Rysi si při Vánocích nadělili dva body z prostějovského ledu
Rysi v rámci čtvrtého nadstavbového kola vyjeli na další zastávku svojí venkovní tour. Nyní se postavili Jestřábům, kteří sice jejich dvoubrankové vedení z úvodní části dorovnali, podlehli však v prodloužení. Frýdek-Místek si tak upevnil desátou pozici právě před Prostějovem.
4., čtvrtek 26.12.2019, ZS Prostějov
2:3p
0:2, 1:0, 1:0, - 0:1
LHK Jestřábi Prostějov
Huf – Mrázek, Drtil, Husa, P. Krejčí, Hamrlík, Muška, Březák – L. Krejčík, Račuk, Žálčík – Divíšek, Hrníčko, Nouza – T. Jandus, V. Meidl, Chlán – M. Novák, Miškář, Vachutka.
L. Daneček – Rufer, Bartko, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Klimša, Kofroň – Tomi, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, V. Nestrašil – Motloch, Konečný.
25. Vachutka (Žálčík, Mrázek), 50. T. Jandus (Miškář, Vachutka).
10. Kofroň (Mikulík, Kafka), 13. Klimša (Tomi, L. Kovář), 62. Mikulík (Kofroň, L. Kovář).
Diváci: 511
Ladislav Lubina (trenér Prostějova): Začátek utkání byl dobrý, dali jsme regulérní gól, který nám rozhodčí neuznali a rázem jsme na chvíli vypadli z role. První dvě branky Frýdku padly po našich chybách, které se stále opakují. Potom jsem byl s výkonem kluků spokojený, bojovali jsme dokázali vyrovnat a utkání dotáhnout do prodloužení. V tom jsme bohužel inkasovali a prohráli. Celkově to nebyl špatný výkon, ale stále musíme pracovat na mnoha věcech a chtít víc.
Vlastimil Wojnar (trenér Frýdku-Místku): Vzhledem k průběhu jsme tady možná ten bod ztratili. V určitých fázích zápasu jsme měli jasnou převahu. Soupeře jsme přebruslili, měli jsme dost šancí, které bohužel zůstaly nevyužity. Naštěstí to v prodloužení vzal na sebe Milan Mikulík, takže ten bod navíc berem.

Jestřábi začali první třetinu ve volném tempu. Hosté měli více ze hry a dvě šance přišly právě z hokejek Slezanů. Brzo přišly přesilovky pro oba celky, ani jeden ale početní výhodu nevyužil. V 8. minutě Jestřábi na hosty zatlačili, následně přišla šance Kryštofa Stuchlíka. Branka pak přišla v minutě desáté. David Kofroň se při početní výhodě trefil k tyči a nedal žádnou šanci brankáři Danielu Hufovi. A o tři minuty později se prosadil další z frýdecko-místeckých Davidů, a to David Klimša. Ten si s pukem najel do kruhu a propálil Hufovy betony. Zbytek třetiny pak sice už hráli o něco výrazněji domácí, ti si ale neudělali žádnou velkou šanci. A tak se do kabin šlo za stavu 0:2.

Do druhé třetiny nastoupil Prostějov v lepším rozpoložení a šlo to vidět. Od začátku tlačili soupeře a vynikaly individuality, například Marek Račuk. Ve 24. minutě měl velkou šanci Daniel Vachutka, který netrefil odkrytou klec. O chvíli později ale právě on využil přesilovku a vstřelil kontaktní gól. Pět minut před koncem druhé části hledal Milan Mikulík Kofroně, ale ten ve velké šanci před brankou nezpracoval. Račuk zase dostal dobrou přihrávku před branku, ale pálil těsně vedle růžku. Prostřední třetina nabídla celkově mnohem atraktivnější hokej a hlavně o dost zlepšenou hru domácích.

Poslední část začali opět lépe Jestřábi. Ti se nachomýtali před Lukášem Danečkem hodně často, avšak více zahrozil poprvé až Klimša na druhé straně. Také Petr Kafka se dostával do zajímavých pozic. Zbývalo deset minut do konce, když domácí dosáhli toho, čeho potřebovali. Tomáš Jandus poslal rychlou střelu, která mířila k tyči. Následně byl odpískán také samostatný nájezd pro hosty, jenže Kafka se mýlil. A tak byl po 60 minutách stav nerozhodný. Oba týmy si vybojovaly bod a hrálo se dále. Prodloužení ale netrvalo dlouho. Kapitán Mikulík přebruslil obránce Jestřábů a Hufovi kotouč hodil mezi nohy. Rozhodl tak o bonusovém bodu a další výhře pro rysy, kteří si upevnili desátou pozici a dvoubodový náskok právě na Prostějov, který má však odehrán o jeden zápas více.

videosestřih z utkání Prostějov - Frýdek-Místek

K dalšímu utkání Chance ligy vyjedou naši hráči až v příštím roce, a to v sobotu 4. ledna na ledě Benátek nad Jizerou.