Proti Slavii hráli rysi slibný zápas. Nakonec berou jen bod
Rysi potřebovali tři body jako sůl a v cestě jim stál těžký soupeř. Slavii ale první dvě třetiny jasně přehráli. Nakonec však po zpackaném závěru berou jen bod.
25., neděle 24.11.2019, Hala Polárka
3:4p
1:0, 2:1, 0:2 – 0:1
L. Daneček (Loubal) – D. Stránský, Haman, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský – Kafka, Novotný (C), Mikulík – Eret, Przybyla, Stuchlík – Tomi, Kaukič, Klimša (A) – V. Nestrašil, Čmiel, Motloch.
HC Slavia Praha
Michajlov (Málek) – Hejda, J. Novák (C), P. Hořava, Barák, Kučný, Steinocher, Antoš – Šmerha, Vampola (A), Vlček – M. Ondráček, Vrdlovec, Pacovský – Všetečka, Kuťák, Furch – Kubica, Kohút, Jar. Brož.
3. Mikulík (Kafka), 31. Čmiel (Hrachovský, Motloch), 36. Novotný (Kafka)
24. Vlček (Jar. Brož), 41. Vrdlovec (Jar. Brož), 48. Kuťák (Vrdlovec), 62. Šmerha (Barák)
Diváci: 1168
Jan Srdínko (Slavia Praha): Dnešní zápas… jsme hrozně rádi za dva body. Pro nás se to nevyvíjelo nijak příznivě. Prohrávali jsme o dva góly. První dvě třetiny ani nebyly z naší strany takové, jaké bychom si představovali. Byly tam chyby v obraně. V obranné hře. Byly tam přečíslení a celkový projev nebyl v pořádku. Ve třetí třetině jsme do toho dobře vstoupili. I když tam bylo vyloučení, tak se nám to podařilo dotáhnout. A potom v prodloužení už se štěstí překlopilo na naší stranu.
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek) Strašně těžký zápas. Věděli jsme, že to bude dneska těžké. Že se dnes vlastně hraje o šest bodů. Dvě třetiny vedeme o dva góly. Pak dostaneme laciný gól na tři dva. Ve vlastní přesilovce, kdy bychom měli odskočit, dostaneme další gól, na 3:3. Potom prodloužení, šli jsme tam v oslabení. Je to samozřejmě těžké ubránit. Ale jako, každý bod se počítá. Škoda… myslím si, že jsme byli lepší, ale bereme jen bod.

Zápas začal velmi rychle z pohledu obou stran. Frýdek-Místek i Slavia Praha předváděli opravdu fantastický hokej. Útočný, rychlý a s plno šancemi. Hned v úvodu utkání se David Klimša dostal do úniku, avšak brankáře Martina Michajlova nepřekonal. Za brankou uklouzl a tvrdě narazil do mantinelu. Na štěstí byl v pořádku, což se ale nedalo říci o mantinelu, který se musel zpravit a zápas se tak pozdržel asi o deset minut. V čase 02:45 už ale slavili domácí. Petr Kafka vyslal skvěle domácího kapitána Milana Mikulíka, který jel na Michajlova úplně sám a blafákem ho bez problémů překonal – 1:0. Ve vysokém tempu se hrálo i v zbytku třetiny, avšak gól už nepadl i přes velké příležitosti na obou stranách.

Po změně stran ve druhé třetině se ale rychle prosadili hosté. V čase 23:05 zvedal ruce nad hlavu Filip Vlček, který při šanci dva na jednoho dostal přihrávku na střed od Jaroslava Brože a kotouč do sítě poslal dřív, než se Lukáš Daneček stihl přesunout. Jenže rysi odpověděli. Matouš Čmiel, který dostal dnes místo v sestavě důvěru trenéra splatil gólem ve 31. minutě. Tehdy tečoval kotouč, který po buly a přihrávce od Lukáše Motlocha střílel od modré na branku Ondřej Hrachovský. A tečoval perfektně, přímo za záda Michajlova – 2:1. No a o pět minut později šel Frýdek-Místek jak se říká – do trháku. Štěpán Novotný si skvěle najel před brankoviště a zasunul do branky přihrávku Petra Kafky – 3:1.

Třetí třetina ale přinesla velkou změnu. No a již v první minutě se prosadila Slavia, když Daniel Vrdlovec tečoval za Danečka přihrávku Brože – 3:2. Slavia svůj výkon stupňovala a stupňovala, a v čase 47:51 se dočkala vysněného srovnání. Filip Kuťák totiž zrovna vyjel na hřiště (předcházela tomu přesilovka pět na tři), a dostal skvělou přihrávku do samostatného úniku. Ten skvěle proměnil, když bekhendem poslal kotouč za Danečkovy záda – 3:3. Slavia hrozila stále víc a víc a vypadalo to, že může těch gólů nastřílet ještě několik. Co ale nepochytal skvělý Daneček, to zarazila tyčka. A šlo se tak do prodloužení.

Po skončení základní hrací doby dostal dvouminutový trest za hákování Kryštof Stuchlík a byl to zásadní moment. Slavia totiž hrála při prodloužení přesilovku tři na čtyři a Tomáš Šmerha poslal krásnou ránu z dálky až za Danečka. Tato rána tak Slavii vynesla bonusový bod a Frýdek-Místek se musí spokojit jen s jedním.