Ač jsme Ústí přestříleli, body z toho nebyly
Frýdek-Místek v rámci prvního kola nadstavbové části vyjel do Ústí nad Labem. Hráči Slovanu ale hosty nehezky zaskočili, po druhé třetině vedli 6:0. Rysi nakonec vstřelili dva góly, ale bodově vyšli naprázdno.
1., středa 18.12.2019, ZS Ústí nad Labem
6:2
3:0, 3:0, 0:2
HC Slovan Ústí nad Labem
Brízgala – Smetana, Müller, Hes, Vl. Brož, Zukal, Veber – Severa, Pšenička, Kružík – Ma. Svoboda, Vildumetz, Tůma – Filip, Kordule, Maršoun – Grim, Houška, M. Harkabus.
Daneček (41. Loubal) – M. Adámek, L. Kovář, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, D. Stránský – Kafka, Hladonik, Tomi – Kofroň, Stuchlík, Mikulík – Kaukič, Klimša, Przybyla – V. Nestrašil, Motloch, Eret.
8. Kružík (Vl. Brož, Pšenička), 17. Ma. Svoboda (Vildumetz, Tůma), 17. Maršoun (Filip, Kordule), 26. Tůma (Vildumetz), 34. Severa (Kružík), 38. Pšenička (Kružík).
54. Klimša (Stuchlík, Bartko), 58. Kaukič (Eret, J. Adámek).
Vyloučení: 5:7
Využití: 1:1
Střely na branku: 23:34
Zblokované střely: 8:3
Vhazování: 34:30
Rozhodčí: Jechoutek, Valenta – Votrubec, Janíček.
Diváci: 522
Jaroslav Roubík (asistent trenéra HC Slovan Ústí nad Labem): Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře. Soupeř tam měl asi čtyři šance a díky brankáři jsme ten začátek ustáli. To bylo hodně důležité. Hlavní je, že jsme nedostali gól a potom se to zlomilo těmi třemi rychlými góly po sobě. Když se soupeř chtěl ve druhé třetině přiblížit nebo zlepšit hru, tak dostal další branku, a to je položilo natolik, že jsme si poté ten zápas pohlídali. Je škoda, že jsme si ke konci nechali dát dva góly, ale zápas můžu hodnotit kladně.
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek Místek): Určitě rozhodla první třetina, protože tam jsme si vytvořili dostatek šancí, které jsme bohužel nevyužili. Naopak jsme po první třetině prohrávali 0:3, jelikož to, co Ústí proměnilo, tak my ne. Potom se to už těžce stahuje. Ve druhé třetině jsme si řekli, že to zkusíme, že půjde o ten první gól, jenže jsme dostali na 0:4 a následně se to sesypalo. Zachránila to alespoň ta třetí třetina, kdy jsme dali dva góly a ten výsledek upravili. Jinak to bylo z naší strany velmi špatné.

Hokejisté ústeckého Slovanu dokázali i proti našim hochům, že hrají momentálně ve velmi dobré formě a pohodě. Po deseti předchozích porážkách se Ústečtí zmátořili a pošesté v řadě dokázali bodovat.

O naší porážce rozhodla nejspíš už první třetina, ve které jsme naopak od domácího celku nedokázali vůbec skórovat. "Podle mě se rozhodlo v první třetině," poznamenal frýdecko-místecký trenér Vlastimil Wojnar. "Vytvořili jsme si dostatek šancí, ty jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Zkrátka, co my nedali, tak domácí naopak byli úspěšní," hlesl kouč rysů. "Nám se začátek utkání naopak vůbec nepovedl. Soupeř měl asi čtyři příležitosti, kdy nás podržel brankář Brízgala. Jen díky němu jsme začátek střetnutí ustáli," chválil ústeckou jistotu mezi tyčemi asistent ústeckého trenéra Jaroslav Roubík.

O první změnu ve skóre se postaral v 8. minutě Daniel Kružík, který úspěšně tečoval Brožovo nahození. Blízko vyrovnání byli vzápětí Stuchlík s Hladoníkem, ani jednomu našemu útočníkovi ale nebylo dopřáno gólové radosti. Tlak rysů nadále rostl, jenže nás přibrzdilo vyloučení. Následnou početní výhodu domácí díky gólu Matyáše Svobody zužitkovali. Uplynulo dalších třináct vteřin a bylo to rozdílem tří branek. To se ke střele dostal zcela volný Petr Maršoun, který přízemní ranou nedal Danečkovi v naší brance šanci - 3:0. "Pro nás bylo důležité, že jsme neinkasovali. Pak se to vše zlomilo těmi třemi góly po sobě," těšilo domácího Roubíka.

Do druhé části střetnutí jsme tak šli s tříbrankovým mankem. "V šatně jsme si řekli, že ještě s tím něco zkusíme. Že půjde o ten první gól. Jenže pak jsme v oslabení inkasovali počtvrté a vše se následě sesypalo," posteskl si trenér Wojnar. Na 4:0 tak zvyšoval v přesilové hře Martin Tůma. "Bylo to při naší početní výhodě, kdy jsme podrželi kotouč v jejich útočném pásmu. Pak jsem přihrál Tomáši Vildumetzovi, on objel branku a pěkně mě našel na zadní tyči. Dával jsem to prakticky do prázdné," řekl ke gólovému momentu ústecký střelec čtvrtého gólu.

Rysi přeci jen pár šancí na skórování měli. V dobrých pozicích se ocitli Kofroň s Kafkou, brankář Brízgala byl stále bezchybný. Ve 34. minutě se domácí parta dokázala v situaci dva na jednoho prosadit popáté. Tentokráte Danečka překonával pohotovou ranou Jiří Severa. Pohodu na domácích hokejkách pak dovršil těsně před koncem druhé periody Tomáš Pšenička. My bohužel pak nedokázali zužitkovat dlouhou přesilovku pět na tři.

Do třetí části zápasu vyměnil Danečka v naší brance mladík Loubal, který dokázal udržet čisté konto. I jeho spoluhráči pookřáli. V početní převaze si krásně před Brízgalu najel David Klimša, který přesnou ranou k tyči konečně dokázal překonat domácího gólmana. Dvě minuty před koncem utkání pak ještě zkazil Brízgalovi radost Lukáš Kaukič, který upravil na konečných 6:2 z pohledu domácího Slovanu.

Rysi se po utkání přesunuli do Sokolova, kde je ve čtvrtečním podvečeru čeká další utkání nadstavby. Duel proti prvoligovému nováčkovi začíná v 18 hodin a bude mít charitativní nádech. Domácí klub si pro fanoušky připravil velmi bohatou tombolu, kdy výtěžek z ní poputuje na pomoc dvěma dětem, ze Sokolova a Chodova, které bojují s nepříjemnou nemocí. Naše bilance se Sokolovem je prozatím vyrovnaná. Na ledě soupeře jsme se už letos jednou představili a prohráli tam 2:4, odveta naopak vyšla lépe nám, to jsme soupeře zdolali 5:3. Držme ve čtvrtek tedy chlapcům palce!! Rysi, do toho !!!