Deváťáci míří do nadstavby
9. třída míří do ligové nadstavby, když o víkendu dokázala přidat další dvě vítězství v domácím prostředí Polárky. Nejprve v sobotu zdolala těžkého soupeře z Přerova, v neděli si pak užila zápas s outsiderem z Orlové.

HC F-M – HC ZUBR Přerov 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Deváťáci před sobotním obědem rozehráli domácí zápas s Přerovem a v první třetině musely oba celky opakovaně ukázat, jak zvládají početní výhodu i oslabení. Po první části hry jsme z toho vyšli lépe a vedli nejtěsnějším rozdílem 1:0. Hosté v polovině zápasu srovnali, ale ještě do konce druhé třetiny jsme přidali dva góly. V poslední části hry přidal pojistku ještě Dostál, a i když na ni za dvě minuty hosté odpověděli, do kontaktu ve skóre už se nedostali.

„Byl to důležitý přímý souboj o postupové místo do nadstavby, tím pádem jsme si vytvořili docela velký náskok, do druhého místa určitě skončíme a míříme k velkému úspěchu. V zápase jsme vedli 1:0 a byli lepším týmem, soupeř ale pořád hrozil. Náš gólman Míša Vašek si ale poradil a na konci druhé třetiny jsme soupeře zlomili dvěma brankami, ve třetí už jsme si došli v pohodě pro vítězství,“ shrnul vývoj utkání trenér Michal Bobok.

Bodovali: Lenczowski 2+2, Kohut 1+1, Doupal 0+2, Dostál 1+0, Volný 0+1.

HC F-M – MSK Orlová 18:2 (5:0, 10:0, 3:2)

V nedělním zápase Ligy 9. tříd pak deváťáci nastoupili proti outsiderovi z Orlové, která v 26 zápasech nezaznamenala ještě ani bod a v průměru dostává přes deset branek na zápas. Zápas tak byl hodně jednoznačný, kdy si kluci vylepšovali střelecké statistiky. Za výsledek 18:2 zaslouží přesto pochvalu, protože ne ve všech zápasech se slabšími soupeři se jim dařilo takto výrazně se střelecky prosazovat.

Bodovali: Dostál 4+6, Doupal 4+5, Kohut 3+1, Poloch 3+1, Merta 1+3, Lenczowski 1+3, Teichmann 1+3, Navrátil 1+2, Krejčí 0+2.