Stuchlík: Mnoho času jsme věnovali tréninku hry v oslabení i v přesilovce
Rozhovory
Před zápasem se Vsetínem jsme se zeptali Kryštofa Stuchlíka, který se na dnešní utkání těší. V posledním prosincovém utkání s Valachy vstřelil devět minut před koncem střetnutí gól a snížil tak prohru na 5:2.

Kryštofe, co očekáváte od dnešního souboje se Vsetínem?

Očekáváme určitě těžký zápas, Vsetínu se v poslední době daří. Proběhla tam změna trenéra, jejich hra se výrazně zlepšila, takže čekáme těžký zápas. Určitě se však těšíme, protože je to pro nás po dlouhé době zápas doma.

Vsetínští mají skvělou hru v oslabení, úspěšnost 83,47 procent, a jejich poslední gól proti Horácké Slavii, byl vstřelen přávě při početní nevýhodě. Říkali jste si, že je třeba nechat zavřená zadní vrátka?

Určitě jsme se na to připravovali na videu. Víme, jak hrají, ale je to jako každý jiný zápas. Každé střetnutí to má podle sebe.

Byla v něčem příprava na toto utkání jiná? Ve středečním souboji s Přerovem byla pro nás osudná finální hra ve čtyřech, připravili jste se i na tuto variantu nějakým způsobem?

Na každý zápas se připravujeme individuálně. Podle videí rozebíráme hru soupeře a snažíme se předpřipravit. Celý týden tomu věnujeme dostatek času, ať už je to hra v oslabení nebo v přesilovce.

V posledním odehraném zápase se Vsetínem jsme prohráli, a to kvůli nešťastné třetí třetině, kde jsme v prvních sedmi minutách inkasovali tři góly. Na čem je proti vsetínským hráčům třeba zapracovat?

Nástup do všech třetin by měl být z naší strany lepší. Hrajeme doma, takže se na ten zápas budeme ohromně těšit. Myslím, že z nás bude cítit hodně energie a bude to určitě zábava sledovat.