Duel s Rytíři rozhodla ospalá první třetina
Kladno zasadilo rysům v úvodní dvacetiminutovce čtyři góly, které nakonec rozhodly o celém průběhu střetnutí.
27., sobota 6.2.2021, ČEZ stadion Kladno
5:1
4:0, 0:1, 1:0
HC Rytíři Kladno

Brízgala – Frye, Mikliš, Zajíc, Snuggerud, Kehar, J. Suchánek, S. Zacharčuk – Hlava, Plekanec, Melka – Guman, Marosz, Kubík – Machala, Filip, Jágr – Hajný, Machač, Š. Jelínek. Trenér: David Čermák.

T. Suchánek - Haman, Hrachovský, Husák, J. Adámek, Repe, Michálek - Kindl, Mikulík, Šedivý - Macháček, R. Veselý, Klimša - Martynek, Peterek, Tomi - Flok, Stuchlík, Kaukič. Trenér: Mojmír Trličík.

2. Marosz (Kubík, Kehar), 10. J. Suchánek (Machač, Hajný), 13. Machala (J. Suchánek), 18. Guman (Marosz, Snuggerud), 44. Plekanec (Hlava, Melka)
Diváci: bez diváků

Jan Kregl (trenér HC Rytíři Kladno): Samozřejmě nás těší, že jsme v první třetině proměnili gólové šance, které jsme měli. To nás popohnalo. V první třetině jsem drželi poměrně dobrou úroveň, druhá byla trochu rozkouskovaná kvůli spoustě vyloučení a nemohli jsme se tolik dostat do tempa. Ve třetí třetině jsme hru nějakým způsobem kontrolovali. Jsme ale hlavně rádi, že se nám podařilo vstřelit víc branek během jednoho utkání, což je super. Jsme také rádi, že jsme se zapojili do projektu O Kapku lepší hokej, abychom podpořili dobrou věc. Zapojili jsme se už podruhé a jsme rádi, že se takových projektů můžeme účastnit.

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Ano, máte pravdu, rozhodla první třetina, kdy byl náš soupeř jasně lepší. My trochu tahali nohy, ten pohyb nebyl nejlepší a domácí dominovali. Jsme si také vědomi, že při dvou gólech jsme měli výrazný podíl. Pak přišel gól v oslabení. No, od druhé třetiny to už bylo opticky vyrovnanější, ale scházel nám pořád ten tlak do brány a touha vstřelit gól nebyla prostě taková, abychom dali víc, než jednu branku. Ve třetí části jsme si vytvořili snad čtyři-pět vyložených příležitostí, bohužel jsme už nedokázali výsledek více korigovat.

Začátek zápasu proti velkému favoritovi nezačali rysi vůbec špatně. Krátce po úvodním buly pálil Mikulík dvakrát nebezpečně po Brízgalovi, leč kladenský gólman se nachytat nenechal. To Rytíři svou první vážnější příležitost zužitkovat bohužel dokázali. V čase 01:36 se prosadil popáté v sezoně bývalý Ocelář v kladenských barvách Rostislav Marosz (mimochodem v sezoně 2017/18 nastoupil Marosz třikrát za Frýdek-Místek ve WSM lize) - 1:0. Na začátku desáté minuty se dostali Rytíři již do dvoubrankového vedení, kdy nahození J. Suchánka od modré čáry stačil před našim gólmanem lehce tečovat Jakub Hajný - 2:0. V naprosté pohodě hrající domácí celek byl nadále při střelecké chuti. Ve 13. minutě potřetí v zápase překonává Suchánka pohotovou dorážkou Ondřej Machala, který na Kladno přišel z extraligových Pardubic - 3:0. Tři minuty před vypršením dvacáté minuty udeřili Rytíři počtvrté. To při početní výhodě překonal z předbrankového prostoru takovou skákavou žabkou našeho mladého gólmana Tomáš Guman - 4:0.

Druhou část střetnutí jsme začali přeci jen s menším ostychem, což přineslo i kýžený výsledek. V polovině 26. minutě fauloval Jágr frýdecko-místeckého kanonýra Šedivého a rysi dostali poprvé v zápase možnost početní výhody. A byl to právě Šedivý, který se vzápětí prosmýkl kolem levého mantinelu a po nahození na Kindla a posunutí puku na volného Mikulíka se zrodil první gólový moment v utkání pro naše barvy. Kapitán našeho celku Milan Mikulík totiž pálil přesně do volného koutu Brízgalovy svatyně - 4:1. V dalším průběhu druhé periody jsme dostali ještě dvě možnosti hrát proti domácímu celku přesilovku, ani v jednom případě jsme úspěšní proti Rytířům nebyli.

Také závěrečná třetina nabídla nakonec jedinou branku, která padla při početní převaze. Severočeši si čtyřbrankový náskok vzali zpátky ve 44. minutě a jak jsme zmínili, bylo to opět při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. Odražený puk se dostal k přijíždějícímu Tomáši Plekancovi. Nejproduktivnější Kladeňák prokázal své zkušenosti, když přízemní střelou nedal Suchánkovi v naší brance šanci - 5:1. Rytíři tak ve vzájemných zápasech nadále nad rysy dominují. Na svém ledě s námi totiž ještě v řádné hrací době neprohráli. Co ale není teď, může být příště. Připojíme ještě jednu zajímavost, hokejisté Frýdku-Místku dnes nastoupili proti ikoně českého hokeje, Jaromíru Jágrovi, vůbec poprvé v klubové historii.

Jak jsme již v předchozích článcích na našem webu předeslali, utkání na Kladně se odehrálo v rámci projektu O Kapku lepší hokej, kdy získané finance půjdou na boj se zákeřnou nemocí (leukémií). Hráči HC Frýdek-Místek společně s realizačním týmem vybrali mezi sebou částku 31.000 Kč (více se o tom rozepíšeme v jiném článku), kterou darují nadačnímu fondu Kapka naděje.

A jak můžete pomoci vy?

Kromě zvýšení povědomí a upozornění na problematiku onkologických onemocnění u dětí je cílem projektu získat finanční prostředky. Dresy významných osobností Tipsport extraligy i vybraných týmů Chance ligy ozdobí speciální oranžový rukáv s logem projektu. Tyto dresy budou následně umístěny do internetové aukce (10. – 18. února 2021). Ve speciální edici dresů nastoupí také hokejisté národního týmu, kteří budou mít logo projektu O Kapku lepší hokej na prsou a na zádech pod číslem. I zde následně proběhne internetová aukce dresů vybraných hráčů (13. – 22. února 2021), která bude navíc doplněna o jedinečné vydání hokejových kartiček členů Síně slávy českého hokeje a edici karet Priceless Moments of Czech Hockey 3D.

Neomezeně můžete nadačnímu fondu přispívat také formou DMS ve tvaru DMS KAPKANADEJE 30, 60 nebo 90 na číslo 87 777. Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč. Nadační fond Kapka naděje obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Více o dalších možnostech podpory zjistíte na webu: okapkulepsihokej.cz

Zítra proti pražské Slavii

V rámci víkendového tripu se rysi představí už zítra v české metropoli. V Praze na Edenu je totiž čeká od 15.00 hodin předehrávka 32. kola Chance ligy. Držem klukům na dálku všechny palce!!

Hodnocení trenérů po zápase (Jan Kregl - Rytíři Kladno a Jiří Raszka - HC Frýdek-Místek):