Rysi se výhrou nad Zubry přiblížili boji o předkolo play-off
Podruhé v letošní sezoně vítězíme na ledě přerovských Zubrů. Tentokráte je z toho však tříbodová radost, která rysy vyhoupla zpátky na jedenáctou příčku tabulky. Na desátý Kolín ztrácíme momentálně dva body, naděje na postup do předkola play-off tak pro tým trenéra Hrnčára nadále žije.
44.kolo, pondělí 19.2.2024, MEO Aréna
2:3
1:0, 0:3, 1:0
HC ZUBR Přerov

Postava - F. Němec, Kudělka, Chroboček, R. Černý, Krisl, Cubo, J. Adámek - Březina, Pechanec, Mácha - Chludil, Hejcman, Pospíšil - Ministr, Pšurný, Indrák - Goiš, Zembol, Dobša. Trenér: Michal Mikeska.

Mokry - Š. Havránek, Haman, Urbanec, Homola, Výtisk, D. Kowalczyk, Hrachovský - Wałęga, Haas, Svačina - Doktor, Marosz, Martynek - Hotěk, R. Veselý, Krajč - Geidl, Macháček, Ramik. Trenér: Martin Hrnčár.

4. Hejcman (Březina, Pospíšil), 52. Indrák (Ministr)
26. Výtisk (Svačina), 30. Hotěk (Krajč, Haman), 33. Wałęga (Marosz, Haman)
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0
Střely na branku: 32:39 (9:12, 11:22, 12:5)
Zblokované střely: 3:7
Vhazování: 35:22
Rozhodčí: Barek, Grygera – Hanzlík, Bezděk
Diváci: 1165

Michal Mikeska (trenér HC ZUBR Přerov): Bylo vidět, že soupeř hraje o záchranu. Jejich hráči víc chtěli a byli agresivnější v soubojích jedna jedna. Samozřejmě nachystaní jsme byli, což hosté určitě také. My jsme prostě dnes nestíhali, byli jsme pomalí v tom řešení, zkrátka nám tam některé věci chyběly. Mrzí nás to, nechci vyloženě říci, že jsme na výhru spoléhali, ale jak se říká, s jídlem roste chuť. Teď jsme zrovna čuchli k boji o šestku a dnes jsme si to přibrzdili. Ta druhá třetina stála za h..., byla jen vyústěním toho výkonu z první části. Chtěli jsme dostat puky rychle nahoru, ale beci se nám bohužel dnes nehýbali. Ve třetí třetině jsme sice něco změnili, ale kdybychom dnes hráli sedm částí, tak asi bychom nic nezměnili. Bohužel i takové zápasy se zkrátka hrají.

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Tři dva, vítězství, bereme tři body. Zvládli jsme dohrávku, kterou jsme si však v závěru zbytečně zkomplikovali. Místo abychom v přesilovce dali gól na 4:1, tak naopak inkasujeme. Potom se soupeř rozehrál. I tak si myslím, že jsme předvedli diametrálně rozdílný výkon, než v těch posledních zápasech. Hlavně se podařila ta druhá třetina, ve které jsme měli bližší střídačku. Tam jsme byli dominantní v pohybu, v koncovce i v šancích. Dali jsme parádní tři góly a víc k tomu asi nemám co dodat. Nyní nás čekají poslední čtyři kola, stále pomýšlíme na desítku, ale po očku budeme koukat i směrem dolů, aby se něco nestalo. Klukům chci poděkovat, jelikož po těch dvou zbabraných utkání se skórem 1:12 to s námi vypadalo opravdu špatně. Hlavně po té psychické stránce. Jsem proto rád, že jsme navázali na ta utkání předtím.

V dohrávce 44. kola šlo oběma celkům o hodně. Domácí Zubři chtějí v závěrečných kolech proniknout do elitní šestky, která by jim zaručila postup do čtvrtfinále play-off. To rysi naopak stále ještě koketují s případným postupem do osmifinále, tzv. předkola play-off. I z toho pohledu se dal očekávat tuhý boj o každičký metr ledové plochy.

