Nová sezóna je tady! V prvním přípravném zápase se Slezané utkají s kazašským Arlan Kokšetau
Preview k zápasu
Po pěti dlouhých měsících mohou fanoušci opět spatřit frýdeckomístecké borce na ledě. Nebude se ale hrát Frýdku-Místku, nýbrž v třinecké Mini WERK ARÉNĚ. Prvním soupeřem bude kazašský Arlan Kokšetau. Úvodní buly je naplánováno na 16:30.

O změnách v kádru rysů vás ještě budeme informovat, ovšem už nyní je jasné, že Slezany opustil Jan Bartko, který se bude rvát o místo ve švýcarském Luganu. Fanoušci ale smutnit nemusí, protože jej do nového ročníku nahradí Arizonou draftovaný kanadský obránce Patrick Kudla.

K prvnímu přípravnému utkání se Vlastimil Wojnar vyjádřil takto: „Moc o tom týmu zatím nevíme, ale dá nám hlavně to, že uvidíme v akci kluky z juniorky a budeme sledovat, jak se poperou s dospělým hokejem, který je úplně odlišný od juniorského.“

Utkání se hraje v 16:30 a vstup na něj mají pouze majitelé permanentních vstupenek pro letošní sezonu.

Arlan Kokšetau se může v loňské sezóně pyšnit vítězstvím v IIHF Continental Cupu, který je určen pro evropské kluby ze zemí bez zástupců v Evropské hokejové lize. O ročník předtím dokonce Kokšetau vyhrál domácí soutěž. V minulé sezóně skončil Arlan v základní části na druhém místě a probojoval se až do semifinále, kde ovšem podlehl Nomad Astaně 3:4 na zápasy. Kazašské mužstvo vede slovenský trenér Dušan Gregor. V přípravě se Kokšetau utká také s Olomoucí a Novým Jičínem.

Výsledek obrázku pro arlan kokshetau

Zdroj: www.arlanclub.kz