Rysi podali proti druhému týmu tabulky bojovný výkon
Vyhrát potřetí v řadě nad vsetínským celkem se rysům nakonec nepodařilo. Velkou zásluhu na domácím úspěchu měl útočník Pavel Klhůfek, který měl podíl ve všech gólových úspěších Valachů. První liga nám pokračuje dalším kolem již v sobotu, kdy v Polárce hostíme celek pražské Slavie.
49.kolo, středa 21.2.2024, ZS Na Lapači
3:1
1:0, 0:0, 2:1
VHK ROBE Vsetín

Žukov - Š. Jenáček, Smetana, Teper, Staněk, Larsen, Kojo, Ďurkáč - Rob, Klhůfek, Jonák - Hrňa, Kratochvíl, Holec - Zabusovs, Kern, Machala - Vaňo, Ondračka, Š. Bláha. Trenér: Jiří Weintritt.

Mokry - Šenkeřík, Haman, Výtisk, D. Kowalczyk, Urbanec, Homola, Hrachovský - Wałęga, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Cedzo, R. Veselý, Krajč - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.

11. Klhůfek (Š. Jenáček), 51. Rob (Klhůfek), 60. Klhůfek (Jonák, Rob)
55. Doktor (Homola)
Vyloučení: 2:5
Využití: 2:0
Střely na branku: 30:23 (10:8, 12:8, 8:7)
Zblokované střely: 10:11
Hity: 8:8
Vhazování: 20:30
Rozhodčí: Skopal, Zeliska - Mikšík, Maňák
Diváci: 2380

Luboš Rob (trenér VHK ROBE Vsetín): Frýdek udělal za poslední dobu velmi dobré výsledky a týmy, které hrají o desítku a zároveň o záchranu, jsou z celé soutěže nejvíc soustředěné. Připravovali jsme se na jejich přesilovky, protože ty mají nejlepší z celé Chance ligy. Nechtěli jsme být vylučovaní, což se nám docela dařilo, protože ve Zlíně to bylo naopak. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, nabádali jsme hráče k zodpovědnosti a koncentraci. Rozhodlo to, že jsme vedli a podařilo se odskočit na 2:0. Zbytečně inkasovaným gólem jsme si to malinko zkomplikovali, ale celkově to byl dobrý zápas a bereme tři body. Frýdek má kvalitní tým, tak nekoukáme, jestli jsou dole, protože tyhle zápasy jsou opravdu těžké. Tři body jsou cenné.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Věděli jsme, že Vsetín má obrovskou kvalitu, a to jak směrem dopředu, tak také dozadu. Připravovali jsme se na to, že potřebujeme zahrát koncentrovaně celých šedesát minut. Bylo to v podstatě o jednom gólu. Dařilo se nám držet soupeře na dištanc, a to navzdory faktu, že tam létalo spoustu střel, kdy nás podržel gólman. Absolutně nám tentokrát nevycházely přesilovky, kde nás domácí tým vymazal. Neměli jsme během přesilovek klid na hokejkách. Je to o detailech. Udělali jsme dvě zbytečné chyby a soupeř trestal. Ten závěr jde za mnou, jako trenérem, jsem jenom člověk. Učinil jsem špatné rozhodnutí, měli jsme si vzít time-out, hrát v šesti proti čtyřem a zariskovat. Zaváhal jsem, ten závěr jde jednoduše za mnou. Poté jsme faulovali a zápas se už pouze dohrál. Gratuluji soupeři, ale my se nemůžeme koukat, jestli hrajeme proti prvnímu, druhému či poslednímu. Musíme hrát jako o život, nespoléhat se na nikoho, pouze na sebe. Chceme si pohlídat záchranu, ale stále říkám, že pokukujeme také po desítce. Máme před sebou tři zápasy a uděláme maximum pro to, abychom odskočili od spodku, a zároveň zkusili proniknout do desítky.

Rysi dorazili na vsetínský Lapač povzbuzeni pondělním úspěchem z Přerova. Tříbodovým úspěchem se totiž Hrnčárova družina nadále udržuje v naději případného postupu do vyřazovacích bojů. Chce to ale v závěrečných čtyřech kolech posbírat co nejvíce bodů.

V úvodu střetnutí jsme museli druhému celku průběžné tabulky čelit dvěma oslabením. První dvouminutový trest rysi ještě přečkali, v tom druhém už ale bohužel kapitulovali, když se do černého trefil přesnou ranou z mezikruží Pavel Klhůfek - 1:0. Slezané v první třetině hráli při rovnoměrném počtu hráčů na ledě vyrovnanou partii, co však musíme do další pasáže střetnutí zlepšit, je určitě disciplinovanost (na trestné jsme totiž pobývali 6 minut).

Druhá část střetnutí toho moc dramatického divákům nenabídla. Za rysy se v největší příležitosti ocitl zkušený Martynek, který nastřelil pouze horní tyč Žukovovy brány. Svou tutovku měli i Valaši. Šest minut před vypršením druhé dvacetiminutovky totiž čelil Mokry nájezdu Zabusovse, kterého trochu naše obrana za sebou pozapomněla. Vsetínský forvard ztrosktal ale na pravém betonu našeho gólmana, takže na Lapači nadále svítil na ukazateli skóre po druhé dvacetiminutovce stav 1:0 pro domácí tým.

Rozhodnuto mohlo být ve 45. minutě, kdy se do velmi dobré pozice dostal domácí Kratochvíl, gólman Mokry puk za svá záda nepustil. Až na začátku 51. minuty domácí hokejisté přeci jen udeřili. Nejlepší střelec Valachů, Luboš Rob, zavezl puk podél pravého mantinelu až do útočného pásma frýdecko-místeckého celku, tam si jej narazil s Klhůfkem a povedenou přízemní ranou se vsetínský forvard trefil přesně k levé tyči Mokreho branky - 2:0. V polovině 55. minutě už to bylo ale opět rozdílem jediné branky. Jakub Doktor předvedl povedenou individuální akci, když se s pukem prokličkoval až do obranného pásma Vsetína a takovou schovanou střelou přes bránícího Staňka propálil brankáře Žukova - 2:1. V samém závěru jsme si svou situaci bohužel zkomplikovali, když se proti pravidlům provinil Šenkeřík a zbylou část základní hrací doby jsme dohrávali pouze ve čtyřech. Tedy jen do času 59:47, kdy Valaši zužitkovali další přesilovou hru po zakončení Pavla Klhůfka - 3:1.

Náročný týden zakončí rysi v domácím prostředí. V sobotu 24. února totiž v rámci Rodinného zápasu vyzveme v hale Polárka tým pražské Slavie. Duel, který bude pro oba celky jistě velmi důležitý, má začátek naplánován na 17 hodinu a fanoušci si mohou znovu zakoupit vstupenky v předstihu díky portálu Enigoo - odkaz ZDE.