Frýdek-Místek vstoupil do sezony vítězstvím, zdolal vítěze Continental Cupu
Na úvod přípravy si Frýdek-Místek zahrál proti kazašskému celku Arlan Kokšetau, nedávnému vítězi evropského poháru Continental Cup. A byla to premiéra podařená, rysi zvítězili 3:2 na nájezdy, když nejprve sice přišli o vedení 2:0, rozhodující nájezd ovšem poté obstaral Dan Przybyla.
Příprava, úterý 30.7.2019, Mini Werk Aréna Třinec
3:2sn
2:0 | 0:1 | 0:1
Daneček – J. Adámek, Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Stránský, Rufer – Klimša, Martynek, Stuchlík, Przybyla, Havránek, Motloch, Kaukič, Indrst, Flok, Čmiel.
Arlan Kokšetau
Pološkov (19. Pereťjagin) – Gevel, Borovikov, Hraško, Seleznev, Korabejnikov, Grebenšikov, Egorov, Lenďák – Markelov, Starý, Berndikov, Borovkov, Potajčuk, Čerkasov, Kiselev, Timošenko, Ivanov, Baženov, Šitikov, Rachmanov, Tverdochlebov.
18. Motloch (Zahradníček), 19. Stuchlík (Indrst), rozh. náj. Przybyla.
25. Potajčuk (Tverdochlebov), 49. Rachmanov (Ivanov).
Vyloučení: 3:1
Využití: 0:0
Střely na branku: 20:20
Zblokované střely: 10:10:
Vhazování: 15:14
Rozhodčí: Fiala, Koziol - Bartek, Lederer
Vlastimil Wojnar: Bylo vidět, že to byl první zápas, puk nás neposlouchal tak, jak by měl. Ale bylo to na obou stranách stejné. Do zápasu jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0 a byli jsme lepší. Pak se to ale přelomilo a druhou půlku zápasu byli lepší Kazaši. Pozitivní je, že i když jsme hráli na tři pětky a ráno jsme měli ještě trénink, kluci to co se týče fyzičky zvládli dobře. Takže jsme v létě asi pracovali dobře. V zápase se střídaly dobré věci s horšími, výsledek asi odpovídá průběhu. Výborně zachytal Lukáš Daneček, vychytal tři samostatné úniky soupeře a v nájezdech dostal jen jeden gól.

Na úvod přípravy na nový ročník čekala na svěřence trenéra Vlastimila Wojnara velká neznámá v podobě utkání s kazašským týmem Arlan Kokšetau. Utkání, které po první třetině vyznívalo mnohem lépe pro Slezany, se nakonec proměnilo v náročný oříšek, který Frýdek-Místek rozlousknul až v nájezdech.

Na první gól si fanoušci v Třinci, kde se utkání výjimečně hrálo, museli počkat do osmnácté minuty první třetiny. Obránce Jan Zahradníček našel mezi kruhy volného Lukáše Motlocha, a ten se svou ranou nemýlil.

Podruhé jásali frýdecko-místečtí fanoušci už o dalších sedmdesát sekund později. Tentokrát se díky důrazu prosadil po průniku z pravé strany Kryštof Stuchlík, bojující po svém návratu ze zámoří o místo v sestavě rysů. Přálo mu i štěstí, jelikož si jeho přihrávku za záda srazil sám brankář Pološkov, kterého vzápětí vystřídal mezi třemi tyčemi Pereťjagin.

Hned v první minutě druhé třetiny se mohl náskok Frýdku-Místku ještě rozrůst, Arlanu ovšem při jeho šanci pomohla branková konstrukce. Ve 24. minutě o sobě poprvé dali výrazněji vědět hosté. Jejich první šanci v přesilovce ještě zlikvidoval Daneček, ale o minutu později už nestačil na dorážku Dmitrije Potajčuka z brankoviště krátce poté, co vyloučený Rostislav Martynek naskočil na led.

Ještě do přestávky mohlo být dokonce vyrovnáno, ovšem Borovikov naštěstí pro Frýdek-Místek na Danečka ve velké šanci nevyzrál. Přesto se však Arlan srovnání stavu dočkal. Stalo se tak v 49. minutě, a byl to pořádně nešťastný moment pro hokejisty v červenobílých dresech, jeden z nich si totiž do branky smolně srazil nenápadné nahození Michajla Rachmanova.

Bylo tedy vyrovnáno na 2:2 po vypršení základní hrací doby se rovnou šlo na nájezdy. V těch nejprve v první sérii neproměnili Zahradníček ani Potajčuk. Nájezdové drama nakonec trvalo pět sérií, přičemž za Frýdek-Místek neuspěli ještě David Klimša a Motloch, ale úspěšní byli Lukáš Kaukič a Dan Przybyla, jehož nájezd ze čtvrté série se nakonec ukázal býti vítězným. Daneček z pěti nájezdů inkasoval pouze jednou.

Po úspěšném vstupu do sezony budou mít nyní rysi na programu pouze jednodenní pauzu a už ve čtvrtek si zahrají na ledě polského klubu Jastrzebie.