Pražskou Slavii jsme porazili podruhé v sezoně
V předehrávce 32. kola Chance ligy se ve vedení oba týmy střídaly. Nakonec se z výhry v prodloužení radovali rysi, bonusový bod trefil útočník Denis Kindl.
32., neděle 7.2.2021, ZS Eden
3:4p
0:1, 2:0, 1:2 - 0:1
HC Slavia Praha

Michajlov - Barák, Sedlák, Jeřábek, Buchta, T. Duda, J. Novák, Veber - Kafka, Vampola, Kuťák - M. Ondráček, Poletín, Kružík - Pšenička, Vlček, Šmerha - Všetečka, Šteiner, Jar. Brož. Trenér: Miloš Říha ml.

Suchánek - Haman, Hrachovský, J. Adámek, Husák, Repe, J. Michálek - R. Veselý, Mikulík, Šedivý - Martynek, D. Kindl, Klimša - Macháček, Peterek, Tomi - Kaukič, Przybyla, Flok. Trenér: Mojmír Trličík.

22. Šmerha (Vlček, J. Novák), 32. Kafka (Kuťák, J. Novák), 58. Vampola (Kafka, Barák)
8. Klimša (Haman, Martynek), 49. Macháček (Tomi, Repe), 56. Peterek (Klimša, Martynek), 62. D. Kindl (Husák, Klimša)
Diváci: bez diváků

Pavel Kolařík (trenér HC Slavia Praha): Zápas se mi těžko hodnotí. Máme špatné vstupy do utkání, a tak jsme chtěli v první třetině vyvinout na soupeře tlak a dát nějaké góly. To se nám bohužel nepovedlo a zase jsme šli do šaten za nepříznivého stavu 0:1. Ve druhé třetině jsme dali dva góly a myslím si, že jsme byli aktivní a vytvořili si spoustu šancí. Mohli jsme dnes rozhodnout po šedesáti minutách, bohužel jsme v křeči a i tutové šance nedáváme. Musíme na tom zapracovat, makat dál, zápas od zápasu, a věřit, že se nám pohoda na hokejky vrátí, a že začneme dávat góly a vyhrávat.

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): S první třetinou jsme nebyli spokojeni, i když jsme ji vyhráli 1:0. Měli jsme v ní spoustu ztrát v obranném pásmu a nedávali jsme kotouče ven, chyběla nám jednoduchost. Kluky jsme na to o pauze upozorňovali a ve druhé třetině se to zlepšilo. Po našich chybách, kdy jsme nejprve špatně vystřídali a pak nás soupeř přečíslil, jsme ale prohrávali 2:1. Tým chci ale pochválit, že v těžké situaci nesložil zbraně, byla z něj cítit vnitřní síla a kluci věřili, že zápas otočíme. Vše tomu nasvědčovalo, ale těsně před koncem jsme inkasovali. V prodloužení jsme byli šťastnější a bereme dva body, za což jsme rádi.

Trenér Mojmír Trličík udělal oproti sobotnímu zápasu na Kladně v sestavě pár změn. Místo Stuchlíka dostal ve čtvrté formaci tentokráte příležitost Przybyla. Trošku se pozměnilo i složení útočných řad, kdy se například do elitní formace posunul R. Veselý.

Hned v úvodní minutě nás trošku vystrašila Suchánkova rozehrávka zpoza branky, kterou sice domácí Ondráček zachytil, puk naštěstí do opuštěné branky nedopravil. Rysi pak byli v Edenu více aktivní a zcela po zásluze se ujali v polovině 8. minuty vedení. To Martynek od levého mantinelu vrátil puk Hamanovi, ten našel v ideální pozici zakončujícího Davida Klimšu, pro kterého již nebyl problém poslat puk za záda gólmana Michajlova - 0:1. První dvacetiminutovka tedy skončila našim těsným vedením, ovšem i Slávisté dokázali frýdecko-místecký tým dosti potrápit. Hlavně při čtyřminutové přesilovce, když za katrem pobýval obránce Patrik Husák. A nebo pak při Šteinerově bekhendovém zakončení v poslední minutě úvodní třetiny.

Druhou část zápasu jsme začali velkou chybou při střídání, kdy nás následně domácí hráči dokonale nachytali rychlou rozehrávkou z vlastního obranného pásma, Vlček pak uvolnil Tomáše Šmerhu, který po kličce na Suchánka zasunul puk do prázdné branky - 1:1. Vedení jsme si mohli vrátit ve 27. minutě, škoda, že Husákovo nahození skončilo pouze na tyči slávistické brány. Těsně po polovině druhé třetiny dostal možná až příliš prostoru nejlepší střelec domácích Petr Kafka, který ranou pod břevno obrátil průběh střetnutí - 2:1. Ještě hůře s námi mohlo být ve 33. minutě, kdy se k zakončení dostal ve vlastním oslabení zcela osamocený Poletín, naštěstí si puk cestičku za záda gólmana rysů nenašel.

Stejně tak tomu bylo i ve 45. minutě. To sice Všetečka už našeho gólmana překonal, puk se však odrazil od levé tyče mimo branku. Slávistický forvard měl smůlu i o chvíli později, kdy to na Suchánka zkoušel tentokráte po zemi, mladý gólman rysů se zaskočit nenechal. S nepříznivým výsledkem se ovšem hosté smířit nechtěli. Ve 49. minutě se při signalizovaném trestu jednoho z domácích hráčů dostal k puku Štěpán Macháček, který si následnou dělovkou ke vzdálenější tyči připsal svou premiérovou trefu ve frýdecko-místeckém drese - 2:2. Vedení jsme si znovu mohli v tomto střetnutí vrátit, a to dokonce při vlastním oslabení, kdy si Šedivý krásně pohrál s Novákem, jeho následný střelecký pokus gólman Michajlov zklikvidoval. To, co se nepodařilo našemu kanonýrovi, vyšlo naopak mladému Jonáši Peterkovi. Šest minut před koncem třetí třetiny jsme totiž dostali možnost zahrát si v početní převaze a v čase 55:47 se po krásné kombinační akci, kdy puk putoval po ose Martynek-Kindl-Peterek, posledně jmenovaný krásně trefil - 2:3. Z vedení jsme se bohužel na Slavií dlouho neradovali. Po 105 vteřinách se totiž dokázal prosadit extraligou ostřílený Petr Vampola a bylo opět srovnáno - 3:3. Nerozhodným stavem tak skončila základní hrací doba střetnutí, šlo se tedy do prodloužení, které bylo pro náš tým teprve druhé v letošní sezoně.

Zatímco doma nám to s prostějovskými Jestřáby ve 3. kole nevyšlo, v Praze jsme to byli naopak my, kdo se mohl radovat nad dvojnásobným mistrem republiky ze zisku plusového bodu. O ten se ve druhé minutě prodloužení zasloužil parádní trefou Denis Kindl - 3:4!

Nyní na hráče čeká dlouhá reprezentační pauza. K dalšímu utkání totiž nastoupí rysi až za deset dní, a to ve středu 17. února, kdy pocestujeme do Přerova k zápasu 28. kola. S tamními Zubry se bude hrát od 16 hodin.

Tisková koncerence po utkání ve videu (Pavel Kolařík a Jiří Raszka)