Stuchlík má za sebou extraligovou premiéru
A-tým
Frýdecko-místecký útočník Kryštof Stuchlík se ve svých hráčských statistikách bude moci pochlubit také startem v nejvyšší hokejové soutěži v ČR. Jednadvacetiletý forvard si odbyl svůj premiérový start za třinecké Oceláře, a to na Hané v Olomouci.

V letošní sezoně má Kryštof Stuchlík odehráno 18 utkání v prvoligovém HC Frýdek-Místek. Během těchto zápasů stačil nasbírat 8 kanadských bodů za 6 branek a 2 asistence. Jeho výkony v partnerském klubu natolik zaujaly třineckého trenéra Václava Varaďu, že Stuchlíka postavil v Olomouci do třetí lajny společně se zkušenými křídly Vladimírem Draveckým a Erikem Hrňou.

„Ty první pocity jsou hodně smíšené. Samozřejmě, že jsem rád za šanci a první start v extralize, ale utkání jsme prohráli. To je důležitější,“ mrzelo těsně po zápase Kryštofa Stuchlíka, který na ledě pobyl bez pěti vteřin deset minut. A co říká mladý útočník na spolupráci s Draveckým a Hrňou? "Jsou to zkušení borci, hodně mi pomáhali. Hlavně mi vysvětlili, co po mě chtějí a nač jsou zvyklí. Já se to pak snažil na ledě plnit. Snažil jsem se být silný na buly, abychom hodně útočili a nemuseli tolik bránit," dodal.

Stuchlík je tak v krátkém sledu dalším hokejistou, kterého z Frýdku-Místku partnerský Třinec povolal. Před nedávnem si svůj premiérový start za Oceláře připsal sedmnáctiletý brankář Nick Malík, který se do branky postavil v utkání Třince s Karlovými Vary. Za zmínku rovněž stojí úspěch Jana Zahradníčka. Ten už sice za Oceláře nastoupil v šesti utkáních, ale právě v již zmiňovaném duelu s Karlovými Vary se stal jediným úspěšným střelcem třineckého celku. Pro Zahradníčka to tak byla v jeho třiadvaceti letech premiérová trefa v extraligové soutěži.