S Vrchlabím nám to znovu nevyšlo
V dohrávce 34. kola Chance ligy jsme sice svého soupeře přestříleli, ale gólově jsme vyzrát na vrchlabského gólmana nedokázali víckrát, než jednou.
34., neděle 13.2.2022, hala Polárka
1:3
0:0, 1:2, 0:1

Baroš - Ogurcov, Korím, Matyáš, Krzak, J. Adámek, Ciura - Szturc, D. Bartoš, Šedivý - Šlahař, Komorski, Łyszczarczyk - Kurovský, Peterek, Christov - Martynek, Klimša, M. Hrubec. Trenér: Mojmír Trličík.

HC Stadion Vrchlabí

J. Soukup - Linhart, Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva - Koffer, T. Kaut, T. Zeman - M. Machač, P. Urban, Mrňa - Matýs, Chrtek, Kusý - Pochobradský, T. Urban, D. Chalupa. Trenér: Tomáš Jirků.

26. Šedivý (Łyszczarczyk, Klimša)
21. Linhart (Kusý, Mrňa), 34. P. Urban (T. Zeman), 60. Kusý (Mrňa)
Vyloučení: 9:9
Využití: 1:1
Střely na branku: 40:24 (17:5, 14:15, 9:4)
Zblokované střely: 6:5
Vhazování: 42:35
Rozhodčí: Zubzanda, Cabák - Hanzlík, Konvička
Diváci: 806

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Pro nás výsledkově nepovedený zápas. První třetina byla ale z naší strany herně skvělá, bohužel těch šancí bylo na pět šest gólů. Byl to hodně souboj našich hráčů s jejich gólmanem. Co mě mrzí, tak velké množství vyloučených hráčů na obou stranách, což nebylo pro nás až tak dobré. Máme dobré přesilovky, hodně času jsme u soupeře strávili, jenže soupeř je dobře bránil. Hlavně díky famóznímu gólmanovi. Ten rozhodl o tom, že nemáme tři body. Můžeme mít svým způsobem hlavu nahoře, ale teď se zrovna hraje o ty důležité body a my je nezískali.

Tomáš Jirků (trenér HC Stadion Vrchlabí): Jen týmový a bojovný výkon, který je podpořený výborným výkonem gólmana, je cestou k vítězství. Hlavně v této fázi sezony, kdy je to v každém utkání už jen boj o jakýkoliv centimetr ledu. Jsou to v podstatě zápasy jako v play off. Podle toho jsme k zápasu i přistoupili a jsem hrozně rád, že kluci zápas odmakali.

Rysi do teprve druhého vzájemného střetnutí s vrchlabským Stadionem v letošní sezoně nastoupili útočně nalazeni. O jejich jasném cíli, zvítězit, svědčil i nástup do zápasu, kdy jsme soupeře v první třetině jasně přestříleli 17:5! Co však všem scházelo k větší spokojenosti, tak to byly branky. Těch se totiž osmistovka diváků v hale Polárka v úvodní periodě nedočkala.

Na konci první třetiny putoval na trestnou lavici domácí obránce Krzak a vrchlabští hokejisté udeřili hned z kraje druhé dvacetiminutovky. To se na modré čáře dostal k puku hostující kapitán Tomáš Linhart, který napřáhl a puk zaplachtil až za záda brankáře Baroše - 0:1. O dvě minuty později mohlo být na soupeřově střídačce ještě veseleji, naštěstí teč Mrni po Linhartově střele skončila na tyči naší branky. V průběhu 24. minuty putovali za katr dva hráči Stadionu a nám se tak nabídla docela dlouhá přesilovka pět na tři. A nabídnutou příležitost rysi zužitkovali. V čase 25:00 našel Łyszczarczyk zcela volného Ondreje Šedivého, který pálil s pomocí pravého Soukupova betonu k tyči - 1:1. Středočeši si však vedení dokázali vzít znovu zpět. V úvodu 34. minuty našel Zeman zpoza naší branky volného Patrika Urbana, který byl sice dosti z úhlu, ale přeci jen dokázal najít volnou skulinku nad Barošovým levým ramenem - 1:2. Blízko vyrovnání jsme byli na konci 37. minuty, kdy ve vlastním oslabení ujel Šedivý, v úniku jej ale stačil ještě zahákovat dojíždějící Nedbal. Rozhodnutí hlavního sudího bylo rychlé, následovalo trestné střílení. K němu se postavil faulovaný Ondrej Šedivý, ale jeho pokus, zasunout puk mezi Soukupovy betony, nevyšel.

Rysi se ve třetí části s nepříznivým vývojem smířit rozhodně nechtěli. I za srovnaného počtu hráčů na ledě mačkali svého soka, jenže Vrchlabí, to je naše prvoligové prokletí. Ani na čtvrtý pokus jsme totiž Stadion porazit nedokázali. Patnáct vteřin před vypršením šedesáté minuty totiž procedil puk do naší branky Denis Kusý a Vrchlabí si z Polárky odváží tři důležité body - 1:3.

* Pro útočníka rysů Davida Klimšu šlo dnes o jeho již 290té prvoligové utkání ve frýdecko-místeckém drese. Naopak pro polské forvardy Alana Łyszczarczyka a Filipa Komorskeho to bylo jejich jubilejní 40té střetnutí za rysy. Jejich kolega z útoku, Jakub Šlahař, nastoupil dnes k 20tému střetnutí v dresu s rysem na prsou, ruský bek Dima Ogurcov hrál podesáté.
* Vrchlabí je jediným týmem, se kterým jsme ještě po jejich postupu do první ligy nebodovali (3:5, 0:9, 1:5 a dnes 1:3)
* Jediným hráčem, který dokázal bodovat ve všech čtyř odehraných vzájemných duelech, je vrchlabský útočník Pavel Mrňa. Jeho bodová bilance činí 3+4.

Ve středu 16. února jsme měli nastoupit k dalšímu prvoligovému střetnutí v daleké Kadani. Trhači se ale ze soutěže již dříve odhlásili, takže v tento den budou mít rysi volno. Hned o den později, tedy ve čtvrtek 17. února nás ale čeká dohrávka 38. kola, kdy v domácí hale Polárka budeme hostit od 18.00 hodin hokejisty sokolovského Baníku. Doma se představíme v tomto týdnu pak ještě jednou, a to v sobotu 19. února, kdy k nám dorazí hráči Dukly Jihlava. Střetnutí s týmem z Vysočiny začne v 17.00 hodin. Na oba domácí duely si můžete zakoupit vstupenky v předstihu - ZDE.