Proti Jastrzebie už i s Mikulíkem, ale bez Martynka. Mladíci dál bojují o sestavu
Preview k zápasu
Po jednodenní pauze čeká na hokejisty Frýdku-Místku další přípravné utkání, tentokrát na ledě polského klubu Jastrzebie. S tímto týmem se Slezané utkali i v rámci loňské přípravy a povedlo se jim zvítězit 5:1. Zvládnou to znovu? To se ukáže ve čtvrtek, utkání začíná v 19:30 hodin.

Zatímco takřka přesně před rokem se hrálo v Polárce, tentokrát se utkání odehraje na ledě Jastrzebie. U loňského vítězství ještě na lavičce rysů nestál současný trenér Vlastimil Wojnar, nějaké informace o soupeři však má: „Vím, že vypadli ve čtvrtfinále play-off a hodně obměnili kádr, neměli by už hrát s tolika cizinci. Jiné informace nemáme a ani je shánět nebudeme, budeme si hrát svoje a soustředit se, abychom v zápase předvedli to, co chceme,“ prohlásil Wojnar.

Zatímco v úterý proti kazašskému Arlanu na soupisce chyběl Milan Mikulík, tentokrát už by měl nastoupit a volno naopak dostane jiný zkušený útočník Rostislav Martynek. „Milan odpočíval, protože v pondělí absolvoval na kole testy VO2max a domluvili jsme se, že starší hráči nebudou hrát v přípravě všechno. Zítra by Milan měl hrát a naopak nebude hrát Rosťa Martynek,“ vysvětlil kouč.

Stejně jako proti Arlanu i na Jastrzebie Frýdek-Místek znovu vyrukuje s množstvím mladých hráčů na soupisce. „Proti Arlanu ani jeden z juniorů nepropadl, což je pozitivní. Uvidíme, jak budou vypadat v zápasech proti těžším soupeřům, ale včera do toho zapadli dobře a nebyli určitě podprůměrní nebo slabí, takže určitě spokojenost,“ pochválil talentované hráče trenér.

Výrazně na sebe v utkání proti kazašskému soupeři upozornil pro mnohé fanoušky neznámý hráč Kryštof Stuchlík, střelec druhé branky Frýdku-Místku. Jednadvacetiletý rodák z Krnova strávil několik let v mládežnické struktuře třineckých ocelářů a má na kontě i pár reprezentačních startů. Před dvěma lety vyrazil sbírat zkušenosti do zámořských juniorských soutěží, letos je zpátky v Česku a snaží se prosadit do sestavy Slezanů.

„Krištofa znám ještě z dorostu z Opavy, více méně jsem ho do Třince přitáhl já,“ zmínil se Wojnar. „Znám ho velmi dobře, před dvěma lety se rozhodl odejít do Ameriky, teď se zase vrátil. Bojuje teprve o místo, není řečeno, že tady zůstane, je tady na takové dlouhodobější zkoušce. Uvidíme, jak se s tím popasuje. Dneska dal gól, ale samozřejmě od něj čekáme ještě daleko víc,“ podotkl trenér.

Utkání na ledě Jastrzebie začne ve čtvrtek od 19:30 hodin.