Proti Vítkovicím se osmáci drželi jen třetinu
Osmáci sehráli v neděli další nepříjemné střetnutí proti Vítkovicím, které oslabily jejich tým přetáhnutím čtyř hráčů, ale minimálně s první třetinou mohli být spokojeni. Dostali sice gól už po 25 vteřinách, ale pak odolávali tlaku, a dokonce v přesilovce vyrovnali. První třetina vyzněla pro hosty jen těsně 1:2, v další části hry však Vítkovice, vedoucí celek nadstavby, jasně převzaly otěže zápasu.

HC F-M – HC VÍTKOVICE RIDERA 1:8 (1:2, 0:4, 0:2)

„Přes konečný výsledek musím tým pochválit za bojovnost, za to, že nevstoupili do zápasu odevzdaně a vedoucí tým tabulky alespoň částečně potrápili aktivní hrou, kdy nevypouštěli souboje. Měli jsme pak dvě vyloučení 5:3, to nás stálo nějaké síly, přišly i nějaké chyby ve středním pásmu, takže další vývoj už byl jiný. Ale první a třetí třetina – pochvala. Po dlouhé době jsme byli i v nějaké sestavě, po zraněních a nemocích, konečně jsme mohli pravidelně střídat a bylo to znát. Mužstvo si po spoustě změn sedá, potrvá to, než se to dá dohromady, není to otázka týdne. Hlavní je, že ti, co teď dostávají šanci, tak se snaží, i v tréninku, ji maximálně využít. Kluci plnili, co se po nich chtělo, a favoritovi to znepříjemnili,“ hodnotil trenér Tomáš Snášel.

Pro osmáky bylo malou náplastí na prohru to, že se proti nim alespoň neprosadili jejich bývalí spoluhráči, kteří v tomto vnitřním minisouboji tentokrát nezaznamenali ani bod.

Bodovali: Pavelka 1+0.