Se Vsetínem nadále držíme prvoligovou neporazitelnost
Se Vsetínem si tým z Frýdku-Místku na domácím ledě zatím vždycky dokázal poradit, a to po celou dobu v první lize. Dnes rysi úspěch opakovali a zvítězili 3:2, boj o play off tak pokračuje.
29., sobota 20.2.2021, hala Polárka
3:2
1:1, 1:0, 1:1

Suchánek - Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Z. Malík, Repe, Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Stuchlík, Przybyla, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

VHK ROBE Vsetín

Gába - Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček - Březina, Pechanec, Gorčík - Babka, Vlach, Klímek - Půček, Šilhavý, Vítek - Bednář, Berger. Trenér: Roman Stantien.

12. Klimša (D. Kindl), 40. D. Kindl (Repe, Martynek), 48. Macháček (Haman, Peterek)
Diváci: bez diváků

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Krátce a jednoduše, z určité části to bylo dnes dobře hokejově uhrané, ale možná z větší části vydřené a vybojované, enormní snahou a touhou získat tři body. Obzvláště v závěru utkání soupeř značně přitlačil a ta obětavost bylo to, co nám udělalo tři body. Samozřejmě další důvod byl výborný výkon brankáře, bez kterého nejde vyhrát žádný zápas.

Roman Stantien (trenér VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že v první třetině byli možná domácí o něco lepší. Od druhé třetiny jsme však měli více gólových příležitostí. Nedali jsme však z žádné pozice góly, a to rozhodlo o výsledku dnešního zápasu.

První třetina začala velmi bojovně, domácí hráči ukázali, že o postup do závěrečné fáze play off, nepřestávají vůbec usilovat. Zároveň šlo dnes o uhájení nepřestřižené šňůry vítězství na vlastním ledě proti Vsetínu. Frýdečtí hned ze začátku několikrát najeli na hostující bránu, ale připraveného gólmana Gábu se jim nepodařilo překonat. Jenže na druhé straně opětovný nátlak soupeře skončil bohužel první brankovou situací. V 6. minutě dokázal vsetínský útočník Roman Vlach překonat obranu Frýdku-Místku, když sám vyjel proti Tomášovi Suchánkovi a přechytračil jej střelou nad levé rameno do rohu klece - 0:1. O pár minut později hostující Bednář se Zemanem atakovali v přečíslení Suchánka znovu, tentokrát byl však náš brankář připraven. Krásná střela domácích pak přišla v polovině úvodní třetiny, kdy na Gábu přiletěl puk z rány Radka Veselého od buly, ale Frýdečtí srovnat ještě nedokázali. Následně na trestnou lavici odjel ve žlotozeleném dresu hostující Bednář. Rysi tak dostail první velkou šanci srovnat stav utkání. Tuto šanci si domácí hráči nenechali ujít. Útočník Jonáš Peterek totiž vystřelil na bránu a po následné dorážce Davida Klimši bylo srovnáno - 1:1.

V druhé části utkání byl rovněž vidět obrovský zápal obou týmů, ale po celou dobu nikdo z hráčů kotouč do brány nedopravil. Zajímavý však byl konec druhé periody, kdy dvacet sekund před koncem šli hosté do oslabení. To jim byl totiž vyloučen útočník Vojtěch Šilhavý. Krátká početní převaha byla pro frýdecké hráče velkou příležitostí, kterou vzali plně do svých rukavic. Forvard Denis Kindl využil šanci a do brány s pomocí Jurije Repeho vstřelil gól - 2:1. Před klecí hostů byl soupeř Hryciow, který se snažil clonit, ale nakonec se kotouč odrazil od jeho brusle za hostujícího gólmana. Frýdek-Místek tak poslal soupeře do šaten s výstrahou, že se na domácím ledě nevzdají.

Třetí třetina byla velmi bojová a oba týmy se ze sebe snažily vydat úplně vše. Vsetín pak měl obrovskou šanci kdy Gába nahrál do středního pásma. Kotouč si vzal Vítek a našel u naší brány Půčka. Ten však svou snahu proměnit nedokázal, stejně jako o několik momentů později neprošla za Suchánkova záda ani sólová akce Lukáše Bednáře, který čelil třem hráčům Frýdku. Vzápětí si za nedovolené bránění jel za katr sednout domácí obránce Jakub Adámek, hosté tak dali šanci srovnat skóre utkání. Rysi se vzápětí dostali do nepříjemné situace, když Kindl ztratil svou hůl. Vsetínský Lukáš Bednář pak dokázal vstřelit gól, kdy mu asistoval Vlach - 2:2. Několik sekund na to se však před bránou soupeře strhla mela, kdy se Vsetínští snažili vší silou odolat domácí pomstě, ale nepomohlo jim to. A to kvůli tomu, jelikož Štěpán Macháček dokázal vrátit našim barvám vedení na 3:2, čímž si připsal na své konto svůj druhý gól v dresu Frýdku-Místku.

Vsetínští se hnedka snažili skóre zpátky vyrovnat, ale útok Valachů byl rozdrcen. Suchánek se opět natáhl přes celou bránu a nedovolil doražení puku Lukáše Bednáře. Dvě minuty před koncem střetnutí šlo opravdu již do tuhého, když si Valaši vzali oddechový čas a atmosféra na ledě začala houstnout. Frýdku se tak dokázalo do konce úspěšně přesilu hostujícího celku ubránit, Vsetínu nepomohla ani následná porada. Minutu před koncem byl z brány odvolán vsetínský gólman Gába, a hosté zkoušeli hru v šesti. Jednou měli rysi na mále, když zazvonila tyčka domácí klece. Nakonec však zazněly vítězoslavné sirény a Frýdečtí si tak odnáší vydřené, ale veledůležité body do průběžné tabulky.