Ačkoliv byli rysi v úvodní dvacetiminutovce aktivnější, do šaten se šlo v první přestávce za stavu 1:0 pro Zubry. O jejich hubeném vedení se rozhodlo v polovině 4. minuty, kdy nejprve pálil nebezpečně domácí Březina. Gólman Mokry sice jeho střelu kryl, puk však nedokázal zkrotit a pohotový Darek Hejcman jej následně dorazil do brány - 1:0. Vzápětí jsme čelili další příležitosti žlutomodré družiny, tentokráte si Mokry se zakončením Černého poradil. Hosté si největší příležitost úvodní třetiny vypracovali dvě minuty před sirénou, kdy si Haas položil brankáře Postavu a už pomaloučku zasouval černý touš směrem k přerovské brance. Tam si ale vše pohlídal Indrák, který puk odpálil následně do bezpečí.

To, co se nepovedlo frýdecko-místeckým hokejistům v první třetině, přišlo naopak v té druhé. Gólman Postava, který si svými výkony vysloužil pozornost extraligového celku z Brna, byl totiž konečně překonán. O vyrovnání se postaral ke konci 26. minuty Jan Výtisk. Ten dostal na modrou čáru ideální přihrávku od Svačiny a přízemní ranou nedal přerovskému brankáři šanci - 1:1. Rysům narostla křídla a v polovině utkání se poprvé Hrnčárova družina ujala v zápase vedení. Hamanovu pumelici od modré stačil ještě tečovat Michal Hotěk - 1:2. Na začátku 33. minuty to bylo již rozdílem dvou branek! Rysi dostali podruhé v utkání možnost zahrát si v početní výhodě a tentokráte již byli úspěšní. Marosz našel od pravého mantinelu volného Kamila Wałęgu a i když si Postava na puk sáhl, zabránit gólu však nedokázal - 1:3. Slezanům se tato třetina opravdu povedla!

O přestávce bylo nejspíše v domácí kabině pořádné dusno, výkon Zubrů se totiž ve třetí části dosti změnil. Slezan ovšem poctivým výkonem nedával domácímu celku příliš šancí na korigování nepříznivého stavu. Přerovští tak paradoxně udeřili až při další přesilové hře rysů. Na konci vydařené kombinační akce byl Daniel Indrák, před kterým již zívala opuštěná část frýdecko-místecké brány - 2:3. Bylo tak zřejmé, že závěrečné minuty základní hrací doby přinesou ještě dramatickou podívanou. Zubři pak zkusili hru bez brankáře, do konce zbývalo 152 vteřin. Hostující celek s pomocí uzdraveného brankáře Mokreho těsné vedení přeci jen dokázal udržet, čímž si do průběžné tabulky připsal velice cenné tři body.

* Přerovští byli v letošním roce na svém ledě doposud neporaženi. Vše dnes změnili hokejisté Frýdku-Místku, kteří v MEO aréně zvítězili 3:2.

* Rysi odehráli v Chance lize již 400té utkání v základní části. Po jubilejním 200tém střetnutí na domácím ledě jsme si připsali hned 200tý start v základní části také na ledě našeho soupeře. Co se týče bilance, tak v domácím prostředí jsme vyhráli 113 utkání a 87 naopak prohráli. Venkovní bilance je o něco horší, tam jsme 77krát zvítězili a ve 123 utkáních jsme odešli z ledu poraženi.

* Pro 41letého útočníka rysů Rostislava Martynka šlo na přerovském ledě o jeho dvoustý start za HC Frýdek-Místek v první lize. Rosťovi k jeho jubilejnímu startu blahopřejeme, stejně jako jeho týmovému parťákovi Michalu Hoťkovi. Ten nastoupil za rysy poosmdesáté.

Krátký odpočinek a ve středu se jde znovu na prvoligový hokej. Chance liga totiž pokračuje dalšími zápasy, nyní v rámci 49. kola. Rysi znovu pocestují na led svého soupeře, tentokráte na Valašsko, kde nás ve středu 21. února čeká od 17.30 hodin souboj s domácím VHK Vsetín. Na tamní Lapač to není až tak daleko a naši hoši podporu svých fanoušků budou v posledních kolech základní části tuze potřebovat. Věříme, že se tedy s vámi ve středu ve Vsetíně uvidíme. Rysi, do toho!