Frýdek-Místek si play-off nezahraje, Litoměřice vyhrály na nájezdy
Reportáže
Slezané si bohužel po roce play-off znovu nezahrají. Svou povinnost sice splnili, když porazili 6:3 Kadaň, jenomže do karet jim nehrály ostatní výsledky. Havířov porazil Třebíč 3:0 a Litoměřice porazily Kladno 5:4 na nájezdy, i když ještě deset minut před koncem prohrávaly 2:4. Sezóna pro Frýdek-Místek končí.
60. kolo, úterý 26.2.2019, ZS Kadaň
3:6
1:2, 2:2, 0:2
SK Kadaň
Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn (A), Uřídil, Popela – Maršoun, Kůs (C), Wágner (A) – Zabloudil, Tupý, J. Svoboda – Bláha, Rindoš, Sommer – Zd Zabloudil, Konášek, Homer
HC Frýdek-Místek
Malík – Husák, Haman, Krisl, Bartko, D. Stránský, Hrachovský, Zahradníček – Kofroň, Hladonik, Martynek (A) – Christov, Mikulík (C), Rudovský – Klimša (A), Peterek, Motloch – Raška II, Kaukič, Flok
Statistiky
Branky a nahrávky: 14. Zabloudil (Tupý, Eliáš), 23. Kůs (Eliáš, J. Svoboda), 25. Maršoun (Rindoš, Bláha) – 0. Martynek (Hladonik, Husák), 13. Mikulík (Bartko, Rudovský), 35. Hladonik (Martynek, Zahradníček), 36. Martynek (Hladonik, Zahradníček), 41. Rudovský (Christov), 54. Klimša (Motloch, Peterek). Rozhodčí: Šindel, Barek – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku 12:42. Diváci: 272
Ohlasy
Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): První polovina utkání byla dobrá, dokonce jsme ve druhé části vedli 3:2. Následně bohužel rozhodly dva momenty – jednou jsme propadli, díky čemuž soupeř vyrovnal na 3:3, a podruhé jsme inkasovali branku během naší přesilové hry z vhazování. Soupeře to nakoplo, nás to srazilo. Třetí periodu jsme tradičně začali špatně a pramenil z toho gól. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Pro nás to měly být povinné a hlavně důležité tři body, což se nám naštěstí vyplnilo. Výkon byl sice poněkud kostrbatý, ale zaplať pánbůh za závěr utkání. Teď nám nezbývá nic jiného, než počkat, jak dopadne duel Litoměřic s Kladnem. My jsme svou povinnost splnili.

Frýdek-Místek do utkání vstoupil nejlépe jak mohl, když se ihned po sedmnácti vteřinách utkání prosadil Rostislav Martynek, kterého osamoceného před brankou našel Jan Hladonik. O pár chvil později byla domácím Trhačům nabídnuta přesilová hra, kterou ovšem neproměnili. Stejná výhoda byla k vidění i na druhé straně, i tato přesilová hra zůstala neproměněná. Poté se do úniku dostal domácí Jiří Tupý, který ovšem místo střely zvolil nahrávku která, mířila do míst, kde byli jen rysi. Po těchto situacích si vzal slovo Milan Mikulík, který střelou z první nad Lukešovu lapačku zvýšil. Na tuto branku dokázali Trhači o pár chvil později zareagovat. Jiří Tupý přihrál touš na hůl Matěje Zabloudila, který přízemní střelou na vzdálenější tyč Malikovo branky snížil.

Trhači do druhé třetiny nastoupili aktivněji, z čehož vyplynul vyrovnávací gól. Filip Eliáš zadovkou našel rozjetého Jaroslava Kůse, který dělovkou propálil vše před sebou. Za 110 vteřin se Trhači radovali opět. Josef Rindoš společně s Petrem Maršounem ujeli do přečíslení a právě druhý jmenovaný usměrnil kotouč přesně za záda Nicka Malika. Poté bylo k vidění pár akcí na obou stranách, ale žádná nebyla gólová. Vše se změnilo až v šestatřicáté minutě, kdy Jan Hladonik protečoval puk mezi betony Štěpána Lukeše. Domácím byla poté nabídnuta výhoda přesilové hry, v té se ale radovali opět hosté. Jan Zahradníček vypálil od modré čáry těsně vedle brány, puk se odrazil na hůl Jana Hladonika, který obkroužil bránu a přihrál na hranici kruhu, kde byl připravený Rostislav Martinek.

Třetí periodu začali hosté gólem. Jan Rudovský si ve středním pásmu převzal puk a prokličkoval se až do zakončení z mezikruží. Hra se začala přelévat z jednoho konce na druhý, ale vážnější akce k vidění nebyla. To se změnilo v pětapadesáté minutě, kdy David Klimša dorážel kotouč do odkryté části klece.