Rysi po dlouhých měsících poměřili síly s Přerovem, zápas ale prohráli
Po pěti měsících se Frýdek-Místek konečně zase postavil jednomu ze soupeřů na ledě. Úvodní duel po koronavirové pauze ale vyhrál Přerov výsledkem 3:1.
přát., pondělí 3.8.2020, MEO Aréna
3:1
3:0, 0:0, 0:1
HC ZUBR Přerov

Postava (Kubík) – Klimíček, Kleiner, Weintritt, Dřímal, Gréč, Fencl, Němec – Štefka, Indrák, J. Dvořák – Zmeškal, Peterka, Hajšman – Dobša, Hradil, Mynář – Kleniar, Šimanský, Dvořáček. Trenér: Vladimír Kočara.

O. Raszka (Švančara) – Pírek, Jenáček, Michálek, Adámek, Homola, Cienciala – Konečný, Stuchlík, Matiaško – Mach, Macuh, Blaško – Flok, Kaukič, Przybyla – Matěj, Kofroň, Geidl. Trenér: Vlastimil Wojnar.

7. Hajšman (Weintritt), 8. Štefka (Klimíček, Kleiner), 15. J. Dvořák (Indrák, Dobša)
56. Matiaško (Macuh)
Vyloučení: 5:9, navíc Stuchlík (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání, Blaško (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest
Využití: 1:0
Střely na branku: 29:26
Rozhodčí: Kašík, Fiala – Bryška, Novák.
Diváci: 500

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Měli jsme výborný vstup do utkání. Byli jsme ukáznění, první třetina byla z naší strany velice slušná. Druhá část patřila pro změnu Frýdku, tahali jsme tam nohy z medu. Třetí třetinu jsme zase odehráli, jak jsme si řekli. Vyzdvihl bych oba gólmany, chytali výborně. Hlavně jsme ale rádi, že jsme si mohli po delší době zahrát zápas. Strašně nás to bavilo.

Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Čekali jsme daleko lepší přístup. Hlavně v první třetině, ta se nám vyloženě nepovedla. Dopustili jsme se velké spousty faulů, které v podstatě rozhodly o výsledku. Jedenáct minut v oslabení a dva inkasované góly…. Po dvaceti minutách jsme prohrávali 0:3 a bylo v podstatě hotovo. Druhá část byla v naší režii, trefili jsme dvě tyčky, ale bohužel nám to tam nepadlo. V poslední třetině jsme skóre zkorigovali, ovšem víc jsme už nestihli.

Naposledy sedmého března se rysi utkali v soutěžním zápase, tehdy šlo o Benátky nad Jizerou, které v Polárce prohrály 5:4 po nájezdech. Po extrémně dlouhé pauze se dnes rysi postavili Přerovu na soupeřově ledu. Šlo o první přípravný zápas před Chance ligovou sezonou 2020/21.

Oba týmy nasadily omlazenou sestavu a hráče, kteří bojují o místo v A-týmu. Do prví třetiny ale hosté nevstoupili vůbec dobře. V prvních pár minutách museli dvakrát bránit dvouminutové oslabení. Při hře čtyři na čtyři se v čase 06:41 prosadili Zubři poprvé. Hajšman totiž dostal kotouč ad Weintritta a příklepem od mantinelu propálil Raszku. Stuchlík krátce poté srazil na útočné modré Zmeškala a vykoledoval si trest pět minut plus osobní trest do konce utkání. Přerov toho využil a v čase 07:12 šel již do dvoubrankového vedení. Klimíček pálil od modré, puk se od zadního mantinelu vrátil před branku, do níž ho zametl Štefka. Zubři si v dlouhé přesilovce vypracovali ještě dvě velké šance, ale již neskórovali. Až v 15. minutě se zapsal do gólové listiny další střelec. Indrák totiž od pravého mantinelu poslal pas na sjíždějícího Dvořáka a ten na dvakrát překonal gólmana Raszku. Skóre se už do pauzy nezměnilo, přestože Zubři měli velké šance, ovšem napálili jen tyčku.

Do druhé třetiny rysi vkročili mnohem zodpovědněji. První šanci měl sice soupeř, ale zlikvidoval ji Raszka. Ve 25. minutě byl v dobré šanci Matiaško, ale brankář Přerova Postava skvěle zareagoval. Tři minuty na to dokonce Konečný orazítkoval tyčku. V polovině zápasu se Macuch velmi hezky procpal středem kluziště přes hráče soupeře, ale neprostřelil Postavův beton. Przybyla zase napálil tyčku. Druhá třetina doběhla do konce bez inkasovaného gólu na obou stranách.

Ve třetím dějství opět začali aktivněji hráči z Přerova. Kolem 44. minuty zamkli rysi na víc než minutu v pásmu, ovšem Raszku propálit nedokázali. Geidl ve 48. minutě počkal na kotouč u tyčky a následně ho nebezpečně tečoval, ovšem těsně vedle. Až v 55. minutě se konečně dočkali i rysi. Macuch nahodil kotouč na brankáře Kubíka (kterého se vystřídal s Postavou okolo poloviny zápasu), ten ho opálil pryč, ovšem jen k holi Matiaška. Michal Matiaško už neváhal a okamžitě využil odkryté části klece Zubrů. To už bylo ale ze zápasu vše. Domácí ho vyhráli v poměru 3:1. Následovaly ještě doplňkové samostatné nájezdy. V nich se nikdo z Frýdku-Místku neprosadil. Ze soupeřových střelců skórovali Štefka a Zmeškal.