Se Zubry jsme prohráli i podruhé v této sezoně
V přerovské MEO Aréně měli tentokráte nabito pouze domácí Zubři. Domácího gólmana Michaela Petráska jsme překonat nedokázali.
28., středa 17.2.2021, MEO Aréna
3:0
1:0, 0:0, 2:0
HC ZUBR Přerov

Petrásek - Forman, Dluhoš, Zbořil, Krisl, Mlčák, Dřímal - Doležal, Pšurný, Dostálek - J. Svoboda, Hejcman, Číp - M. Svoboda, Indrák, Süss - Štefka, Macuch, Dvořák. Trenér: Vladimír Kočara.

Suchánek - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Zahradníček, Repe - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Flok, Przybyla, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

2. Forman (M. Svoboda, Dostálek), 49. J. Svoboda (Číp, Zbořil), 57. Pšurný (M. Svoboda, Forman)
Diváci: bez diváků

Vladimír Kočara (trenér HC Zubr Přerov): Je to vydřené vítězství. První třetinu jsme odehráli, jak jsme chtěli. Ve druhé Frýdek ukázal velkou kvalitu, tam jsme měli i štěstí. Jak jsme ve třetí části dali gól na 2:0, tak jsme si to zkušeně pohlídali. Náš plán byl vyhrát 1:0, vyhráli jsme 3:0. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Petyho v bráně, chytal výborně. I díky němu bereme tři body.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Pokud se hrálo pět na pět, tak jsme byli lepším týmem, než domácí. V nerovnovážných stavech, to znamená v přesilových hrách a v oslabení, byl soupeř daleko lepší. Ono tomu vlastně odpovídají i statistiky za celou sezonu. Utkání se dnes lámalo ve druhé třetiny, kdy jsme Přerov pustili snad jen k pěti střelám a my naopak měli dost šancí na to, abychom zápas v té fázi střetnutí otočili. To by domácí celek určitě výrazně znervóznilo. Druhý gól pak domácí tým jednoznačně uklidnil. Snažili jsme se s výsledkem ještě něco udělat, ale Zubři dokázali ve hře čtyři na čtyři utéci a pojistit si výhru třetí brankou.

Jak již zmínil útočník Denis Kindl v předzápasovém rozhovoru, v duelu s přerovskými Zubry bylo důležité, abychom si proti domácím pohlídali vstup do utkání. Přerovu jsme ale už na počátku druhé minuty nabídli možnost zahrát si v početní převaze (mimochodem Zubři mají procentuální úspěšnost v přesilových hrách na čísle 25,21 %, pozn. red.). Lukáš Forman pak již po sedmi vteřinách ukázal, že domácí tým přesilovky opravdu umí - 1:0. Netrvalo dlouho a na trestnou lavici odjel Jiří Krisl, takže rysi dostali možnost brzkého srovnání. Frýdečtí se několikrát pokusili založit útok ze svého obranného pásma, leč snaha nakonec nebyla proměněna ve vytoužený gól. Tři minuty před vypršením úvodní dvacetiminutovky si krásně vyjel Radek Veselý, bohužel jeho střelu zastavila tyč přerovské branky.

V úvodu druhé periody byly k vidění dvě pěkné střely na obou stranách. Nejprve soupeřova gólmana ohrozil Adam Flok, který se musel roztáhnout kolem pravé tyče své brány. Na druhé straně pak Suchánka prověřil Vlastimil Dostálek, ani on však úspěšný nebyl. Každopádně výkon rysů v prostřední části hry zaslouží pochvalu, škoda jen, že se nám nepodařilo srovnat nepříznivé skóre. Za zmínku z druhé třetiny stojí ještě gesto fair play našeho útočníka Ondreje Šedivého, který u pravého mantinelu upadl a rozhodčí zápasu ihned signalizoval vyloučení domácího Mikuláše Zbořila. Šedivý následně muže v pruhovaném upozornil, že se k zemi poroučel vlastním přičiněním. Nejproduktivnější rys tak prokázal, že i hráči v bílých dresech mají smysl pro čestnou hru. Pět minut před druhou přestávkou se do přečíslení dostala hostující dvojice Šedivý - Veselý, ale ani jim nebylo dnes prostě přáno. Stejně se vedlo i Rosťovi Martynkovi, kterého "opět" vylapal přerovský gólman Michael Petrásek.

Třetí pasáž začala přesilovou hrou na straně domácích Zubrů. Minutu a půl dlouhé oslabení se však rysům podařilo bez větších komplikací ubránit. Následně se hrál svižný hokej, jen na naší straně chybělo stále jediné, a to vstřelené branky. S tím naopak domácí celek problém neměl. Ve 49. minutě se pohotovou tečí dokázal prosadit Jakub Svoboda, a jak jinak, než v početní výhodě - 2:0. Hosté nechtěli hodit flintu do žita a nadále se snažili zvrátit nepříznivý vývoj na přerovském ledě. V době našeho náporu se ale do samostatného úniku dostal přerovský forvard Vlastimil Dostálek, naštěstí pro nás trefil pouze pravou tyčku Suchánkovy branky. Těsně před koncem třetí třetiny putovali na trestnou lavici domácí Rok Macuh a na naší straně Patrik Husák, takže se následně pokračovalo ve hře čtyř proti čtyřem. A tohle bylo pro frýdecko-místecký tým opět osudné. Roman Pšurný za perfektní asistence Matěje Svobody překonal Suchánka potřetí a pojistil tak výhru Přerova v dnešním zápase - 3:0. Rysům se tak popáté v letošní sezoně nepodařilo do soupeřovy brány dostat ani jeden puk, ačkoliv snaha byla na hráčích v bílých dresech vidět v průběhu celého střetnutí.

Snímky: Jan Gebauer (HC Zubr Přerov)

"Bylo to velmi kvalitní utkání. Je vidět, že Přerov je doma silné mužstvo. Tři body na vlastním ledě ztratil pouze jednou, když byl jeho zápas s Vrchlabím kontumován. My jsme bohužel shořeli na koncovce. Pokud chceš venku bodovat, musíš nějakou branku vstřelit. Šancí jsme měli dost, ať už šlo o přečíslení nebo o několik gólovek ve druhé třetině. Také jsme ale spoustu příležitostí přehrávali a proti tak dobře bránícímu soupeři je to pak těžké. Měli jsme se víc tlačit do brány a být více přímočaří. Celou sezonu nás provází nešvar v podobě vyloučení. Tentokrát jsme z šesti vyloučení měli tři nebo čtyři v útočném pásmu, což dostalo soupeře na koně. Přerov má nejlepší přesilovku v lize a z šesti početních převah dvě využil – i když jeden gól byl z útoku. Nás to však stálo body," řekl krátce po utkání Jiří Raszka, asistent frýdecko-místeckého trenéra.