony byla další pauza? Po té první dlouhé přestávce jste odehráli jen 7 zápasů a zase se soutěž přerušila. Dopadalo to nějak i na tvou psychiku?
Je to samozřejmě těžké, ale všechny kluby to mají stejně. My jsme naštěstí měli tu možnost, že jsme mohli jezdit trénovat na led. Nedokážu si představit ty týmy, které tu možnost neměly a trénovaly jen na suchu.

Jak probíhaly tréninky, když se nemohlo hrát?
Tak naštěstí jsme jezdili na led do Polského Těšína, takže pro nás to bylo super, že jsme nevypadli alespoň z toho ledu.

Co si myslíte o přelosování soutěže a novém formátu?
Je to prostě tak, jak se rozhodlo. V téhle době to asi nešlo ani udělat jinak.

Jak je na tom kabina? Jaký měla názor na to, že extraliga se již dva týdny hraje, ale o pokračování Chance ligy se oficiálně rozhodlo až včera?
Myslím si, že se všichni těšíme až naskočíme zpátky do toho zápasového tempa. Sledovali jsme ten vývoj a doufali, že už také budeme moc co nejdříve hrát.

Jak je těžké se s touhle situací vyrovnat v tvém mladém věku? Když se chvíli může hrát, chvíli ne..
Já si myslím, že je jedno, jestli je vám 17 nebo 40. Pro každého je to nová situace a snad už se soutěž přerušovat nebude.

Zítra vás čeká Přerov, který za stejný počet zápasu nasbíral jen o jeden bod více. Jak jste na zápas připraveni a s čím do něj jdete?
Já věřím, že jsme na ten zápas dobře nachystaní. Jdeme určitě do zápasu s tím, že chceme získat všechny body.