Trenér Wojnar: Věřím, že chytneme vítěznou šňůru
A-tým
Chance liga se o víkendu znovu rozjíždí. Přesně po 42 dnech, kdy dostala kvůli pandemii koronaviru stopku. Prvním soupeřem rysů budou v domácím prostředí hokejisté Přerova.

Ještě, než se všechny soutěže v České republice přerušily, stačili jsme v Chance lize odehrát sedm ostrých utkání. Po úvodní porážce na ledě Benátek nad Jizerou (2:5), přišla série tří vítězství. Postupně jsme si poradili doma s Ústí nad Labem (6:0) a pak přišly úspěchy na ledě Kadaně (3:2) a v Sokolově, který pro letošní sezonu hodně posílil (5:1). Pak přišel překvapivý nezdar s nováčkem ze Šumperku (0:5) a dva domácí nezdary s Vrchlabím (3:5) a kladenskými Rytíři (3:5). „Té porážce s Vrchlabím nerozumím ještě teď. Soupeře jsme jasně přestříleli, ale góly se nám nedařilo dávat,“ připomíná si nevydařené střetnutí s dalším nováčkem soutěže trenér Vlastimil Wojnar.

Jak sám prozradil. Čekání na další ostré utkání se dosti protáhlo. „Bral jsem to ale tak, jak to je. Nešlo se nad tím nějak pozastavovat,“ řekl Wojnar. „My jsme naštěstí mohli trénovat, což bylo pro nás plus. Chyběly tomu jen ty ostré zápasy. Věřím, že jsme se za tu dobu v nějakých věcech posunuli přeci jen dál. Postupem času to už bylo sice ubíjející, jelikož pořád jen trénujete a ty zápasy klukům začaly chybět. Nějak jsme to ale zvládli a na sobotní restart jsme připraveni. Snad na tom budeme lépe, než jsme byli do té vynucené pauzy,“ přeje si frýdecko-místecký trenér.

O tom, že se druhá nejvyšší hokejová soutěž v republice opět začne, to jsme už věděli dopředu. Pořád ale chybělo to nejdůležitější, a to udělení výjimky ze strany ministerstva zdravotnictví ČR. Ta přišla den před sobotním zápasem. „Že by nás to drželo nějak v napětí, to ne. Brali jsme to tak, že se bude hrát. Že je to zkrátka už jen taková formalita. I proto jsme se s kluky připravovali, aniž bychom nějak řešili, že by se nakonec přeci jen nehrálo,“ sdělil Vlastimil Wojnar k otázce, zda to čekání na jistotu nebylo přeci jen příliš dlouhé.

Jak jsme se již v předešlých článcích na našem webu zmínili, soutěž kvůli více jak měsíčnímu přerušení doznala podstatné změny. Základní část tedy nebude podle původního plánu tříkolová, nýbrž se sehraje jen dvoukolově. Všechny týmy tak před vyřazovacími boji odehrají celkem 34 utkání. Play off se bude hrát v nezměněné podobě.

Rysy čeká do konce kalendářního roku devět utkání, z toho šest jich odehrajeme v domácí hale Polárka. „Nejen z těch domácích, ale i z těch tří venkovních, budeme chtít vydolovat co nejvíce bodů. Věřím, že chytneme nějakou tu vítěznou šňůru a stoupneme v tabulce vzhůru,“ přeje si kouč rysů. Ten půjde do sobotního utkání s kompletním kádrem. „Všichni hráči jsou v pořádku a připraveni do hry,“ dodal.

Duel mezi našimi hochy a Přerovem se hraje v sobotu od 17.00 hodin (hala Polárka). Utkání budou moci diváci sledovat buď prostřednictvím onlajn přenosu, nebo si mohou naladit přímý přenos na webovém portálu hokejkatv.cz. Připomínáme, že majitelé permanentních vstupenek na letošní sezonu mají všechny přenosy ze Chance ligy až do doby, kdy se budou moci fanoušci vrátit do ochozů, zcela zdarma. Více informací najdete ZDE.

NEJBLIŽŠÍ PROGRAM CHANCE LIGY

Sobota 21. listopadu:
15:00 HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Vrchlabí (11. kolo)
16:00 HC Dukla Jihlava – AZ Heimstaden Havířov (11. kolo)
17:00 HC Baník Sokolov – SK Horácká Slavia Třebíč (6. kolo)
17:00 HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov (11. kolo)
17:00 VHK ROBE Vsetín – HC Stadion Litoměřice (24. kolo)

Pondělí 23. listopadu:
17:30 HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov (19. kolo)

Středa 25. listopadu:
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Benátky nad Jizerou (3. kolo)
17:30 HC RT TORAX Poruba 2011 – VHK ROBE Vsetín (9. kolo)
17:30 HC Stadion Litoměřice – HC Dukla Jihlava (12. kolo)
18:00 SC Kolín – HC Baník Sokolov (12. kolo)
18:00 HC Stadion Vrchlabí – HC Slovan Ústí nad Labem (12. kolo)
18:00 HC Frýdek-Místek – AZ Heimstaden Havířov (13. kolo)

Sobota 28. listopadu:
16:00 HC RT TORAX Poruba 2011 – SC Kolín (13. kolo)
17:00 AZ Heimstaden Havířov – HC Stadion Litoměřice (8. kolo)
17:00 HC ZUBR Přerov – HC Slovan Ústí nad Labem (14. kolo)
17:00 HC Frýdek-Místek – HC Baník Sokolov (24. kolo)
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – VHK ROBE Vsetín (11. kolo)
18:00 HC Stadion Vrchlabí – HC Dukla Jihlava (24. kolo)