Čtvrtfinále s Krnovem muži "B" zvládli a v semifinále narazí na Bohumín
Muži B
​O tom, že poslední krok bývá ten nejtěžší víme všichni a své by o tom mohli vyprávět i hokejisté „B“ týmu HC Frýdek-Místek. Ti v rozhodujícím utkání čtvrtfinálové série s Krnovem dokázali po tří hodinové bitvě, kterou rozsekly až samostatné nájezdy, postoupit do semifinále Krajské ligy.

Parta kolem kapitána Ondřeje Fialy začínala celou sérii jako lépe postavený tým po základní části na domácím ledě. Úvodní utkání začalo z obou stran aktivně. Rysi byli aktivnějším týmem, který i přes spoustu šancí skóroval až v polovině 14. minuty, kdy měl mířil přesně Jan Fojtík – 1:0.Na další gól se čekalo až do závěru 47. minuty, kdy Jan Kostovský propálil do té doby bezchybného Ondřeje Horvátha – 1:1. Vyrovnávací branka Krnov nakopla a za 31 vteřin už to byli právě hosté, kdo držel vedení nejen v zápase, ale taky v sérii. Zásluhu na tom měl kapitán Krnova Pavel Michálek – 1:2. Frýdecko-místečtí se rozhodně nechtěli vzdát a už vůbec ne bez boje. Jenže jejich šance končily u pozorného Filipa Kolberta. Definitivní stopku vystavil domácím barvám Jan Weiss – 1:3. Hokejisté Frýdku-Místku tak v úvodním zápase čtvrtfinálové série nedokázali zvítězit a v odvetě je čekal těžký úkol.

1. čtvrtfinále

HC Frýdek-Místek vs HK Krnov 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky: 14. Fojtík (A. Valíček) – 47. Kostovský (Weiss, Tichý), 47. Michálek (Tošenovjan), 59. Weiss (Kostovský)

Vyloučení: 11:8, navíc Niedoba 10 minut (FM), Weiss 10 minut (Krnov), využití: 0:1, diváci: 207

Sestava HC Frýdek-Místek: Horváth, A. Valíček, Golasovský, Bulava, M. Valíček, Niedoba, Vacula, Pastor, Puzoň, Vančo-Minařík, Indrst, Ševčík, Mičulka, Fiala, Fojtík, Carbol, Heralt.

Trenér: Tomáš Snášel, René Slanina. Vedoucí týmu: Martin Flok

Sestava HK Krnov: Kolbert, Dohnal, Mosler, Bednárek, Slavík, Galvas, Tichý, Tošenovjan, Závodník, Kostovský, Polok, Kubík, Svoboda, Hon, Beneš, Michálek, Ševčík, Weiss, Havlíček.

Trenér: Pavel Hulva, vedoucí týmu: Michal Pokorný

K druhému utkání série, která se hrála na dva vítězné zápasy, odcestovali hráči Frýdku-Místku na led vzdáleného Krnova, kde pro zachování šance na postup museli zvítězit. Celá úvodní dvacetiminutovka byla až do závěru 18. minuty bez gólů. Jako první se prosadili domácí, kteří zásluhou Jana Weisse šli do vedení – 1:0. Radost domácích fanoušků v Krystal aréně zmrazil za 17 vteřin přesně mířeným projektilem Vojtěch Ševčík, který připravil bleskovou odpověď na gól Krnova – 1:1. Ve druhé periodě se čekalo na to, kdo z obou týmů se dostane do vedení. Šance na to měli oba. Nakonec to byli hráči v červenobílých barvách, kteří se dostali do vedení, když se prosadil Martin Valíček – 2:1. Vedoucí gól dal našim hráčům přeci jen větší jistotu, ale přetavit to v další branku v druhé třetině se nepodařilo. Začátek poslední dvacetiminutovky se rysům vydařil skvěle. Na konci 41. minuty Tomáš Mičulka rozjásal spoluhráče i přítomné fanoušky, kteří zavítali na utkání – 3:1. Krnovští po třetí obdržené brance věděli, že jejich šance na postup začínají dostávat trhliny! Marně se pokoušeli o kontaktní branku, která by je vrátila do hry. Naopak ještě blíž za vyrovnáním série přiblížil naše barvy Adam Puzoň, který zvýšil vedení na 4:1 a vyhnal Kolberta z branky. Jenže ani jeho nástupce nečekalo nic lehkého a ani Kober neudržel čisté konto, když ho osm minut před závěrečnou sirénou překonal Adam Valíček, který stanovil konečný účet zápasu na 5:1. Hokejisté Frýdku-Místku hrající za mužský tým „B“ dokázali odvrátit konec sezony, když zdolali Krnov na jeho ledě jednoznačně 5:1. Rozhodující střetnutí obou týmů se tak stěhovalo zpátky do Polárky.

