Demolice Přerováků, šesťáci teď „šlapou“
Mládežnický hokej
Frýdecko-místečtí šesťáci přivítali na svém ledě mladé hokejisty z HC ZUBR Přerov. Hráči i diváci se na tento zápas těšili, protože domácí tým dosud neměl možnost změřit s tímto soupeřem síly. Po nich se stejným rivalem uspěli po jednoznačném výsledku i osmáci.

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 15:3 (4:1,10:1,1:1)

Utkání 6. tříd začalo tlakem hostů, kteří jako první testovali frýdeckého brankáře Viktora Dorotíka. Ten však tři střely hostů z první minuty s přehledem zlikvidoval. Po tomto upozornění, že Zubr nebude úplně lehkým soupeřem, začali Frýdečtí více napadat a rychleji k soupeři přistupovat. Uběhlo 140 sekund a hráč s číslem 14 Matěj Blavín překonal gólmana hostů. Soupeř ale přijel dobře fyzicky připravený, a tak první třetina byla plná osobních soubojů. Frýdek opět trápil nedůraz před svou bránou. V sedmé minutě tento nešvar hosté potrestali a srovnali. Naši hokejisté byli ovšem střelecky aktivnější a gólmana překonali do konce třetiny ještě třikrát. Skóre na 4:1 upravili Oliver Cvek, Štěpán Strache a Bryan Kaszper.

V přestávce před druhou třetinou trenér Vojtěch Trnka hráče upozornil na chyby, kterých se nesmí dopouštět, uklidnil situaci na hráčské lavici a zopakoval hráčům, co mají hrát. Promluva trenéra zabrala a domácí nastartovali motory. Druhou třetinu mladí Rysi Zubra roztrhali. Obrana byla kompaktní a soustředěná. Útočníci dostávali kotouče do jízdy a jejich střelecká produktivita byla neuvěřitelná. Z vyslaných 24 střel na bránu hned desetkrát lovil soupeř puk ze své brány. Prostřední část šesťákům přála, a to i ve vlastním oslabení, kdy dali hned tři góly při přesilové hře soupeře. Těsně před střídáním frýdeckých brankářů se soupeř prosadil v přesilové hře. Po druhé třetině svítil na ukazateli jasný výsledek 14:2.

Poslední část utkání už byla na góly vyrovnaná. Hosté dokonce Frýdecké přestříleli, když vyslali na bránu 19 střel. Skvěle chytající David Kovařík si s tímto střeleckým náporem s přehledem poradil, nedosáhl pouze na jednu střelu. Třetí třetina byla gólově chudobnější a skončila 1:1.

Trenér v zápase postavil tři vyrovnané lajny, které se podílely na výrazné výhře. Hattrick zaznamenali hned dva hráči – Matěj Balvín a Oliver Cvek. Výborný výkon v obraně předvedl Jakub Pustka se sedmi plusovými body.

Trenér Vojtěch Trnka: „Tři zápasy zpátky jsme prohráli s Třincem, když jsme nebyli aktivní. Od té doby jsme se poučili, aktivitou jen hýříme a jsme lepší než soupeři. Daří se nám koncovka, což nechci zakřiknout, navíc chytají výborně gólmani. Když se to všechno sečte, je z toho parádní výkon, soupeř od začátku neměl šanci. Herně jsme byli jasně lepší a do velkých šancí jsme je moc nepouštěli, navíc jsme sami byli velmi efektivní.“

Bodovali: Cvek 4+0, Balvín 3+1, Bajtek 2+1, Bača 2+0, Kaszper 2+0, Strache 1+0, Malý 1+0, Varadi 0+4, Grygar 0+1, Tichopád 0+1, Pavelka 0+2, Kosík 0+3

Gólmani: Dorotík – 16 střel, 2 góly, Kovařík – 24 střel, 1 gól.

Střely na bránu: HC Frýdek Místek – 45 / HC ZUBR Přerov – 40.

(Foto ze zápasu 6. třídy)

8. třída

HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 13:2 (2:1,6:0,5:1)

Výběr osmáků z Přerova hrál od začátku velice silový hokej, na který mají urostlé hráče, a tak se domácí přes tyto hráče ze začátku těžce prosazovali. V první třetině se hrál velice vyrovnaný hokej s hodně souboji. „Ze začátku tam byl trošičku respekt, ale připravovali jsme kluky na to, že do těch soubojů musíme chodit, i když to bolí, jinak bude získávat kotouče soupeř,“ přiznal trenér Vojtěch Trnka. Zápas se pak rozhodl v polovině utkání třemi góly během dvou minut, kdy všechny góly nasázela naše první lajna (Socha, Doupal, Hrček, Trnka, Szkandera). „Ale musím pochválit všechny. Proti urostlému soupeři jsme se nebáli a hráli aktivní hokej a v druhé polovině utkání jsme jasně ukazovali, že jsme lepším týmem na hřišti,“ zhodnotil zápas trenér Vojtěch Trnka, který tak mohl být spokojený s oběma věkovými kategoriemi.

Bodovali: Hrček 5+1, Doupal 2+3, Socha 0+2, Trnka 1+2, Malý 1+0, Paluzga 1+1, Grzymek 2+0, Bongilaj 0+3, Dostál 1+0.