Duel s Havířovem opět rozhodla třetí třetina
Rysi nadále drží po výhře nad Havířovem naději na předkolo play off. Úspěšnou premiéru v naše dresu absolvoval gólman David Honzík. Od domácího AZetu inkasoval pouze jednu branku.
30., středa 24.2.2021, Gascontrol Aréna
1:4
0:0, 0:0, 1:4
HC Havířov 2010 s.r.o.

Stezka - Rašner, Chroboček, Bořuta, Kachyňa, Havel, Mrowiec - Szturc, Prokeš, Rudovský - Procházka, Seman, Doktor - Cihlář, Maruna, Mrva - Becher, Petriska, Horváth. Trenér: Jiří Režnar.

Honzík - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Z. Malík, Repe, Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Matiaško, Stuchlík, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

41. Rudovský (Szturc, Prokeš)
43. Šedivý (Matiaško, Stuchlík), 47. R. Veselý (Mikulík, Michálek), 48. Matiaško (Ramik, Haman), 59. Mikulík (Šedivý, Haman)
Vyloučení: 7:7
Využití: 0:0
V oslabení: 0:1
Střely na branku: 35:24 (10:4, 12:8, 13:12)
Zblokované střely: 9:10
Vhazování: 31:26
Rozhodčí: Koziol, Dědek - Gančarčík, Blažek
Diváci: bez diváků

Pavel Zdráhal (asistent trenéra AZ Heimstaden Havířov): Zápas přinesl určitě koukatelný hokej. Hrály dva týmy, které nemají úspěšnou sezonu, ale ještě pořád bojují o play-off. Drželi jsme se soupeřem krok, byly tam šance na obou stranách a po dvou třetinách to bylo 0:0. Říkali jsme, že kdo dá v této situaci gól, tak vyhraje. Nám se to podařilo a měli jsme být na koni, ale udělali jsme chyby, pouštěli jsme soupeře do přečíslení a on to využil k otočení skóre.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Měli jsme tady pomalejší rozjezd, kdy v první třetině měl domácí gólman snad jen čtyři zákroky (náš trenér měl pravdu, poměr střel byl po první dvacetiminutovce 10:4 pro Havířov, pozn. red.), soupeř byl lepší. Po první změně stran se to z naší strany zlepšilo, a to hlavně kvůli přesilovým hrám, které jsme měli k dispozici. V celém utkání kralovali na svých místech oba gólmani. Postupem času to vypadalo, že kdo dá první branku, tak bude k výhře blíže. Inkasovali jsme z kraje třetí třetiny, ale naštěstí jsme dokázali brzy odpovědět a pak jsme přidali další tři branky. Tam byl patrný rozdíl v produktivitě, kdy nám padlo vše, co jsme potřebovali, a naopak Honzík domácí hráče vylapal. Z toho pohledu je naše vítězství zasloužené

Základní část Chance ligy se pomalu blíží ke svému konci. V Havířově šlo v duelu 30. kola svým způsobem o hodně. A to nejen našemu celku, ale i domácím hráčům, oba celky totiž stále bojují o možné proniknutí do předkola play off.

V první vážnější příležitosti utkání se ocitl již po třech minutách hry David Klimša, pro kterého havířovské prostředí není žádná neznámá. Jeho mířená střela bohužel trefila jen pravou tyč Stezkovy branky. I v dalším průběhu střetnutí si oba celky dokázaly vypracovat několik slibný příležitostí, leč ke gólové radosti žádné z nich nevedly. Významný podíl na tom měli oba gólmani, kteří po dvě třetiny drželi své týmy s čistým kontem. Rozhodnutí tedy padlo až v třetí periodě, stejně, jako tomu bylo i v prvním vzájemném měření sil. A byli to znovu rysi, kteří dokázali svému soupeři ve třetí dvacetiminutovce nastřílet čtyři branky.

Domácímu AZetu vyšel vstup do třetí části zápasu. Ze hry uběhlo pouhých sedmadvacet vteřin, kdy hostující zadáci nechali jen o trochu více prostoru před naší bránou Janu Rudovskému, který své bývalé spoluhráče nešetřil. Povedenou ranou do víka poslal domácí celek do vedení - 1:0. Rysům se naštěstí brzy podařilo vyrovnat. Jen o dvě minuty později ujeli domácím zadákům Matiaško s Ondrejem Šedivým a náš nejlepší střelec sezony propasíroval nakonec puk mezi Stezkovými betony - 1:1. Tenhle moment by se dal označit za velmi důležitý, jelikož našim borcům narostlo sebevědomí, které v dalších minutách dokázali náležitě zužitkovat. V závěru 47. minuty se z levé strany dokázal ranou nad Stezkovo rameno prosadit Radek Veselý - 1:2. Z dalšího průběhu hry uplynulo pouhých čtyřiapadesát vteřin a na naší střídačce bylo ještě veseleji!

Rysi znovu vyrazili do rychlého protiútoku a havířovského gólmana dokázal ranou na vzdálenější tyč tentokráte překonat Michal Matiaško - 1:3. Havířov tento zvrat dokonale zaskočil. Domácí kouč Jiří Režnar se snažil svůj tým do závěrečných minut třetí třetiny naburcovat, naprosto proti všemu ovšem byl gólman rysů, David Honzík. Sedmadvacetiletý rodák z Milevska, který je odchovancem karlovarského hokeje, totiž při své premiéře v našem drese už puk za svá záda nepustil. V 50. minutě pálil na něj domácí Doktor, puk sice Honzíkovi propadl, ale cestičku za jeho záda si naštěstí nenašel. Vzápětí to na našeho gólmana zkoušel i Rašner, ani on neuspěl.

Domácí AZet se nevzdával!

V 54. minutě se v ideální pozici ocitl před Honzíkem osamocený Rudovský, ani on si recept na novou posilu naší společné organizace s třineckými Oceláři nenašel. Vůbec asi nejlepší zákrok předvedl hostující gólman při naší přesilové hře. To utekl havířovský forvard Doktor a gólovou radost mu dokázala překazit Honzíkova nastražena, a hlavně připravena, lapačka! Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny vybojovali domácí hráči útočné pásmo a následně zkusili hru bez svého brankáře. O pár vteřin později se jejich šance na nějaký zvrat zvýšily, když na trestnou lavici putoval Jonáš Peterek. Ani nerovnoměrný počet hráčů na ledě Havířovu nepomohl. V oslabení dokázal po levé straně klužiště ujet kapitán rysů Milan Mikulík a ranou do prázdné branky pečetil výhru frýdecko-místeckých hokejistů - 1:4. Zatímco porážka znamená pro domácí Havířov přerušení jejich domácí vítězné série, pro rysy úspěch naopak přinesl stále větší naději na boj o vytoužené předkolo letošního ročníku Chance ligy. Na vytouženou dvanáctou pozici ztrácíme momentálně šest bodů (tuhle pozici momentálně třímá celek z Ústí nad Labem, pozn. red.).

Soutěž pro naše hráče pokračuje hned ve čtvrtek 25. února, kdy se od 17 hodin představí rysi v dohrávce 24. kola na vlastním ledě proti sokolovskému Baníku. Držte chlapcům v černých dresech ve čtvrtek na dálku palce! Boj o předkolo play off totiž rysi nevzdávají.

Snímky ze zápasu: Michal Polák (AZ Heimstaden Havířov)