2. čtvrtfinále

HK Krnov vs HC Frýdek-Místek 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Branky: 18. Weiss (Kostovský, Kysela), 19. Ševčík (Vacula), 33. M. Valíček (Vančo-Minařík, A. Valíček), 41. Mičulka, 46. Puzoň (Heralt), 52. A. Valíček (Heralt)

Vyloučení: 6:6, navíc Mosler 10 minut (Krnov), bez využití, diváci: 325

Sestava HK Krnov: Kolbert (46. Kober), Dohnal, Mosler, Bednárek, Galvas, Tichý, Tošenovjan, Závodník,Kostovský,Polok, Kubík,Svoboda,Hon,Michálek, Ševčík,Weiss, Havlíček,Kysela.

Sestava HC Frýdek-Místek: Horváth, A. Valíček, Golasovský, Bulava, M. Valíček, Niedoba, Vacula, Puzoň, Vančo-Minařík, Indrst, Ševčík, Mičulka, Fiala, Fojtík, Heralt, Kocurek, Popelář, Kolder.

Pátek 28. února – předposlední únorový den roku 2020, který bývá obvykle posledním dnem druhého měsíce v roce, ale jelikož ten letošní je přestupný, tak tomu bylo jinak. Nic to však nezměnilo na tom, že v Polárce bylo v 18:30 zahájeno rozhodující utkání, které už muselo určit postupujícího. Vstup do zápasu měli naši hokejisté skvělý, když Polárku rozjásal už po minutě a devíti vteřinách Radim Vančo-Minařík – 1:0. Brzká branka domácí hnala dopředu, ale Krnov byl pozorný a nechtěl připustit, aby jejich soupeř získal větší náskok. Naopak v 7. minutě to byli právě hosté, kteří dostali kus černé gumy za záda domácího brankáře, a to zásluhou Tomáše Poloka – 1:1. Po vyrovnání byla k vidění opět vyrovnaná hra, ve které nechtěl nikdo chybovat. Jenže v čase 14:35 se k puku dostal hostující Lukáš Svoboda, který rozjásal hrstku hostujícího fanoušků, když poslal svůj tým do vedení 1:2. S nepříjemnou situací a stavem zápasu už domácí do konce první třetiny nic nezmohli. Do té druhé vstoupili opět aktivně a odměnou jim byla na začátku 31. minuty vyrovnávací branka na 2:2 z hole Radima Vančo-Minaříka. Za vyrovnaného stavu se šance množily na obou stranách, ale ani jednomu střelci se nepodařilo strhnout vedení na svou stranu. Po šedesáti minutách hry nebyl znám vítěz a postupující do semifinále. Nic na tom nezměnilo ani prodloužení v délce 10 minut. O tom nejdůležitějším kroku celé série musely nakonec rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty měly nakonec dva hrdiny. Jakub Heralt proměnil hned ve druhé sérii svůj nájezd, který jak se později ukázalo byl tím vítězným, protože Ondřej Horváth nepustil ani jeden nájezd soupeře! Po neuvěřitelných třech hodinách bylo o postupujícím do semifinále rozhodnuto!

Rysi po vítězství 3:2 po samostatných nájezdech a 2:1 v sérii postoupili do semifinále Play Off Krajské ligy mužů, ve kterém vyzvou BOSPOR Bohumín. Semifinále se hraje opět na dva vítězné zápasy a začínat se bude ve středu 4. března od 18 hodin na ledě v Bohumíně. Odveta se potom uskuteční v sobotu 7. 3. 2020 od 13:30 v hale Polárka ve Frýdku-Místku.

3. čtvrtfinále

HC Frýdek-Místek vs HK Krnov 3:2 (1:2, 1:0, 0:0 – 0:0) po samostatných nájezdech

Branky: 2. Vančo-Minařík (Heralt), 31. Vančo-Minařík (Golasovský), 70. Heralt (rozhodující samostatný nájezd) – 7. Polok (Tichý, Weiss), 15. Svoboda

Vyloučení: 7:5, bez využití, diváci: 219

Sestava HC Frýdek-Místek: Horváth, A. Valíček, Golasovský, Kocurek, Niedoba, Konderla, Bulava, M. Valíček, Popelář, Puzoň, Kolder, Ševčík, Vančo-Minařík, Fiala, Mičulka, Vacula, Fojtík, Indrst, Heralt.

Sestava HK Krnov: Kolbert, Dohnal, Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Kysela, Hon, Tošenovjan, Kostovský, Svoboda, Závodník, Polok, Kubík, Michálek, Ševčík, Weiss, Havlíček.