V dohrávce byli úspěšnější Hanáci
Vítězná série rysům skončila. Po šesti bodových hodech nám tentokráte vystavili stopku hokejisté Prostějova. Na Hané jsme moc produktivní nebyli a prohráli s domácími Jestřáby 1:3.
39., úterý 8.2.2022, ZS Prostějov
3:1
2:0, 1:1, 0:0
LHK Jestřábi Prostějov

Bláha – Klimíček, Husák, Staněk, A. Havlík, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, M. Švec – Jiránek, Račuk, Mrázek – T. Koblížek, Janeček, Š. Jelínek. Trenér: Aleš Totter.

Baroš - Korím, Ogurcov, Krzak, Matyáš, Ciura, J. Adámek, M. Foltýn - Šedivý, D. Bartoš, Šlahař - Łyszczarczyk, Komorski, Klimša - Christov, Peterek, Martynek - M. Hrubec, Čmiel, Blaško. Trenér: Mojmír Trličík.

9. Š. Jelínek (Račuk, A. Havlík), 11. Jiránek (A. Havlík, Račuk), 29. Mrázek (Klimíček, J. Kloz)
28. Čmiel (Blaško, M. Hrubec)
Vyloučení: 3:6
Využití: 2:0
Střely na branku: 23:18 (11:3, 6:10, 6:5)
Zblokované střely: 5:5
Vhazování: 37:30
Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Beneš, Roischel
Diváci: 586

Mojmír Trličík (trenér HC Frýdek-Místek): Odehráli jsme tu špatnou první třetinu. Prvních pět šest minut bylo vyrovnaných, ale pak už byli domácí lepší a utekli nám o dva góly. My pak dokázali snížit, mohli jsme dokonce i vyrovnat, ale po vyloučení jsme inkasovali potřetí. V dalším průběhu jsme se snažili, bojovali, ale nebyli jsme dnes produktivní. Navíc nám nešly ani přesilovky. K tomu se přidala naše power play, ve které jsme nastřelili dvě tyčky. Vítězná série jendou končí, my však věříme, že už od neděle načneme další.

V předešlých vzájemných zápasech jsme o osudu utkání rozhodli prakticky vždy v první dvacetiminutovce. V prvním měření sil jsme u Jestřábů vyhráli úvodní periodu 3:0, doma pak dokonce 4:0. Bylo tak zajímavé sledovat, jak si oba celky povedou v úvodu střetnutí tentokrát.

A byli to naopak domácí hokejisté, kteří vstoupili do zápasu pravou nohou. Ke konci 9. minuty se dostal k zakončení Šimon Jelínek, který svou sedmou brankou v sezoně otevřel skóre zápasu - 1:0. Hned vzápětí byli domácí hokejisté blízko další brance, nás naštěstí zachránilo po střele Nováka břevno. Hanáci se druhého gólu přeci jen dočkali. Při početní výhodě se v předbrankovém prostoru odrazil puk k volnému Tomáši Jiránkovi, který z bezprostřední blízkosti prostřelil brankáře Baroše - 2:0.

Rysi se dokázali vrátit do zápasu v čase 27:04, když nadvakrát dopravil puk za prostějovského gólmana Matouš Čmiel - 2:1. Ke konci 29. minuty jsme Jestřábům nabídli další početní výhodu a Prostějov znovu trestal. Po pouhých šestnácti vteřinách pálil přesně domácí kanonýr Petr Mrázek, který tak vrátil svému celku dvoubrankové vedení - 3:1. Ve zbývajících minutách druhé části zápasu jsme měli blízko korigování nepříznivého skóre, bohužel ani Ciurovi, ani Komorskemu, nebylo dopřáno. Každopádně druhá třetina patřila rysům.

Ve třetí třetině jsme se ještě snažili s nepříznivým výsledkem něco udělat. Největší příležitosti přišly v samém závěru, kdy trenéři odvolali gólmana Baroše a zkusili tak hru šesti proti pěti. Nejblíže gólu jsme měli po Matyášově bombě do tyče. Jestřábi nakonec naše obléhání jejich branky přečkali a přerušili nám tak šestizápasovou vítěznou sérii.

* Kapitán rysů Vít Christov odehrál dnes jubilejní 150té prvoligové utkání v našem drese. Blahopřejeme !!
* Vítězná série nám skončila po šesti utkáních. Jestřábi nás navíc porazili v letošní sezoně poprvé. V prvních dvou vzájemných zápasech jsme si připsali výhry 5:4 a 5:2.

V dalším střetnutí se rysi představí vlastním fanouškům v hale Polárka. Bude se hrát ale netradičně v neděli 13. února, kdy nás čeká dohrávka 34. kola. Rysi budou totiž od 17.00 hodin hostit hokejisty HC Stadion Vrchlabí. Vstupenky na toto utkání si můžete zakoupit již v předstihu, a to na tomto odkaze ZDE.