V dobře rozehraném duelu s lídrem rysi nakonec padli
Do Polárky zavítal českobudějovický Motor a rysi s ním dvě třetiny hráli opravdu vyrovnaný zápas. V té třetí ale třikrát inkasovali a utkání nakonec prohráli.
27., sobota 30.11.2019, Hala Polárka
2:4
1:0, 0:1, 1:3
L. Daneček (Loubal) – L. Kovář, Haman, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Hladonik, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Klimša (A) – V. Nestrašil, Čmiel, Motloch.
HC České Budějovice
Strmeň (Klouček) – Vydarený (A), Suchánek, Pýcha (C), Plášil, Allen, Lytvynov – Christov, Venkrbec, Holec – M. Novák (A), J. Kloz, Gilbert – Karabáček, R. Přikryl, Z. Doležal – Babka, Prokeš, J. Veselý – Beránek.
4. Tomi (Mikulík), 58. Stuchlík
37. Gilbert, 53. J. Veselý (Lytvynov, Prokeš), 54. Gilbert (J. Kloz, M. Novák), 60. Christov (Vydarený, Babka)
Diváci: 1090
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Zápas byl vyrovnaný a vyhrát mohl kdokoliv, bohužel to byl soupeř. My jsme samozřejmě měli několik šancí, které jsme neproměnili. Byly tam vlastně tři samostatné nájezdy - jeden na nikoho. Za stavu 1:1 jsme taky nevyužili situaci dva na jednoho a z protiútoku jsme dostali gól na 1:2. Potom takový laciný gól na 1:3. Ještě jsme se snažili, zkusili jsme to a dali na 2:3, ale power play, to je samozřejmě vabank. Ale myslím si, že opravdu mohl vyhrát kdokoliv a šťastnější byli hosté. Také měli spoustu šancí, tak se to prostě hraje. Šance střídá šanci a kdo ji promění, vyhrává.
Václav Prospal (České Budějovice): Ta role favorita tady byla, ale myslím si, že jsme jí neplnili prvních dvacet nebo pětadvacet minut zápasu. Myslím si, že domácí byli lepší, lépe se pohybovali. Nám trvalo nějakou dobu, než jsme se rozjeli. Spadla nám tam, dá se říct, taková žabka z bekhendu, která by tam asi neměla projít. Soupeř se dostal na koně a ten zápas se nám daleko víc komplikoval, než by měl. My jsme věděli, že domácí tady hrají velmi dobře (v Polárce), že se dobře pohybují, dohrávají souboje, jsou rychlí. Jsou to kluci, kteří se chtějí dostat o patro výš. Věděli jsme, že nás nečeká lehký zápas, což se nakonec i potvrdilo. A jsem rád, že jsme ty tři, nebo tedy čtyři góly i s tím do prázdné brány dali, ale trvalo nám to na můj vkus moc dlouho.

Do haly Polárka přicestovaly České Budějovice, tedy tým, který Chance lize jasně kraluje. Takže bylo jasné, že rysy čeká velmi těžké utkání. Navzdory předpokladům Frýdek-Místek vstoupil do zápasu parádně.

Hned od první minuty si domácí hokejisté tvořili šance a už na konci 4. minuty šli do vedení. Trefil se Vojtěch Tomi, kterého z modré vyslal kapitán Milan Mikulík. Tomi si pak najel do pravého kruhu a prostřelil gólmana Jana Strmeně zajímavou bekhendovou ránou. Strmeň pak po chvíli musel ještě zasahovat proti tvrdým ránám Ondřeje Hrachovského. Potom začal na obrátkách nabírat Motor, ale Lukáš Daneček v naší brance doslova čaroval. A když už nevychytal střelu on, hosté měli křivou mušku.

V 15. minutě od modré pálil opět Hrachovský a jeho rána se zastavila až o helmu Strmeně. Následoval úniky v podání Lukáše Kováře, ten ale gólmana hostí také nepřekonal. V posledních sekundách měl velkou šanci ještě také soupeř, tam však prokázal své kvality frýdecko-místecký gólman.

Druhá třetina pokračovala ve stejném tempu, ve kterém skončila ta první. Ve dvacáté šesté minutě ujeli rysi do dalšího samostatného nájezdu, ovšem Strmeň dokázal vychytat i Lukáše Motlocha. V polovině zápasu si sám před branku ve vlastním oslabení najel zase Kryštof Stuchlík, ale jeho zakončení také nebylo to pravé ořechové. Největší šance Motoru, která ale neskončila gólem, byla patrně střela ve 35. minutě, kdy hosté nastřelili tyč a puk nakonec vyletěl nad branku. O dvě minuty později se už ale hosté prosadili. David Gilbert využil zaváhání domácích při souboji o kotouč v rohu, najel si do kruhu a velmi dobrou střelou Danečka propálil. Do kabin se tak po čtyřiceti minutách šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Bohužel třetí třetina už nebyla taková, jako ty dvě předchozí. Miroslava Holce vychytal lapačkou Daneček, následně hosté neuklidili kotouč do prázdné branky. Jan Veselý sklepl přihrávku svého spoluhráče z brankoviště k tyči, ale opět začaroval domácí gólman. Stejně tak při následné střele Doležala. Potom Daneček vychytal lapačkou tvrdou ránu a puk ve snaze rozehrát vyklepal k levé tyči, kde ale stál dorážející soupeř. Daneček však fantasticky přesunul beton a svou chybu napravil. Petr Eret s Danem Przybylou unikli sedm minut před koncem do šance dva na jednoho, ale druhý jmenovaný vůbec nezakončil přesně. A ihned poté se hra obrátila a ještě v téže minutě Motor obrátil hru. Jan Veselý v nepřehledné situaci před domácím strážcem svatyně dokázal na několikátou dorážku puk nakonec dostat za jeho záda. A jen o 43 sekund později tu byl další gól, opět se trefil Gilbert. Precizní ránou po hezké kombinaci vymetl pavučinky z domácí šibenice. Rysi dokázali zásluhou Kryštofa Stuchlíka ještě v 58. minutě snížit, když si hosté nerozuměli a Stuchlík z otočky poslal puk do klece. Jenže v poslední minutě se nevyplatil risk s odkrytou klecí a Vít Christov pečetil výsledek. České Budějovice si tak odváží všechny tři body.