Rysi napravili vysokou prohru v Ústí, Sokolovu nasázeli sedm branek
Jen den po úvodním zápase rysů v nadstavbové části se hrál další venkovní zápas, tentokrát v Sokolově. Frýdek-Místek dokázal udržet vedení po celou dobu zápasu, v konečném součtu si sedmi brankami vystřílel tři body.
2., čtvrtek 19.12.2019, ZS Sokolov
4:7
0:2, 1:3, 3:2
HC Baník Sokolov
Haas (Kašpar) – Přindiš, Vodička, A. Rulík, Michálek, J. Tomeček, Pařízek, Kadeřávek – Švec, M. Zadražil, Kovařík – Vracovský, Kverka, Osmík – Vrána, Kuběna, T. Rohan – Bečvář.
L. Daneček (Loubal) – M. Adámek, Bartko, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Klimša, Tomi – Kofroň, Stuchlík, Mikulík – Eret, Przybyla, Kaukič – V. Nestrašil, Motloch.
34. Kverka (Vodička), 43. Osmík (Vracovský, Michálek), 52. Kovařík (Pařízek), 60. Vracovský (Kverka, Osmík)
7. Hrachovský (Bartko, Stuchlík), 16. Klimša (Tomi, L. Kovář), 24. Kofroň (Kafka, M. Adámek), 30. Bartko (Mikulík, Kofroň), 33. Tomi (Bartko, Klimša), 47. Mikulík (Kafka, Tomi), 53. Kofroň (Mikulík)
Diváci: 625
Karel Mlejnek (trenér HC Baník Sokolov): Po vyhraném zápase v Prostějově nás tato porážka v domácím prostředí velmi mrzí. Myslím si, že za některé fáze zápasu je potřeba se fanouškům i omluvit. V utkání bylo pár věcí kritických a jednou z nich byla naše první přesilovka, která měla skončit brankou. Na druhou stranu byly i další kritické momenty, ať to byly tři vyhozené kotouče do hlediště nebo tři góly v oslabení, či inkasovaná branka v přesilové hře. Nechci vůbec omlouvat mužstvo, že jsme hráli třetí utkání v pěti dnech, ale pohyb, osobní souboje a společně se speciálními týmy, rozhodly toto utkání. Velmi nás to mrzí, chtěli jsme se s fanoušky rozloučit nějakým lepším výsledkem a lepším výkonem. Omluva fanouškům a věřím, že na nás nezanevřou v další části sezony.
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Z naší strany to byl diametrálně rozdílný výkon, než v Ústí, kde jsme vybouchli a skončilo to naším debaklem 6:2. Myslím si, že rozhodla soupeřova první přesilovka, kdy jsme třikrát blokovali střelu do prázdné brány. Pak jsme dali první gól a celé se to od toho odvíjelo. Pak jsme si začali věřit a odskočili jsme na přijatelný výsledek, který jsme si už pohlídali. Já musím dnes týmu pogratulovat a poděkovat za to, jak k zápasu přistoupil, protože tady se hraje strašně špatně. My potřebujeme aspoň bod, tak jsem rád, že vezeme z tohoto tripu body tři.

Frýdek-Místek začal zápas oslabením. V přesilovce se sice snažil domácí Jaromír Kverka dostat puk za našeho brankáře Lukáše Danečka, neuspěl však. Poté se poměr sil na ledě obrátil, když za katr šel sokolovský obránce Tomáš Pařízek. Hosté byli úspěšnější, v 7. minutě gólový účet zápasu otevřel Ondřej Hrachovský parádní ránou z kruhu. Daneček vychytal i největší šanci Sokolova v úvodní třetině, když Kuběna poslal puk k tyči, ale tam se betonem dostal také hostující gólman. "Steve" podržel svůj tým a v první periodě tak zůstal stoprocentní. Naopak Radek Haas do konce prvního dějství ještě jednou kapituloval. V 16. minutě se totiž prosadil David Klimša a poslal kluky z Frýdku-Místku do dvoubrankového vedení.

Ve druhé třetině šli brzo do čtyř hráči Sokolova. A hosté nabídnutou výhodu náležitě využili, David Kofroň prostrčil kotouč mezi Haasovými betony a rysi šli do tříbrankového trháku. Časomíra ukazovala skoro polovinu utkání a rysi zvedali ruce ke stropu počtvrté. Navrátilec v sestavě Frýdku-Místku, Jan Bartko, dokázal propálit nepřipraveného Haase z pravého kruhu. Domácí brankář toho měl již dost, trenér ho tedy nechal vystřídat. Jeho místo tak zaujmul Jakub Kašpar. Ten však také dlouho neudržel čisté konto. Nechvalně známého "bůra" dokázal nadělit Baníku Vojtěch Tomi, když dorazil za jeho záda puk po nedorozumění sokolovských hráčů. Do druhé sirény se však ještě stačili poprvé prosadit i domácí. Danečkovi totiž vypadlo nahození od modré čáry, Jaromír Kverka uviděl příhodně odražený kotouč a umístil jej do branky.

To třetí třetina byla z pohledu domácích ta nejpovedenější. Ze začátku Danečkovi nad lapačku napálil puk Martin Osmík, Frýdek-Místek pak sice opět zvýšil zásluhou svého kapitána, Milana Mikulíka, který se prosadil v přesilovce, ale pár minut nato skvělou ránou opět snížil Lubomír Kovařík. Nejen kapitán, ale také asistent, David Klimša, se prosadil o necelou minutu později, a to dokonce ve vlastním oslabení. Kosmetickou úpravu ke konci zápasu ještě stihl Tomáš Vracovský, sedm vteřin před koncem tak ale jen zmírnil prohru domácích. Frýdek-Místek si veze z venkovní výpravy první tři body. V průběžné tabulce je s pětačtyřiceti získanými body desátý.