Třetí výhra v řadě a naděje na předkolo stále žije
Na výhru se Západočechy jsme zadělali již v úvodní dvacetiminutovce. Nakonec jsme Sokolov porazili 6:2.
24., čtvrtek 25.2.2021, hala Polárka
6:2
3:1, 2:1, 1:0

Honzík - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Z. Malík, Repe, J. Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Matiaško, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Baník Sokolov

Cichoň (28. Neužil) - J. Pohl, Poizl, Kadeřávek, Klejna, Přindiš, D. Zeman, Benda - T. Rohan, Hašek, D. Tůma - Šik, Vrána, Prymula - Vracovský, Rymon, Kropáček - A. Rulík, Křemen. Trenér: Tomáš Hamara.

13. Tomi (Peterek, J. Adámek), 16. Repe (Martynek, Peterek), 16. Ramik (Stuchlík, Matiaško), 21. Mikulík (Šedivý, Husák), 28. Tomi (D. Kindl, R. Veselý), 48. Martynek (Klimša, D. Kindl)
19. Vracovský (Kadeřávek, Křemen), 23. J. Pohl (D. Tůma, T. Rohan)
Vyloučení: 1:2
Využití: 1:1
Střely na branku: 26:33 (9:9, 8:17, 8:4)
Zblokované střely: 7:5
Vhazování: 40:32
Tresty: navíc Macháček (FRM) 5 min + trest DKU
Rozhodčí: Dědek, Kašík - Konvička, Kráľ
Diváci: bez diváků

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Na obou týmech bylo vidět, že mají v nohou včerejší zápas, takže ten rozjezd obou byl trochu pomalejší. Náš úvod byl možná ještě o trochu pomalejší, přesto jsme dokázali být v první třetině mimořádně produktivní. Důležité momenty přišly na začátku druhé třetiny, kdy jsme jednak odskočili soupeři na 4:1 a pak jsme v pětiminutovém oslabení inkasovali pouze jediný gól. To nám určitě hodně pomohlo, i když to těm hráčům, kteří byli na ledě, vzalo hodně síly. Naopak si myslím, že to klukům vlilo do žil větší sebevědomí a takové to odhodlání zápas zvládnout. Pak jsme podle mě velmi dobrým výkonem dotáhli zápas do vítězného konce. Konečně byla ta koncovka utkání taková poklidnější a nemuseli jsme se obávat o výsledek.

Tomáš Hamara (trenér HC Baník Sokolov): Pro nás to bylo těžké utkání. Domácí jsme dostali v první třetině na koně, když jsme třikrát inkasovali. Frýdek hrál výborně a pak si výsledek už dokázal pohlídat. S výsledkem jsme mohli něco udělat ve druhé třetině, kdy jsme měli pětiminutovou přesilovku. Tam jsme ale dali jen jeden gól, což bylo málo. Jinak inkasované góly byly hodně laciné, to jejich brankář chytal dnes naopak dobře. Soupeři k vítězství blahopřeji.

Ve vzájemných utkáních se sokolovským Baníkem o vstřelené góly nouze nikdy nebyla. Vždyť jen v jednom z odehraných osmi střetnutí nepadlo víc, jak šest a více branek. S úvodní trefou si hráči v bíločervených dresech sice dali mírně na čas, když první gól střetnutí padl až po třinácti minutách hry. To Vojtěch Tomi pálil po hostující bráně a gólman Cichoň přes hráče před ním puk vůbec neviděl - 1:0. Vzápětí dostali rysi možnost přesilové hry a frýdecko-místecká lavička měla v jednu chvíli i ruce nad hlavou. To Šedivý totiž ideálně předložil puk volnému Radku Veselému, který už měl před sebou jen prázdný kout sokolovské brány. Puk se bohužel našemu forvardovi po hokejce jen svezl a skončil na zadním plexiskle. Až tak to ale domácí celek mrzet nemuselo. Hned při dalším střídání už gól padl a postaral se o něj obránce Jurij Repe. Ten pálil od modré a ani v tomto případě nejspíš gólman Západočechů moc dobře neviděl, puk zbystřil totiž až ve chvíli, kdy se mu třepetal v sítil - 2:0. S hostujícím týmem tyto dva slepené momenty trochu zamávaly. Ještě se nestačili ani otřepat a o dvanáct vteřin později to bylo o tři branky. Tentokráte skóroval mladíček Michal Ramik, pro kterého to byla vůbec první trefa v našem drese. Ramikovi sice brankář Cichoň první střelu stačil ještě vyrazit, ale z dorážky se sedmnáctiletý útočník rysů již nemýlil - 3:0. Gólově bohatou úvodní třetinu pak zakončil minutu a osmnáct vteřin před klaksonem hostující útočník Tomáš Vracovský, který přízemní ranou propálil domácího gólmana Honzíka - 3:1.

Vstup do druhého dějství rysům vyšel parádně, když se už po dvaačtyřiceti vteřinách radoval ze vstřeleného gólu Milan Mikulík - 4:1. Pro našeho kapitána tak šlo o devátou branku v letošní sezoně. Na konci 22. minuty narazil Macháček na mantinel hostujícího Kropáčka, což se nezamlouvalo nejen hlavnímu rozhodčímu střetnutí, ale především i hostujícím hráčům. Zranění sokolovského forvarda nebylo naštěstí vážné, i tak domácí Macháček vyfasoval pětiminutový trest plus trest do konce utkání. Rysi v následném dlouhém oslabení inkasovali naštěstí jen jednou, to když pálil ostrými Jan Pohl a snížil tak znovu na dvoubrankový rozdíl - 4:2. Rysi byli dnes ale při střelecké chuti. V čase 27:41 pálil přesně na vzdálenější tyč Vojtěch Tomi a hostující brankář Cichoň přepustil své místo v brankovišti týmovému parťákovi Jakubu Neužilovi - 5:2.

Ve třetí třetině dokázali rysi své vedení ještě navýšit, když ve 48. minutě předvedla domácí družina parádní kombinační akci na jejímž konci byla trefa Rostislava Martynka - 6:2. Šest minut před závěrečnou sirénou se pak mezi střelce utkání mohl zapsat Radek Veselý. Ten možná ještě teď kroutí doma hlavou nad tím, jak je možné, že se mu nepodařio poslat puk za ležícího brankáře Neužila.

Sokolov se sice před dnešním utkáním držel na vítězné vlně, kdy vyhrál poslední tři prvoligové zápasy, ve frýdecko-místecké hale ale Baníkovci na náš celek nestačili. A rysi musí být pro celek ze západu Čech velice neoblíbeným soupeřem, vždyť v dosavadních osmi vzájemných duelech dokázal Sokolov na náš tým vyzrát pouze jednou. Poslední výsledky hovoří však zcela jasně pro družinu trenéra Mojmíra Trličíka (7:2, 6:2, 5:2 a dnes 6:2). V prvoligové tabulce jsme tak poskočili již na třináctou příčku, máme ale oproti našim soupeřům odehráno o jedno utkání více.

Další střetnutí čeká na frýdecko-místecký celek už v sobotu 27. února, kdy se opět představíme v domácí hale Polárka. Našim soupeřem budou tentokráte kalašníci z Litoměřic. Utkání má naplánované úvodní buly na 17.00 hodin.