V Polsku Slezané neuspěli, proti Jastrzebie nevyužili šance a prohráli
Reportáže
Druhé přípravné utkání Frýdku-Místku před nadcházející sezonou druhé vítězství nepřineslo, rysi na ledě Jastrzebie prohráli 1:4. Navíc utkání dohrávali v patnácti hráčích, poté co kvůli zranění zápas nedohrál David Stránský.
Příprava, čtvrtek 1.8.2019,
4:1
2:0, 1:1, 1:0
JHK Jastrzebie
HC Frýdek-Místek
Loubal - Zahradníček, Hrachovský, Stránský, Michálek, Krzak, Rufer - Kaukič, Stuchlík, Flok, Havránek, Klimša, Motloch, Geidl, Przybyla, Čmiel, Konečný
Statistiky
Branky a nahrávky: 13. Radzienciak, 16. Kasperlík, 31. Jarosz, 46. Walega - 26. Konečný (Hrachovský). Vyloučení: 1:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.
Ohlasy
Vlastimil Wojnar: Výsledek odpovídá průběhu utkání. Byli jsme horší v zakončení, nějaké šance jsme si vypracovali, ale na rozdíl od Jastrzebie jsme je nevyužili. Dostali jsme dva góly v oslabení a ve třetí třetině jsme měli pasáž, kdy jsme třikrát za sebou hráli ve čtyřech až ve třech, takže hra pro nás pak byla hodně rozkouskovaná. Nastoupili jsme s hodně omlazenou sestavou, ale kluci to odbojovali, není jim moc co vytknout. Samozřejmě, nějaké taktické nedostatky tam byly, ale na to se ještě budeme soustředit v průběhu srpna.

Do utkání s Jastrzebie vstoupil Frýdek-Místek s velmi mladou sestavou a právě zkušenosti, které byly tentokrát na straně polskému týmu, byly tím, co zápas rozhodlo. Oba týmy si sice vytvářeli podobné množství šanci, ale domácí si vedli v zakončení lépe.

Po první třetině rysi prohrávali 0:2, poté co se během čtyři minut prosadil nejprve Grzegorz Radzienciak a krátce po něm český útočník Martin Kasperlík. Ve 26. minutě utkání se dočkal gólu také Frýdek-Místek, když v přesilové hře střelu Ondřeje Hrachovského od modré čáry nadvakrát dorazil do brány teprve osmnáctiletý útočník Viktor Konečný.

O pět minut ovšem Jastrzebie vrátil dvoubrankové vedení Dominik Jarosz a ve třetí třetině zpečetil vítězství domácího týmu brankou na konečných 4:1 Kamil Walega.

Větší komplikací, než porážka v přípravě, je pro Frýdek-Místek zranění slovenského obránce Davida Stránského, který utkání kvůli tržné ráně nad okem nedohrál a byl odvezen do nemocnice. Na místě obránce tak za něj po zbytek utkání zaskočil jinak útočník David Klimša.