Rysi se trefili šestkrát a porazili Prostějov po páté v sezóně
Perfektní vítězství zaznamenal Frýdek-Místek ve vyhroceném utkání s Jestřáby, kteří zde přijeli zlomit sérii čtyř porážek s rysy v řadě. Domácí se ale v každé třetině trefili dvakrát a i když Prostějov dost dotíral, nakonec odjíždí s tříbrankovým mankem.
25.kolo, sobota 29.2.2020, Hala Polárka
6:3
2:0, 2:2, 2:1
Suchánek (G. Hubáček) – Matyáš, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Klimša (A), Tomi – Kofroň, Kaukič, Mikulík – R. Szturc, Hladonik (A), Martynek (C) – Przybyla, Stuchlík, Motloch.
LHK Jestřábi Prostějov
Huf (Haas) – Mrázek, Muška, Husa, P. Krejčí, Fojt – Hrníčko (A), Račuk, Chlán – T. Jandus, Nouza (C), M. Novák – Machač, V. Meidl, Knap.
7. Bartko (Stuchlík), 20. Kofroň (Kafka, Mikulík), 37. Kafka (Matyáš, J. Adámek), 39. Kofroň (Tomi, Haman), 48. Hladonik (Martynek, Haman), 53. Klimša (Martynek, Bartko)
22. Nouza (Račuk, Chlán), 36. Hrníčko (Mrázek), 44. Račuk (Chlán)
Diváci: 1131
Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): Pro nás samozřejmě zápas, který byl těžký hlavně hlavou. Jsem rád, že jsme to zvládli. Musím klukům pogratulovat, že to nezabalili. Hlavně také kvůli divákům, kteří nás dnes přišli podpořit, a že jich nebylo málo. Tímto jim chci poděkovat za celou organizaci F-M, že nás přišli podpořit navzdory neúspěchům které jsme měli. Ještě jednou velké díky.
Ladislav Lubina (Prostějov): V tom počtu, v jakém jsme přijeli, jsme to utkání zvládli. Kluci si to odbojovali. Podali jsme slušný výkon, který jsme trošku zdegradovali individualními chybami. Tím jsme byli potrestáni. Do utkání jsme dobře vstoupili. První třetinu jsme odehráli dobře, i když jsme prohráli 2:0. Většinu času jsme trávili na půlce soupeře. Škoda, že jsme neproměňovali šance, které jsme měli.

Už úvod zápasu byl ve vysokém tempu. Hned v první minutě dostal skvělou přihrávku Mikulík a poslal kotouč jen těsně vedle branky. Následně zase začal útočit Prostějov, ale domácí odolali. V šesté minutě pak opět Mikulík ukázal své umění, ale skvělým zákrokem ho vychytal Huf. V další minutě už ale mohli domácí slavit. Jan Bartko dostal kotouč kousek za modrou čáru a vypálil výstavní ránu, kterou až do sítě nikdo nedokázal zastavit. Hosté byli několikrát vyloučeni, ale domácí nebyli s to fauly potrestat. Ani osamocený Tomi, který promáchl před prázdnou brankou, ani Haman rány, které byly tečovány na Hufa. A tak jsme se další branky dočkali až 45 sekund před koncem. David Kofroň byl přímo před gólmanem a Kafka si o mantinel narazil kotouč, který pak poslal ke vzdálenější tyči a Kofroň tečoval do branky. První třetina skončila za stavu 2:0 pro domácí.

V té druhé měl obrovskou šanci Hrníčko hned z úvodu, ale nedokázal kotouč zasunout do odkrytého místa v brance. Následně však fauloval Klimša a putoval za katr. Mrázkovu ránu a následné dorážky ve skrumáži před brankou dokázal ještě Suchánek pochytat, na ránu Tomáše Nouzy z kruhu, kde byl úplně osamocen, už však reagovat nedokázal. Domácí i hosté měli v průběhu třetiny několik obrovských šancí, které však brankou neskončily. Tu tak přinesla až 36. minuta a rána Dominika Hrníčka. Jestřáb dostal pas od Mrázka a puk namířil na milimetry přesně do šibenice, až sestřelil Suchánkovi láhev s vodou. Rysi ale zareagovali bleskově, protože neuběhla ani minuta a stav byl 3:2. Petr Kafka si přebral kotouč na modrou čáru a odtamtud potvrdil, že je jednoznačně nejproduktivnější hráč rysů. Svoji ránu umístil přesně. To ale nebylo vše. Hrníčko si šel po třetí v zápase sednout na trestnou lavici a David Kofroň zvýšil manko soupeře opět na dvě branky. Po střele Tomiho v brankovišti třikrát dorážel, a při poslední dorážce se mu podařilo dostat kotouč za ležícího Hufa.

Třetí třetina slibovala velké drama, ke kterému také došlo. Od začátku se Frýdek-Místek musel bránit v oslabení o třech hráčích na ledě. Nouza napálil břevno branky. Po úspěšném ubránění umocněné početní nevýhody putoval na samotku Motloch a tentokrát už domácí nesli následky. Marek Račuk využil toho, že se domácím nepodařilo vyhodit, puk totiž zastavil Chlán, který ho poslal přímo před Suchánka. Račuk ho nechal přesunout a pak po jeho objetí zakončil bekhendem. V čase 45:30 bylo opět dorovnáno, ale sudí okamžitě ukázal, že branka padla opravdu patrnou vysokou holí a platit v žádném případě nemůže. Toho využili domácí. V čase 47:06 poslal Martynek Janu Hladonikovi zpoza branky pas. Huf čekal, že přijde okamžitá střela z první. Hladonik ale místo toho jen jemně postrčil kotouč, který ladně, mezi nohama brankáře, zajel do prostějovské svatyně. Definitvním hřebíčkem do rakve bylo vyloučení Husy, kdy se nejdříve zdálo, že hosté oslabení udrží bez inkasované branky. Pět sekund před koncem početní nevýhody ale Martynek poslal pas na Davida Klimšu k tyčce, který z velkého úhlu podivným způsobem kotouč propasíroval za Hufa. Další gól už pak v zápase nepadl a Frýdek-Místek si po prohrách zpravil chuť na jestřábech.