Poletín dvěma brankami sestřelil rysy a poslal je zpět domů
Frýdek-Místek na Vysočině opět přišel o body. Dukla pomstila prohru v Polárce a nepustila do své branky ani jeden kotouč. Jediné dvě branky zápasu vstřelil Michal Poletín.
26., středa 27.11.2019, Horácký zimní stadion Jihlava
2:0
0:0, 1:0, 1:0
HC Dukla Jihlava
Jan Brož (Chaloupek) – J. Pohl, Staněk, Černohorský, D. Kolář, Půža, J. Holý, Vála – Čachotský (A), Fronk, Lichanec – Anděl, Skořepa (C), Chlubna – T. Harkabus, Poletín, Machač – Davídek, Juda, D. Čermák.
Malík (L. Daneček) – D. Stránský, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Novotný, Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – Tomi, Kaukič, Klimša (A) – V. Nestrašil, Stuchlík, Motloch.
31. Poletín (Chlubna), 49. Poletín (T. Harkabus)
Diváci: 999
Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava):Výhru jsme si zasloužili a šli jsme si za ní. Základní stavební kámen byl Brožík (gólman Jan Brož), na kterého je spoleh. Jak bylo řečeno, z naší přemíry snahy a tlačení se do útoku - který byl pořád takový křečovitý - vyplavali dva hráči soupeře sami před bránou. V tom okamžiku se o mě pokoušely mdloby. Naštěstí Brožík zákrokem zápasu soupeře vychytal a myslím si, že klukům to vlilo víru, že zápas dokážeme zvládnout. Kluci pracovali skvěle, patří jim za to velký dík a jen škoda, že jsem si ve druhé třetině neudělali větší gólový polštářek, abychom se nemuseli o zápas strachovat ve třetině třetí. Bylo totiž jasné, že mladý a bruslivý tým soupeře začne do zápasu kopat, riskovat a vytahovat nám hráče za záda. Nebylo to vůbec jednoduché, ale kluci si to pohlídali. Pak se nám podařilo dát druhý gól, který rozhodl celý zápas a jsem hrozně rád, že se nám podařilo doma získat tři body.
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Tentokráte to bylo takové nemastné, neslané. První třetina.. jakž takž. Druhá, tam nás Jihlava zavřela a pramenil z toho z přesilovky gól na 1:0. Ve třetí třetině jsme se zvedli, byly tam nějaké šance. Potom jsme však zase dostali. Na 2:0. A na to už jsme nedokázali odpovědět. Takže pocity smíšené.

První třetina nabídla divákům na Horáckém zimním stadionu velice vyrovnaný hokej. Hrálo se útočně na obě strany. Ani jeden z celků však nedokázal v první části vstítit tolik potřebný gól a dostat se do vedení. Na obou stranách dominovali gólmani Brož a Malík, kteří měli největší podíl na bezbrankovém stavu po první třetině.

Do druhé třetiny vstoupily oba celky opět ve velmi vysokém tempu. Dominance gólmanů pokračovala stejně jako v první části. První příležitost početní výhody dostala v dnešním zápase domácí Dukla ve 30. minutě a ta se stala hostům osudnou. Perfektní práci v útočném pásmu odvedl Tomáš Chlubna, který po ztrátě puku na nic nečekal, skvěle vybojoval kotouč v levém rohu, se kterým dojel až na mezikruží, odkud také pálil. Kotouč se odrazil od Malíka k Michalu Poletínovi, kterému se podařilo dostat kotouč za záda Malíka a Dukla šla do vedení 1:0. Do konce třetiny předváděli domácí enormní tlak, ale další gól fanoušci do konce třetiny vidět nemohli.

Třetí část patřila opět domácí Dukle, která cítila možnost zisku tří bodů z tohoto zápasu. Byla rychlejší u kotouče, důraznější v osobních soubojích a to se jí vyplatilo. Druhý a konečný gól v zápase vstřelil opět Michal Poletín, který dostal nabídku od Harkabuse ze středního pásma, vybruslil si na levý kruh a střelou do pravé šibenice rozjásal celý stadion - 2:0. Ke konci třetiny se zápas spíše nachyloval k soubojům po přerušení hry, ale rozhodčí zůstávali klidní. Frýdek to ke konci ještě zkoušel se šesti hráči v poli, ale dnešní skvělý výkon Jana Brože byl proti pustit jakýkoliv kotouč za svá záda.