Rysi spustili v Kadani kanonádu, nadělili devět branek
Frýdek-Místek vycestoval tři kole před koncem do vzdálené Kadaně. Cesta se ale na hráčích neprojevila, a jeden z posledních zápasů si náležitě užili. Po skvělém výkonu vyhráli 1:9.
26.kolo, pondělí 2.3.2020, ZS Kadaň
1:9
0:2, 0:5, 1:2
SK Kadaň
Štěpánek (38. Galuška) – Trefný, Eliáš, Delmarche, Foltýn, Procházka, D. Zeman – Koblížek, J. Müller, Wágner – Z. Zabloudil, Rindoš, Homer – Dubský, Žolobov, Wojnar.
Suchánek (G. Hubáček) – Jenáček, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Rufer – Kafka, Klimša, Tomi – R. Szturc, Hladonik, Martynek – Eret, Kaukič, Matiaško – Geidl, Stuchlík, Motloch.
49. Wojnar (Žolobov)
4. Klimša (Kafka, Jenáček), 5. Eret (Bartko), 22. Bartko (Hladonik), 29. Kafka (Tomi, Klimša), 33. Tomi (Kafka, Klimša), 36. Klimša (Haman), 38. Kafka (Haman, Motloch), 48. Matiaško (Jenáček, Kaukič), 51. Tomi (Kafka, Klimša)
Diváci: 196
Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): Frýdek-Místek byl lepší na všech frontách. Nastoupil na nás aktivně a my jsme standardně zaspali úvod utkání. Poté jsme se snažili to trochu vyrovnat. V první třetině to pak bylo dobré, ovšem neustále jsme chtěli kombinovat do prázdné brány, pořádně nevystřelíme – to proti takovémuto soupeři určitě nemůžeme hrát. V prostřední části jsme byli hrozně odevzdaní. Jediné, co mohu, tak musím smeknout vzhledem k poslední třetině, ve které jsme byli hodně vylučovaní, což hodně kluky namotivovalo a semklo. Z naší strany to bylo parádně ubráněné. Jako jsme bojovali v posledních deseti minutách, tak takto bychom měli bojovat celý zápas, i když jsme teda hodně oslabení. Sestava je momentálně taková, jaká je, ale my musíme bojovat a znovu bojovat. Do každého střídání jít na sto deset procent.
Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Myslím, že jsme byli lepším týmem od začátku zápasu. První třetina z naší strany nebyla nic moc, přestože jsme vedli 2:0. Kadaň nás přestřílela, ale následně jsme si k tomu něco v šatně řekli a další dvě periody již byly v naší režii. Zasloužené tři body pro nás.“

Oba týmy do utkání vstoupily aktivně, ale obezřetně. Suchánek si připsal úvodní dva zákroky, kterými v prvních minutách podržel tým. Rysi slavili poměrně brzo, na sklonku třetí minuty předvedli opravdu parádní kombinaci, která by se vyrovnala nejedné souhře hvězd v NHL. Jenáček získal kotouč v mezikruží, poslal ho doprava na Kafku, který zase posunul před branku na Davida Klimšu a ten už bez problémů zakončil do prázdného místa v bráně, kde se domácí gólman neměl šanci přesunout. Hosté pak udeřili znovu, ani ne o minutu později. Bartko poslal kotouč na modrou čáru pro rozjetého Petra Ereta, který si následně dojel až ke gólmanu a jednoznačně ho propálil. Frýdek-Místek pak začal utahovat šrouby v pásmu, ale domácí se tlaku ubránili. No a bránili se zdatně až do konce třetiny, takže se šlo do kabin za stavu 0:2.

Druhá třetina už patřila hostujícímu týmu jednoznačně. Po Jenáčkově a Hladonikově pokusu, které ještě vychytal Štěpánek, se podařilo skórovat Janu Bartkovi. Bartko dostal pas přímo z vyhraného buly a svojí dalekonosnou ránou propálil Štěpánka po třetí. Ve 27. minutě se rysi utrhli obraně soupeře a unikli do šance dva na jednoho, ale Štěpánek zakončujícího Kafku skvěle vychytal. To už se mu ale nepovedlo v další minutě. V čase 28:50 právě Petr Kafka doklepl za Štěpánka kotouč, který po buly nahodil ke Kadaňské svatyni Tomi. Kanonáda pokračovala vsítěním v podání Vojtěcha Tomiho. Ten dostal pas po chybě obrany přímo do kruhu, kde měl opravdu hodně času a prostoru. Puk si dvakrát přehodil a výstavní ránou ho poslal opět do klece. Poté měli rysi k dispozici přesilovku čtyři na tři, kterou neodmítli. Haman pálil bombu od modré, kterou brankář jen vyrazil, ale na dorážku Davida Klimši, který tak vstřelil druhou branku v zápase, už byl krátký. Zpackanou třetinu Kadaně ještě uzavřel druhým gólem v zápase Petr Kafka, když opět pálil Haman a Kafka do branky po odražení kotouče od brankáře poslal sedmý puk. Po katastrofální třetině tak Kadaň prohrávala už velkým mankem, sedmigólovým mankem. Po sedmém gólu se navíc také vystřídali gólmani, Štěpánka nahradil Galuška.

Galuška už na začátku třetí třetiny předvedl parádní zákrok, když se po hostující střele kotouč vrtěl na brankové čáře, ale on jej zalehl a nepustil. Další parádu následně předvedl ve 47. minutě. Ani on ale nepoznal, jaké je to proti Frýdku-Místku udržet čistý štít. Tedy čistý štít alespoň od toho, co sám nastoupil. Ve 48. minutě se prosadil za Frýdek-Místek svým prvním gólem Michal Matiaško. Ten se po Jenáčkově bombě od modré a následném vyražení Galušky nejrychleji zorientoval u brankoviště a mohl tak slavit. Minutu a kousek po tom udělal čestný úspěch i Kadaň. Jakub Wojnar alespoň trochu potěšil své fanoušky, kteří na Kadaň přišli, i když jich nebylo mnoho. To začali po jeho tvrdé střele, kterou Suchánkovi zmařil čisté konto, skandovat: „vyrovnat, vyrovnat.“ Následně se ale strhla bitka, kde padly tři větší tresty pro Kadaň, jeden osobní desetiminutový a další dvouminutové. Hosté tak v přesilovce přidali ještě jednu branku, o kterou se postaral Vojtěch Tomi, který se po rozebrání trojčlenné obrany trhačů do listiny střelců zapsal jako třetí dvougólový střelec tohoto klání. V posledních deseti minutách se kromě Matiaškovy nastřelené tyčku už nedělo nic moc zajímavého a zápas skončil vysokým debaklem – 1:9.