Po parádním obratu rysi vezou dva body
Frýdek-Místek pro další důležité body vycestoval do Benátek. Dlouhou dobu zde prohrával, avšak kluci se parádně semkli a po prodloužení zápas otočili.
24., středa 20.11.2019, Zimní stadion Benátky nad Jizerou
4:5p
2:1, 2:2, 0:1 - 0:1
HC Benátky n. Jizerou
Schwarz (Žajdlík) – Buchtela, Havlín, Bukač, Kunst, Niko, Charvát, Had – Rychlovský, Chrtek, Průžek – R. Duda, Najman, A. Dlouhý – Jiruš, Šír, D. Špaček – Klapka, Šafařovský, Wiencek.
Malík (L. Daneček) – Haman, M. Adámek, Hrachovský, J. Adámek, J. Michálek, L. Kovář – Mikulík, Novotný, Kafka – Martynek, Przybyla, Eret – Klimša, Stuchlík, Tomi – Kvasnica, Kaukič, V. Nestrašil – Motloch.
3. Wiencek (R. Duda, Průžek), 13. A. Dlouhý (Kunst, Šafařovský), 24. Průžek (Rychlovský, D. Špaček), 30. Rychlovský (Chrtek)
12. J. Adámek (Martynek, Przybyla), 24. Tomi (Kafka, Haman), 39. Kaukič (Martynek, Hrachovský), 57. Przybyla (Martynek, Eret), 64. Novotný (Kafka, Haman).
Diváci: 203
Valdemar Jiruš (Benátky nad Jizerou): Myslím si, že se hrál oboustranně pohledný hokej, který měl nasazení a kvalitu. Padlo hodně branek. Góly jsme dostali v přesilových hrách soupeře, které jsme špatně ubránili. Soupeř byl hodně kvalitní. Naši kluci hráli hodně slušně celých šedesát minut. K prodloužení se nebudu vyjadřovat.
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Hlavně předvedený výkon byl dnes asi nejlepší venku. Přestože jsme tam skoro celý zápas pohrávali, tak jsem věřil, že by se to mohlo povést to otočit. Nakonec jsme mohli vyhrát i v základní hrací době, protože tam byla spousta šancí. Třetí třetina jasně v náš prospěch. Přestříleli jsme je, tak naštěstí to dopadlo aspoň v prodloužení - při přesilovce 3 na 4. Takže dnes spokojenost. Kéž bychom na to navázali v utkání se Slavií.

Benátečtí začali po vzoru minulého domácího duelu s Porubou aktivně a v samém úvodu středečního zápasu se do samostatného úniku dostal kapitán Špaček, který však tísněn zakončoval do Malíkovy výstroje. Neuplynuly ani dvě minuty, když diváky zaujala pěstní výměna názorů domácího Šíra a hostujícího Stuchlíka, po níž oba hráči zamířili předčasně s vyšším trestem do kabin. Nutno podotknout, že vítězem této bitky byl benátecký Jan Šír. Krátce po této boxerské vložce putoval na trestnou lavici frýdecko-místecký Kaukič a Benátky svou první přesilovku záhy využily. Průžek přiťukl Dudovi, který krásně našel volného Petra Wienceka, jenž trefil odkrytou branku – 1:0.

Hostům se podařilo vyrovnat krátce před koncem dvanácté minuty první části hry. Zkušený Martynek chytře našel hokejku najíždějícího Jakuba Adámka a jeho střela mezi ruku a tělo Marka Schwarze znamenala remízový stav – 1:1. Jenže radost Slezanů z vyrovnání trvala jen devětadvacet vteřin. Odražený puk od zadního mantinelu si u levé tyčky našel Adam Dlouhý a vrátil benáteckým barvám opět vedení – 2:1. Po zbytek první třetiny už se nic zásadního nestalo.

Druhá třetina začala přesilovkou hostí, v níž paradoxně měli největší šanci Benátečtí. Buchtela na útočném výletě vybídl Jiruše, jehož střela minula cíl. Hra se rychle obrátila a náhle bylo vyrovnáno. Ještě v téže přesilovce Vojtěch Tomi procedil puk skrz Schwarzovu výstroj až za čáru – 2:2. Benátky ale podobně jako na minulý vyrovnávací gól reagovaly velice brzy. V povedené brejkové situaci Rychlovský našel najíždějícího Jiřího Průžka a ten prokázal, že je po návratu do benátecké sestavy ve výborné formě – Malík se proti jeho střele natahoval marně – 3:2.

Ve stále pokračující 24. minutě mohlo být v benáteckém táboře ještě veseleji. Výpad Radka Dudy dokázal Malík zastavit doslova na brankové čáře. Přesto domácí navýšili skóre. Chrtek přenechal chytře puk Jakubu Rychlovskému, ten si vybruslil a střelou pod víko nedal Malíkovi šanci – 4:2. Neproměněná tutovka Buchtely či tyčka Šafařovského pak domácí mrzely, když v předposlední minutě druhé části hry v přesilovce vrátil hosty do zápasu skórující Lukáš Kaukič, kterého ideálně našel pas opět nahrávajícího Rostislava Martynka – 4:3.

Hra byla ve třetí části, řekněme po deset minut, velmi otevřená s náznaky šancí na obou stranách, byť střelecky aktivnější byli spíše hosté. Na vyloženou příležitost se ale čekalo až do úvodu 53. minuty, kdy si za benáteckou obranu nabruslil Štěpán Novotný a v tento kritický moment podržel domácí celek Marek Schwarz. Aktivita se hostům vyplatila a v závěru 57. minuty slavili vyrovnání. Dan Przybyla byl volný na brankovišti a i se štěstím odrazem od brankové konstrukce slavil gól – 4:4.

Prodloužení rozhodly dva momenty – nejprve přísné vyloučení matadora Dudy a následná přesilovka Rysů, kteří díky ní slavili bod navíc. V 64. minutě byl na brankovišti úspěšný Štěpán Novotný a jeho důraz znamenal prémiový bod hostujícího celku – 4:5 po prodl.

POZVÁNKA NA DALŠÍ UTKÁNÍ

Do konce základní části Chance ligy zbývá už jen šest zápasů. Fanoušci ale musí zbystřit, jelikož to nejbližší utkání odehrají rysi v hale Polárka až v neděli 24. listopadu, kdy od 17 hodin hostíme tým Slavie Praha. Naše první vzájemné měření sil v této sezoně dopadlo lépe pro soupeře, který zvítězil těsně 2:1. Soupeři máme tedy rozhodně co vracet.

Fanouškům připomínáme, že si nákup vstupenek nemusí nechávat na poslední chvíli, ale že si mohou lístky zakoupit přes on-line prodejní aplikaci ZDE.