V Kadani se nám daří, výhra nás v tabulce posunula výše
Po tříbodovém úspěchu na ledě poslední Kadaně jsme se v průběžném pořadí prvoligové soutěže posunuli na třináctou příčku. Pevně věříme, že si po pondělní dohrávce se Šumperkem polepšíme ještě více.
12., sobota 16.10.2021, ZS Kadaň
1:8
0:3, 1:3, 0:2
SK Kadaň

R. Běhula (41. Horák) – M. Jáchym, Steinocher, Kabelka, Zorko, O. Havlín, Štochl – Hradecký, Berčík, Routa – Bernat, Z. Zabloudil, S. Heffernan – L. Koblížek, Mežnar, Kordule – D. Homer, Konášek, Bogdasarjan. Trenér: Vladimír Růžička.

Šimboch - Zbořil, J. Michálek, Ciura, Teper, J. Adámek, Matyáš - Łyszczarczyk, Bartoš, T. Král - Christov, Komorski, Klimša - Matiaško, Peterek, Martynek - Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

26. S. Heffernan (Bernat, Z. Zabloudil)
4. Teper (Ciura, Łyszczarczyk), 6. Łyszczarczyk (Teper, Bartoš), 19. D. Bartoš (Łyszczarczyk, Teper), 29. Peterek (Martynek, J. Michálek), 36. Komorski (Klimša, Martynek), 39. J. Adámek, 50. Peterek (Christov, J. Michálek), 58. Blaško (Matiaško, Čmiel)
Vyloučení: 7:4
Využití: 0:3
Střely na branku: 21:41 (9:9, 8:20, 4:13)
Zblokované střely: 0:0
Vhazování: 27:46
Rozhodčí: Hucl, Micka - Polonyi, Sedláček
Diváci: 202

Vladimír Růžička (trenér SK Kadaň): Od začátku to pro nás nebylo jednoduché, Frýdek-Místek nás přehrával a mělo to jednostranný průběh. Soupeř hrál lépe než my a připadá mi, že zkrátka nemáme takovou sílu jako zpočátku. Utkání na domácím ledě jsme hráli většinou slušně a vyrovnaně. Tentokrát nám rysi odskočili a zaslouženě vyhráli.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Vypadá to jako jednoznačný výsledek, ale nebylo to pro nás tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. První třetinu jsme sice vyhráli 3:0, ale i domácí hokejisté měli šance, díky kterým by mohlo být skóre vyrovnané. Vstřelením tří branek jsme se uklidnili a hráli jsme dle mého názoru velice dobře. Zvítězili jsme zaslouženě, byli jsme produktivní ať už v přesilových hrách, tak i ve hře 5 na 5. Znovu opakuji, že to pro nás ale nebyl jednoduchý duel, obzvláště po dvou domácích porážkách a po odehrané první dvacetiminutovce, která byla velice produktivní.

V Kadani se poprvé v našem drese objevil útočník Tadeáš Král, který byl v týdnu vytrejdován s obráncem Danielem Krenželokem. Ten tak zavítal opačným směrem, a to k přerovským Zubrům. Tato výměna mezi oběma kluby je prozatím domluvena do 23. listopadu.

Vstup do zápasu se nám povedl na jedničku. Na konci 4. minuty se po spolupráci s polskými hráči Ciurou a Łyszczarczykem dostal k puku obránce Jakub Teper a povedenou ranou do vzdálenějšího růžku domácí branky otevřel skóre zápasu - 0:1. Pro českotěšínského rodáka se jednalo o jeho premiérovou trefu v našem drese. O chvíli později putoval na trestnou lavici za hákování kadaňský S. Heffernan a rysům k využití početní výhody stačilo pouhých pětatřicet vteřin. To Teper uvolnil najíždějícího Alana Łyszczarczyka, který svým čtvrtým gólem v sezoně poslal svůj celek do dvoubrankového vedení - 0:2. Poté jsme museli čelit dvěma oslabením my, pozorná obrana v čele s gólmanem Šimbochem však gólovou radost domácím vůbec nepřipustila. Jak se mají hrát přesilovky ukázali rysi domácím borcům hned vzápětí. V čase 18:03 se po vyšachování kadaňské obrany prosadil střelou do prázdné branky David Bartoš - 0:3.

Trhačům se podařilo na začátku druhé třetiny snížit, když v čase 25:22 prostřelil našeho gólmana Shane Haffernan - 1:3. Jak se později ukázalo, byl to jediný gól domácího celku, pak se do černého trefovali pouze hosté. Ke konci 29. minuty nechali kadaňští zadáci až příliš prostoru Jonáši Peterkovi, který bez větších problémů vrátil rysům z předbrankového prostoru tříbrankový náskok - 1:4. Pátou branku jsme přidali znovu při početní výhodě, to se dokázal prosadit Filip Komorski - 1:5. Dvě minuty před vypršením druhé části střetnutí se po chybě v domácí rozehrávce dostal k puku obránce Jakub Adámek a přesnou ranou propálil brankáře Běhulu - 1:6.

Do třetí části zápasu došlo v domácím brankovišti ke střídání, kdy Běhulu nahradil Horák. Ani on nakonec hostujícími hráči nebyl ušetřen, rysi mu nandali další dva góly. Sedmou branku hostí přidal po rychlé akci po pravé straně kluziště Jonáš Peterek, který těžil z pohotové přihrávky kapitána Christova - 1:7. O poslední změnu skóre se postaral v samém závěru střetnutí Ján Blaško a znovu tak bylo po rychlém kontru našeho celku. Blaško tak upravoval na konečných 8:1 z našeho pohledu, čímž jsme se výrazně přiblížili nejvyššímu vítězství rysů v první lize na ledě soupeře. Před dvěma lety jsme totiž Trhače u nich porazili 9:1. "Tak to jsem ani nevěděl, ale na to jsme dnes vůbec nehráli," sdělil po zápase trenér Frýdku-Místku Mojmír Trličík. "Podle výsledku to vypadá na jednoznačnou záležitost, ale i domácí měli v první třetině šance. My jsme však byli více produktivní, tím jsme získali na sebevědomí a hlavně jsme se uklidnili," zářil spokojeností po první dvacetiminutovce hostující trenér Mojmír Trličík. "I za stavu 1:6 jsme nechtěli domácí do ničeho pustit. To se nám povedlo a z brejkových situací jsme Trhačům přidali další dva góly," pochvaloval si kouč rysů.

Přidejme si pár pozápasových statistik. Kromě toho, že si rysi připsali třetí výhru na ledě soupeře (více jich bohužel nemáme), tak se jedná o naše nejvyšší vítězství v letošním soutěžním ročníku. Rysi navíc potvrdili, že se jim na ledě kadaňských Trhačů velmi daří, vždyť z dosavadních 11 odehraných zápasů tam 10x vyhráli. Jubilejní 260 zápas ve frýdecko-místeckém drese odehrál útočník David Klimša, čímž mu samozřejmě gratulujeme. Poprvé v letošní sezoně se trefila hned čtveřice rysů, která nosí na začátku svého jména písmeno "J". Jmenovitě tedy Jakub Teper, Jonáš Peterek, Jakub Adámek a Ján Blaško.