Šimboch - Zbořil, Matyáš, Ciura, Teper, D. Krenželok, Zahradníček, J. Michálek - Šedivý, Bartoš, Szturc - Łyszczarczyk, Komorski, Martynek - Christov, Peterek, Klimša - Matiaško, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

Sejpal - Piegl, Čáp, Váchal, Kukla, Kachyňa, V. Čížek - Jankovský, D. Šafránek, Z. Král - L. Krejčík, Morong, J. Veselý - Zumr, Štohanzl, M. Svoboda - J. Dvořák, Matějček, Petržílka. Trenér: Petr Martínek.

53. J. Veselý (Král, Čáp), 56. Matějček (J. Veselý, Krejčík), 65. Čížek (sam.nájezd)
Střely na branku: 28:32 (5:11, 13:11, 6:10 - 4:0)
Zblokované střely: 11:6
Vhazování: 31:23
Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Kleprlík, Otáhal
Diváci: 696

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): První třetina zanechala po včerejším utkání nějaké následky, a to jak fyzické, tak i psychické. I proto byla z naší strany taková opatrná a více ze hry měl náš soupeř. Od druhé třetiny jsme však změnili pohyb, dostávali jsme se do šancí a také jsme i vedli jedna nula. Myslím si, že jsme právě tam měli další šance utéct o dva, či o tři góly. Ať už to byl samostatný nájezd, nebo další šance, což se nepovedlo. Naopak jsme druhou branku přidali ve třetí třetině, kdy jsme pokračovali v dobrém výkonu. I poté jsme měli šance své vedení ještě navýšit, jenže ta krása toho sportu, kdy můžete vedení upevnit, tak se vám za pár chvilek vše otočí. Přišel faul, gól v oslabení a po takovém nedorozumění za bránou bylo rázem dva dva. V závěru jsme ale podle mne našli zase takovou tu touhu a šli jsme za tím dát ten vítězný gól. V prodloužení sice přišly šance, ale v nájezdech to bylo stejné, jako tomu bylo v naší přípravě. Tam nám zkrátka chybí produktivita.

Petr Martínek (trenér SC Kolín): My jsme samozřejmě šťastní, kdy se nám podařilo z vedení domácích dva nula otočit na naší výhru po samostatných nájezdech. Za to jsme hrozně rádi. Myslím, že jsme tady odehráli dobrý zápas, nevyužili jsme spoustu šancí, ale na druhou stranu je domácí měli také. To však k hokeji patří.

Kolín k utkání nastoupil povzbuzen cenným vítězstvím z Havířova (3:2 pp), nám naopak sobotní souboj s Benátky bodově nevyšel. I proto se dal očekávat boj o každičký puk. V brankovišti dostal tentokráte přednost Juraj Šimboch, pro kterého šlo teprve o druhé utkání v letošní sezoně. Slovenský gólman v našich barvách se své role ujal na výbornou, když v první dvacetiminutovce čelil bez újmy dvěma přesilovým hrám soupeře, navíc nás podržel i v 11. minutě, kdy na brankové čáře vyrážel tečovanou střelu po úniku Krále.

Úvod druhé třetiny přinesl nejprve trocha vzruchu na obou stranách. To hostující Jankovský nastřelil břevno Šimbochovy branky, aby vzápětí ujel podél střídaček Šedivý, jenže ani jemu se nepodařilo černý touš poslat za záda kolínského brankáře. Velké štěstí jsme měli také na začátku 28. minuty, kdy šli dva hostující hráči na Šimbocha zcela osamoceni, Král naštěstí nedokázal trefit brankový prostor. O jednačtyřicet vteřin později udeřilo na druhé straně. Mikuláš Zbořil se od modré opřel do puku a ten si přeci jen našel cestičku až do branky - 1:0. Pro přerovského rodáka šlo o jeho premiérovou trefu v našem drese. Ke konci 32. minuty mohlo být na naší straně ještě veseleji, když se do úniku dostal Christov. Zakončení našeho kapitána skončilo bohužel na pravém betonu brankáře Sejpala. Také v dalších minutách se hráči obou týmů činili, šance se střídaly na obou stranách. Gól už ale do druhé sirény nepadl, takže rysi po druhé dvacetiminutovce vedli tím nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Třetí část střetnutí začala pro nás vůbec nejlépe jak mohla. V čase 44:27 si Šedivý počkal s ideálním načasováním přihrávky na Davida Bartoše a rysi šli po jeho premiérové trefě do dvoubrankového vedení - 2:0. Kdo si v té chvíli myslel, že máme první tříbodový zisk v domácím prostředí již jistý, tak se bohužel zmýlil. Kozlům stačily pouhé tři minuty, aby dokázali náš naskok srovnat. Z přesilové hry nejprve korigoval Jan Veselý, aby vzápětí Štěpán Matějček využil zaváhání za naší brankou - 2:2. Utkání pak dospělo do pětiminutového prodloužení.

V něm jsme určitě měli daleko blíže k zisku druhého bonusového bodu. Šance, jaké si vypracovali Šedivý, či následně po něm i Peterek, by se prostě proměňovat asi měly. O vítězi předehrávky nakonec tedy rozhodly až samostané nájezdy a v nich byli úspěšnější hosté. Jediný gól v této dovednostní soutěži vstřelil kolínský Václav Čížek, a to až v páté, rozhodující, sérii. Kolín tak po výhře nad Havířovem v prodloužení bere znovu dva body i na našem ledě. "To je skvělé. My jsme tu na víkend jeli s tím, že uděláme tři body, ale v koutku jsme doufali ve víc, a to nám vyšlo, což je skvělé," neskrýval spokojenost trenér hostujícího celku Petr Martínek.

V příštím týdnu pocestujeme přes celou republiku, až do daleké Kadaně. Utkání s Trhači se hraje v sobotu 16. října od 17.00 hodin.