Sokolov poražen, rysi si připisují velmi důležité vítězství
Dohrávku se sokolovským Baníkem jsme zvládli. Rysům vyšla především druhá třetina.
38., čtvrtek 17.2.2022, hala Polárka
5:1
1:0, 3:0, 1:1

Baroš - Krenželok, Teper, Zbořil, Ogurcov, Ciura, Matyáš, Korím - Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Kurovský - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Klimša, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Baník Sokolov

A. Beran (25. Cichoň) - Klejna, J. Novák, J. Pohl, Kadeřávek, Vodička, A. Rulík, Seeman - Jurčík, Kverka, Tomi - Vracovský, T. Rohan, Prošek - T. Jandus, Vrhel, M. Sloboda - V. Bílek, Hašek. Trenér: Martin Štrba.

2. Kurovský (Ogurcov, Łyszczarczyk), 22. Komorski (Kurovský), 25. D. Bartoš (Šedivý, Korím), 38. Šlahař (Krenželok, Kurovský), 51. Krenželok (Šlahař, Šedivý)
49. M. Sloboda (Kadeřávek)
Vyloučení: 4:10
Využití: 3:0
Střely na branku: 47:32 (13:6, 16:17, 16:9)
Zblokované střely: 4:7
Vhazování: 44:37
Rozhodčí: Kubičík, Šudoma - Gančarčík, Hranoš
Diváci: 698

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Byl to pro nás velmi těžký zápas. Co jsme s nimi hráli, tak byli vždy hodně nepříjemní. Jsme rádi, že se chlapi připravili na zápas velmi zodpovědně a od úvodní minuty jsme hráli poctivě jak dopředu, tak i dozadu. Bylo cítit, že mužstvo hraje poctivě, což nám vydrželo po celých šedesát minut.

Martin Štrba (trenér HC Baník Sokolov): Stydím se, co jsme tu dnes předvedli a jak jsme se tu prezentovali. Nechápu to, jak jsme se za čtyřiadvacet hodin, kdy jsme v Přerově předvedli velice dobrý výkon, tak i když jsme tam prohráli, tak nevím, co teď tady hrálo za mužstvo. Do konce základní části zbývá nějakých šest zápasů a my, i když hráče upozorňujeme, že máme nějaký náskok na páté místo, tak se ta tabulka víceméně vyrovnává. Pokud se takhle budeme prezentovat, tak se rázem můžeme ocitnout v souboji o sestup.

Zadní řady jsme pro dohrávku 38. kola Chance ligy vyztužili, když se nám od třineckých Ocelářů vrátila trojice obránců Krenželok, Teper a Zbořil. To jistě potěšilo fanoušky rysů, jelikož domácí družina se před zápasem nacházela na 13. pozici. Důležitost střetnutí tak byla pro náš celek dána již předem, i proto jsme si lepší vstup do utkání nemohli představit. Po pětadevadesáti vteřinách hry se k puku dostal na levé straně kluziště Daniel Kurovský, který se následně prosmýkl kolem Vodičky a střelou nad pravé rameno nedal gólmanovi Beranovi šanci - 1:0. Velkou příležitost na navýšení vedení jsme měli tři minuty před koncem první části hry. Martynek se dostal do úniku a i když byl tísněn, mohl zakončit. Sokolovský brankář se však zaskočit nenechal. V samém závěru třetiny ještě neuspěl Teper.

To, co nám nevyšlo v závěru úvodní dvacetiminutovky, tak se nám naopak povedlo na začátku té druhé. V čase 21:19 nahodil Kurovský při početní převaze puk na sokolovskou branku a Filip Komorski pohotovou tečí ukázal, proč je náš nejlepší střelec sezony - 2:0. O tři minuty později bylo na domácí straně ještě veseleji. Šedivý od pravého mantinelu vybídl k zakončení Davida Bartoše a ten parádně našel skulinku v levé šibenici Beranovy branky - 3:0. Pro sokolovského gólmana tak tento zápas předčasně skončil, v brankovišti jej totiž vystřídal jeho parťák Cichoň. Západočeši mohli korigovat nepříznivý stav v polovině 37. minuty, kdy Vrhel měl velmi dobrou příleižost. Baroš však dokázal nadále držet čisté konto domácího celku. V čase 37:45 se hosté provinili proti pravidlům, když jich na led naskočilo o jednoho hráče navíc. Rysi neměli slitování, odražený puk dokázal dopravit do branky svou sedmou brankou v sezoně Jakub Šlahař - 4:0.

Západočeši si z venkovního tripu přeci jen ten gól odvezli (o den dříve totiž Sokolov prohrál v Přerově 0:3). Na konci 49. minuty totiž napřáhl z pravého kruhu Marek Sloboda a jeho střelecký pokus skončil přesně v pravém rohu naší branky - 4:1. Vzápětí putovali na trestnou lavici dva hráči soupeře a my tak dostali možnost vrátit si čtyřbrakové vedení. A tak se i stalo! V čase 50:55 se povedlo skórovat obránci Danielu Krenželokovi - 5:1.

Výhra v dohrávce nás posouvá v průběžné tabulce na 11. místo. Na svém kontě máme momentálně 67 bodů, na šestou pozici nyní ztrácíme pouhé dva body.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Pro útočníka rysů Rostislava Martynka šlo dnes o jeho již 170té prvoligové utkání v našem drese. Marty není ale jediným jubilantem dnešního zápasu, svůj 130tý zápas za rysy odehrál Jonáš Peterek. Oběma borcům blahopřejeme!!
* Se Sokolovem jsou to pro nás první body v letošní sezoně, po porážkách 1:4 doma a 0:3 venku, jsme to Západočechům dokázali vrátit.

* V letošní sezoně jsme prohráli před dnešním zápasem se Sokolovem 5 ze 6 odehraných dvacetiminutovek. V nich jsme dokonce nedokázali soupeři vstřelit ani branku. Nyní se to však zlomilo, když rysi dvě třetiny vyhráli, ta třetí, skončila smírem 1:1.
* Dvě gólové přihrávky Ondreje Šedivého znamenají, že náš útočník dosáhl na 50 kanadský bod v našem dresu. Jeho bodová bilance je momentálně 18+32.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

Sérii tří domácích střetnutí v řadě zakončíme v sobotu 19. února, kdy budeme v hale Polárka od 17.00 hodin hostit hokejisty jihlavské Dukly. Do konce základní části nám zbývá odehrát již jen pět utkání, takže rysi budou vaše hlasivky notně potřebovat. Vstupenky na sobotní utkání je možno zakoupit v předprodeji, a to na tomto odkaze ZDE.